Księga Cieni I. Krąg, Iskra Księżyca, Znak.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Księga Cieni". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Sweep: Book of Shadows. The Coven. Blood Witch.
czarownice, miłość
Wybredna Maruda

Bestsellerowy cykl filmowany przez Universal Pictures i sprzedany w 1 200 000 egzemplarzy Seria, która powtarza sukces Pamiętników wampirów – lecz z czarownicami i czarownikami w roli głównej. Coś się za mną dzieje. Coś, czego nie rozumiem. Widzę wszystko inaczej, czuję inaczej. Robię rzeczy, których nie potrafią zwykli ludzie. Potężne. Magiczne. Przerażające. Nigdy nie wybierałam, że...

Coś się za mną dzieje. Coś, czego nie rozumiem.

Nigdy nie wybierałam, że chcę poznać czary. To czary wybrały mnie…

Morgan Rowlands nigdy nie podejrzewała, że jest kimś więcej niż zwyczajną szesnastolatką, dopóki w liceum nie pojawił się Cal. Nieziemsko przystojny, tajemniczy chłopak wywraca jej świat do góry nogami. Wyjawia Morgan jej prawdziwą tożsamość i jej prawdziwą moc – niemal zbyt potężną, by mogła ją kontrolować. Odkrywa przed nią magię – znaną tylko wielkim czarnoksięskim klanom, i miłość – czarowną i niebezpieczną, bo Morgan zaczyna podejrzewać, że Cal ukrywa przed nią sekret, który może zniszczyć ich oboje.

źródło opisu: Amber, 2012

źródło okładki: Amber, 2012

Magdalena | 2017-05-11
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 06 maja 2017

Tę książkę zaczęłam rok temu. Bardzo, bardzo mnie zachwycił tom 1. Byłam w nim wprost zakochana. Tom 2 niestety zaczynał mnie wkurzać. Może to przez tę główną bohaterkę, która nie widziała spraw oczywistych. Za to tom 3 jedynie "przejrzałam", by mniej więcej wiedzieć co i jak. Niestety nie wciągnął mnie na tyle, by go przeczytać od deski do deski. Szkoda, bo książka zapowiadała się bardzo ciekawie. Dlatego też zrecenzuje każdy tom osobno:
Tom 1 - Wprost nie mogłam się oderwać od tomu pierwszego. Jak już zaczęłam czytać książka mnie pochłaniała tak bardzo, że nawet nie rejestrowałam upływu czasu. Świetny pomysł z tą magią wicca. Coś innego i nowego jak na książki, które do tej pory czytałam.
Tę przyjaciółkę Morgan, Bree mam ochotę udusić gołymi rękami. Cal wydaje się jakby nie umiał się zdecydować, czy podejść do Morgan, czy nie. Dopiero na samym końcu tomu coś się dzieje. Już się nie mogę doczekać, co będzie w kolejnych tomach!
Tom 2 - Początek 2 tomu ciekawszy. Może, dlatego, że...

Tirindeth | 2012-07-01

Słowa „magia” używa się do określenia najróżniejszych rzeczy i zjawisk, od piękna natury po najbardziej fantastyczne sytuacje i zjawiska. Pojęcie to z czasem zaczęło tracić na swojej mocy, bowiem powszechne stosowanie go w najróżniejszych celach poniekąd odebrało mu elitarność. Teraz jednak mówimy o prawdziwej magii – o mocy żywiołów, pór roku, faz księżyca oraz o czarownicach, które tę magię praktykują. Czym jest wicca? Co niesie z sobą praktyka czarodziejska? Czy każdy może być czarownicą? Ten temat w swojej książce podjęła Cate Tiernan.

Morgan jest zwyczajną dziewczyną ze zwyczajnej rodziny. Nigdy się niczym nie wyróżniała – nie jest ani specjalnie piękna, ani specjalnie utalentowana. Dlatego też w momencie, gdy poznaje nowego ucznia, Cala, ma świadomość, że to chłopak poza jej zasięgiem, a uczucie, którym zaczyna go darzyć, jest bolesnym przypomnieniem o jej niedoskonałościach. Wszystkie dziewczęta zaczynają interesować się nowym chłopakiem, a wśród nich jest także...

KateKatieKatrin | 2013-12-15

"Morgan Rowlands nigdy nie podejrzewała, że jest kimś więcej niż zwyczajną szesnastolatką"

To zdanie wskazywało na to, że książka nie zapowiada niczego ciekawego, oczywiście oprócz miłości/zauroczenia głównej bohaterki, jednak ostatecznie przekonało mnie to:

"Coś się za mną dzieje. Coś, czego nie rozumiem.

Widzę wszystko inaczej, czuję inaczej. Robię rzeczy, których nie potrafią zwykli ludzie. Potężne. Magiczne. Przerażające."

Po tych zdaniach zdecydowałam się przeczytać książkę. Czy dobrze zrobiłam?

Jak najbardziej!

"Księga cieni" to opowieść o Morgan dziewczynie, która wiedzie spokojne życie, dopóki w szkole nie pojawia się nowy uczeń ( oczywiście cudowny i przystojny, typowo ). Cal zaprasza kilkanaście osób na imprezę pod gołym niebem. Gdy potem rozpalają ognisko i odprawiają wicca Morgan odczuwa bardziej niż inni energię i moc, która uwalnia się podczas rytuału.

Książka przypadła mi do gustu. Nie jest typową książką. Mimo że to świat czarownic fabuła ani trochę nie...

