Przebudzenie Jenny Fox

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
The Adoration of Jenna Fox

marcia | 2011-04-28
Przeczytana: czerwiec 2010

Przepraszam, ale nie będę nic streszczać, ponieważ całkiem dawno czytałam tą książkę i nie chcę nikogo wprowadzać w błędy niepoprawną treścią, dlatego napiszę tylko, że historia jest niesamowita, gdyż ukazuje nam jak daleko potrafi posunąć się medycyna aby uratować komuś życie....,dlatego gorąco polecam tę książkę chociażby ze względu na niezwykłą fabułę ;)

Cherry | 2011-05-08
Przeczytana: lipiec 2009

Jedna z moich ulubionych książek poruszających kwestię, co dokładnie decyduje o byciu człowiekiem. Przeczytałam ją dość dawno, ale pamiętam, że była dla mnie przejmująca, i że dosłownie ją pochłonęłam. Polecam fanom nieco przerażających , a zarazem zmuszających do myślenia wizji przyszłego świata.

Kasia | 2012-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2012

"Dawniej byłam kimś.
Kimś zwanym Jenną Fox.
Tak mówią. Ale jestem kimś więcej niż nazwiskiem. Kimś więcej, niż mówią. Kimś więcej niż zbiorem faktów i danych, które mi wbijają do głowy. Kimś więcej niż postacią z nagrań wideo, które mi każą oglądać.
Kimś więcej. Tylko nie jestem pewna kim" (s. 7).

Siedemnastolatka budzi się z trwającej ponad rok śpiączki po poważnym wypadku samochodowym. Nie pamięta niczego ze swego życia, nawet jej imię brzmi obco. Nie rozpoznaje rodziców. Mylą się jej słowa i ma problemy z poruszaniem. Z czasem wspomnienia wracają, ale Jenna odkrywa, że nie wszystko jest takie, jak powinno być. Przypomina sobie własny chrzest oraz dziadka, który zmarł, gdy nie miała nawet dwóch lat. Zaczyna słyszeć głosy przyjaciół, których nie widziała od dnia wypadku. Zauważa także, że zniknęła blizna, którą miała od dziecka, a ukochana babcia niemalże jej nienawidzi. Jenna próbuje odkryć prawdę, jednak okazuje się, że rozwiązanie zagadki może być dla niej bardzo...

kulturalna_szafa | 2013-05-08
Przeczytana: 08 maja 2013

Czy śniłeś kiedyś o tym, że nie jesteś sobą? Że wcielasz się w inną osobę której nie znasz, ale to jesteś przecież TY? Tak ma Jenna. Budzi się ale już nie w swoim ciele, z nie swoją duszą, znaczy przynajmniej tak myśli. Bo wszyscy jej wmawiają, że to prawdziwa i jedyna ona. Więc czemu Jenna czuje się jakby śniła?

"Zdumiewające, że kiedy nasze życie zawiera niewiele wydarzeń, najzwyklejsze spotkanie przeradza się w całą trzyaktową sztukę."

Siedemnastolatka budzi się ze śpiączki po wypadku. Mówią jej, że nazywa się Jenna Fox, ale to imię brzmi obco. Dziewczyna nie pamięta ani rodziców, ani swojego wcześniejszego życia. za to z czasem wracają wspomnienia, których mieć nie powinna, a wraz z nimi pojawiają się trudne pytania. Co naprawdę się wydarzyłoa Czyje głosy słyszy dziewczynaa I czy w ogóle jest Jenną Foxa Osadzone w bliskiej przyszłości Przebudzenie Jenny Fox to fascynująca mieszanka thrillera medycznego, powieści science fiction.

"Może życie każdego jest złożone właśnie z...

Anusia | 2011-11-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 12 listopada 2011

Sięgając po tę książkę nie spodziewałam się żadnej rewelacji, myślałam, że będzie to po prostu sposób na poszerzenie mojej znajomości literatury i zajęcie czymś czasu wolnego. Okładka również zbytnio nie zachęcała, zaciekawił mnie jedynie tytuł.

