Bogini Ciemności

Tłumaczenie: Monika Walendowska
Cykl: Pocałunek anioła ciemności (tom 2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Dark Goddess
9788310119827
TalaZ

Billi SanGreal jest wyjątkowa. Jako jedyna kobieta dołączyła do grona templariuszy. Wspólnie walczą ze złem. Teraz nadszedł czas ostatecznej próby. Gdy wilkołaki uprowadzą obdarzoną niezwykłą mocą dziewczynę, tylko Billi i jej towarzysze będą mogli ją ocalić. Śladem porwanej Wasylisy ruszą w głąb rosyjskich pustkowi, gdzie ukrywa się wyjątkowo niebezpieczna Bogini Ciemności. Muszą rozgryźć...

Śladem porwanej Wasylisy ruszą w głąb rosyjskich pustkowi, gdzie ukrywa się wyjątkowo niebezpieczna Bogini Ciemności. Muszą rozgryźć plany tej starożytnej wiedźmy, nim będzie za późno, nie tylko dla Wasylisy, lecz także całego świata.
Kolejna powieść autora "Pocałunku Anioła Ciemności" zabierze was w emocjonującą i pełną grozy podróż.

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2011

źródło okładki: http://www.nk.com.pl/bogini-ciemnosci/1240/ksiazka.html

Askadasuna | 2013-10-19

Billi SanGreal jest wyjątkowa. Zbyt wyjątkowa. Irytująco wyjątkowa. Taka właśnie opinia pojawiła się w mojej głowie już od pierwszych stron książki i ciągnęła aż do samego końca. Lubię wyjątkowe postaci, ale są pewne granice owej wyjątkowości i idealności, których przekraczać nie wolno w żadnym wypadku, bo jak wiadomo - co za dużo to nie zdrowo. Tak właśnie jest w przypadku głównej bohaterki Bogini Ciemności, która de facto tworzy całą fabułę, a inne osoby przewijają się z prędkością światła, wtrącają może jedno zdanie i na tym kończy się ich jestestwo. Odchodzą w zapomnienie i powracają w dalszych rozdziałach, żeby znów wypowiedzieć skromną kwestię i ponownie zniknąć z planu.

Już dawno nie spotkałam się z główną bohaterką tak naładowaną doświadczeniami i zaletami, że aż podejrzane wydawać by się mogło, że ma zaledwie szesnaście lat. Owa bohaterka jest w połowie Pakistanką, jedyną w historii templariuszką, doskonale walczy białą bronią, jako jedyna z pośród wszystkich templariuszy...

lkkolo | 2013-08-03
Przeczytana: 28 lipca 2013

Czyta się prosto i przyjemnie, ale czytając ją miałam dziwne wrażenie jak bym czytała mdławy serial telewizyjny... po prostu czegoś tej książce brakuje, nie do końca wiem czego.

Caroline | 2014-05-18
Przeczytana: 17 maja 2014

Bilii SanGreal dalej nie może się pogodzić ze śmiercią Kaya. Dalej jednak jest wojowniczką - templariuszem. Mimo, że ma tyle lat co ja jest bardzo dojrzała. Ból jej nie straszny.
Tym razem z rąk wilkołaków ratuje Wasylisę - dziewięciolatkę, która okazuje się być Wyrocznią i to bardzo potężną wyrocznią. Wilki więc jej sobie nie odpuszczą.
Zaczyna się krwawa jatka. Wilkołaki porywają Wasylisę. Bilii wraz z innymi templariuszami wyjeżdża do Rosji. Tam mają współpracować z bogatyrami - grupą podobną do templariuszy, walczącą z Bezbożnymi. Jednak co jesli okaże się, ze bogatyrowie to już nie taka sama grupa jak wcześniej? I kim stanie się dal Bilii Iwan - carewicz? A Baba-Jaga? Czy wywoła Wieczną Zimę? A polenice (wilkołaki) czy zrozumieją, że są wykorzystywane?

Książka bardzo dobra, ciekawa, ale chyba nie poniosła mnie za serce tak jakby mogła, gdyby była tylko lepiej napisana. I nazwy. Jejku, czemu tak strasznie męczyła mnie ta nazwa - "Baba-Jaga". Czy nie było innego...