Monika | 2012-12-22
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka, 2012
Przeczytana: 21 grudnia 2012

Cate Tiernan to pseudonim literacki amerykańskiej pisarki - Gabrielle Charbonnet. Autorka zdobyła popularność głównie dzięki seriom: "Płonący stos", "Ukochany nieśmiertelny" i "Księga cieni". Ostatni cykl jest wydawany w 13 krajach i sprzedawany w ponad milinie egzemplarzy. Wytwórnia Universal szykuje już ekranizację tego cyklu. Raczej nie mogę wymienić jakichś specjalnych powodów dlaczego sięgnęłam po tę książkę. Byłam w bibliotece, chciałam wypożyczyć coś z fantastyki a, że tylko ta książka była przeze mnie nieprzeczytana z tych, które się tam znajdowały to postanowiłam ją wziąć. Okładka mnie nie porwała, ale opis wydawał się dosyć interesujący. Chociaż książka nie jest zbyt gruba, przerażało mnie zabranie się za nią, ponieważ czas mi na to nie pozwalał i nie chciałam odkładać tej książki by wrócić do niej dopiero po kilku dniach. Postanowiłam jednak przeczytać kilka pierwszych rozdziałów. Zostałam przyjaźnie zaskoczona treścią i piórem autorki. Książka mnie wciągnęła i niestety...

Flamenco88 | 2013-01-22
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 20 stycznia 2013

Już od dawna zbierałam się aby kupić tą książkę. Ciągle zachęcana opiniami, iż jest naprawdę dobra, w tematyce podobna do Tajemnego Kręgu – który bardzo lubię. W końcu się zmobilizowałam i kupiłam i muszę przyznać, że w tym wypadku się nie zawiodłam jednak pozostaje jedno ale...

Morgan Rowlands to 16-nastoletnia uczennica liceum. Nie wyróżnia się niczym specjalnym wśród swoich rówieśników. Jednak jej życie zaczyna się zmieniać odkąd poznaje nowego ucznia Cala. Chłopak szybko zdobywa zaufanie grupki osób w tym Morgany i wprowadza ich w arkana wikanizmu(magii). Odkrywając przed dziewczyną jej prawdziwą tożsamość... To tak po krótce, aby nie zdradzić nic ponad.

Książka jest napisana prostym językiem, ale w literaturze dla młodzieży to zaleta, bo łatwo i szybko się ją czytało. Ogromne wrażenie wywołało u mnie przygotowanie samej autorki zaklęcia, opisy rytuałów – czytając wasze opinie spotkałam się nawet z opinią, że to poradnik o wikaniźmie dla początkujących. Z drugiej strony...

Dzika_Róża | 2017-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2017

Chyba jednak Cat Tiernan nie trafia w mój gust literacki

Obsydiangirl | 2013-08-24
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Książka nie jest powalająca, lecz jest ciekawa i szybko się ją czyta.
Na początku zwala się na nas cała masa nazwisk znajomych głównej bohaterki- nienawidzę tego, za dużo na raz autorka wprowadza, a ja się w tym gubię.
Kolejne czego nie lubię: boski chłopak zwraca uwagę na zwykłą, niezbyt popularną dziewczynę, a ona od razu się w nim zakochuje.
Byłam też zaskoczona zachowaniem Bree, która wybiera chłopaka a nie przyjaciółkę i mówi "nic się nie stało, ja z nim niedługo będę, ty zapomnisz i znów będziemy najlepszymi przyjaciółkami ^^ "... A gdy idzie nie po jej myśli, dziewczyna się wyżywa na Morgan. Kolejne przyjaciółeczki kłócące się o faceta.
Jednak to wszytko urozmaicało książkę sprawiając ze była ciekawa. Podobały mi się te ich kręgi i całe te wicca. Ciekawy pomysł na książkę, łatwo napisana więc nie męczymy się przy czytaniu.

Nie żałuję że przeczytałam, to po prostu lekka lektura by przyjemnie spędzić czas, i mimo że nie jest wybitna, to polecam ją, bardzo dobrze się czyta.

Ayona | 2012-05-23
Przeczytana: 23 maja 2012

Musze powiedziec, ze jestem mile zaskoczona! Dawno zadna ksiazka mnie tak nie wciagnela! Od razu siegnelam po wszystkie 15 czesci w oryginale. Seria przypomina bardziej opowiadania biorac pod uwage ich dlugosc (np. 50 stron), stad nie dziwi mnie decyzja polskiego wydawcy o polaczeniu 3 pierwszych w 1 ksiazke. Historia zaczyna sie w momencie, kiedy 17letnia Morgan odkrywa, ze jest czarownica i zostala adoptowana. Towarzyszymy jej przez kolejne 20(!!!) ciezkich lat. Mamy dobrych bohaterow, mamy i tych zlych. Wszystko niby juz bylo, a jednak bardzo wciaga. Wraz z uplywem czasu wraz z glowna bohaterka coraz glebiej poznajemy wicce i jej dobre i zle strony. Poznajemy rodzine Morgan, jej przyjaciol i towarzyszymy jej w walce o milosc i ... swiety spokoj :) Polecam, bardzo dobrze napisana seria, ktora podobno juz niedlugo bedzie przeniesiona na duzy ekran!

Sweetkarmel | 2012-08-17
Przeczytana: 16 sierpnia 2012

Książka jest bardzo fajna i bardzo wciąga. Jest to jakaś odmiana od tych wszystkich wampirów, aniołów itd. Kiedy się ją czyta to jakby człowieka zaczyna ciekawic ta cała wicca. Polecam wszystkim, którzy czekają na miłą odmianę ;^]

Martyna | 2013-07-16

Dobrze się ją czyta :D czekam aż będę mogła przeczytać dalsze losy Morgan i Cala... :)