Orzechowa Zelka | 2013-10-18
Przeczytana: 18 października 2013

Billi SanGreal jest wyjątkowa. Tak Billi jest wyjątkowa, a do tego bardzo odważna. Jest ona główną bohaterką, którą da się lubić . Nie ma co chwila rozterek miłosnych;po prostu jest świetna. Akcja, która się toczy w książce jest ciekawa i nieprzewidywalna. Najbardziej zaskoczyło mnie zakończenie. Nie będę streszczać książki, ponieważ zawsze nie wiem czy nie napisałam za dużo. Mimo, że książka ma ciekawą akcje to czegoś mi brakowało. Jednak była ona na pewno lepsza niż pierwsza część. Polecam ;D

PolkaPati | 2015-05-10
Przeczytana: 10 maja 2015

Książka jest ciekawa lecz chwilami już sie nudziła, tak jak by autor juz nie miał pomysłu jak dalej poprowadzić akcję. Połączenie Wilkołaków i dzieci Wiosny oraz Baby Jagi było dobrym pomysłem, książkę czytało siei przyjemnie i lekko. Taka książka do poczytania przed snem jak bajka tylko dla dorosłych.

Ciasteczko17 | 2014-08-04
Przeczytana: 2012 rok
patixa98 | 2013-08-02

Recenzja z bloga 32litery-swiatksiazki.blogspot.pl

Witam w XII wieku! W czasach kiedy powstał zakon Ubogich Rycerzy Chrystusa, czyli templariuszy.
Przepraszam, pomyliłam czasy. Zacznijmy od nowa.
Przenosimy się do XXI wieku. Świata, w którym każdy wie co to telefon, telewizja, radio, samochód. Wraz z naszą czytelniczą podróżą poznajemy Billi SanGreal. Jako jedyna dziewczyna walczy u boku templariuszy. Jednak jej boje nie wyglądają tak samo jak średniowieczne krucjaty, walki o ziemię, czy choćby o honor. Otóż Billi, na co dzień, wymachuje mieczem przed pyskiem wilkołaka lub wampira. Do dla niej nic wielkiego powalić na ziemię ogromne zwierzę. Przeszkoda pojawia się dopiero wtedy, gdy wraz z resztą wojowników znajdują małą dziewczynkę, Wasylisę. Istnieje prawdopodobieństwo, że dziecko jest Wyrocznią, czyli najlepszą pożywką dla wiedźmy. Oczywiście wilkołaki stoją po stronie Baby Jagi i porywają dziewczynę. Ich śladem, w poszukiwaniu dziecka ruszają templariusze. Muszę przewidzieć...

milenaj | 2012-03-08

Mam słabość do literatury fantastycznej. Mniejszą do science - fiction, a znacznie większą do fantasy. Był taki czas w moim życiu, że kupowałam praktycznie tylko książki tego typu. Przyczyna była bardzo prosta. W bibliotekach na półkach z literaturą fantasy była pustka. A ja byłam głodna nowych odryć.
Teraz sytuacja się zmieniła. Biblioteka, z której najczęściej korzystam, ma dosyć solidny zbiór ksiązek i półka z fantastyką jest całkiem pokaźna. Często znajduję tam coś dla siebie.

"Bogini Ciemności" Sarwat Chadda była dla mnie kompletną niewiadomą, ale choć nie należy podobno książki oceniać po okładce, to okładka zachęciła mnie do wypożyczenia. Bo szata graficzna jest cudna naprawdę. Klimatyczne zdjęcie aż każe wziąść powieść do ręki.

W domu okazało się, że jest to druga część cyklu. Tytuł pierwszej części to: "Pocałunek Anioła Ciemności". Nie lubię zaczynać serii od środka, ale stwierdziłam, że zacznę czytać, a potem zobaczymy.

Bohaterką ksiązki jest szesnastoletnia...

Rara_Avis | 2015-05-17

Tak jak pierwszą część przeczytałam bez entuzjazmu,tak druga mnie oczarowała.Dlaczego? Natura zwycięża.Niezłe opisy przyrody.Czy polecam tą serie? hmmm Część druga broni się mocno...tak polecam....tym którzy potrafią dostrzec jej sens...ten głębszy :)

Rhuabe | 2012-12-07

Podobnie jak pierwsza część, ta również jest świetna. Mimo wszystko bardziej podobał mi się "Pocałunek anioła ciemności". ;)