Książka opowiada o Jennie Fox, która w wieku siedemnastu lat wybudza się ze śpiączki trwającej półtora roku. Po wypadku niczego nie może sobie przypomnieć, nie jest nawet pewna czy osoby, które przedstawiają się jako Matka i Ojciec są w rzeczywistości jej rodzicami. Wszyscy mówią jej, że nazywa się Jenna Fox, kiedy dla niej wydaje się to imię obce. Matka podrzuca jej dyski z zapisanym rok po roku jej życiem. Co jakiś czas słyszy głosy w głowie, wspomnienia powracają. Urywki zdarzeń, nic nie znaczące fragmenty.

Opowieść jest niezmiernie wciągająca. Zainteresowała mnie także refleksyjnymi przemyśleniami, którymi Jenna dzień w dzień siebie karmi. Nad niektórymi fragmentami trzeba się trochę zastanowić. Akcja momentami jest nieprzewidywalna,...

Livieh | 2013-08-25
Na półkach: Biblioteka, Przeczytane
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

To nie jest zwykła książka obyczajowa o życiu, jak niektórzy mogą myśleć. To książka o przyszłości. Być może naszej przyszłości.

Jenna nie jest zwykłą dziewczyną, jak myśli z początku. Jest w niej coś innego, czego nie ma inna osoba na świecie. Różni się od innych.

Więcej opowiadać nie będę, sami się przekonajcie, co w niej niezwykłego :), a ja przejdę do opinii:
Według mnie książka była okey. Nie porywała mnie, ale coś w niej było takiego...

Kamila | 2011-09-11

Historia siedemnastoletniej Jenny zaczyna się dosyć nietypowo, bowiem od przebudzenia ze śpiączki, w którą zapadła po ciężkim wypadku samochodowym. Dziewczyna nie pamięta żadnych szczegółów ze swojego poprzedniego życia, zaczyna nawet wątpić czy na pewno jest tym, za kogo ją biorą, gdyż tożsamość, jaką jej przedstawiono po przebudzeniu zupełnie do niej nie pasuje.

Jednakże po kilku tygodniach luki w pamięci Jenny zaczynają się wypełniać mnóstwem wspomnień, których nie mogłaby się spodziewać – wspomnienia jej przyjaciół, jej własnego chrztu czy też nieżyjącego dziadka. Ponadto zaczyna odkrywać tajemnice, które zataili przed nią rodzice, rzekomo dla jej dobra. Z dnia na dzień życie nastolatki zaczyna się zmieniać – dowiaduje się o sobie mnóstwa dziwnych faktów, które sprawiają, że zaczyna wątpić w swoje człowieczeństwo. Okazuje się, że rodzice za wszelką cenę chcieli odratować ją ze strasznego wypadku, dopuszczając się nielegalnych czynów.

Mimo wszystko, Jenna znajduje przyjaciół...

natka1859 | 2012-11-03
Przeczytana: 07 października 2012

"Dawniej byłam kimś.
Kimś zwanym Jenną Fox.
Kimś więcej. Tylko nie jestem pewna kim"

Jak daleko człowiek jest zdolny się posunąć, by uratować życie ukochanej osoby? Ile jest w stanie zrobić, by ocalić ją od śmierci?

Książka ta opowiada o przeżyciach nastolatki - Jenny. Nie pamięta ona kim jest, co robiła wcześniej , pamięta za to np. własny chrzest! Jej rodzice nie są zbyt szczerzy, a ona nie wie już co z tym zrobić.Z ubiegiem czasu nabiera podejrzeń i przypomina sobie pewne rzeczy. Czy zdoła odkryć prawdę? Czy rodzice odpowiedzą na jej wszystkie pytania? Przeczytajcie książkę a się dowiecie : )

Fantastyczna ksiązka, która zmusza do przemyśleń. Czy dałbyś radę żyć ze świadomością że nie masz kości? a może nawet duszy? Jak byś się wtedy czuł? Wolałbyś wtedy życie czy śmierć?...

Pyciaaa_Pyśka | 2015-03-01

Po półtorej roku, Jenna obudziła się ze śpiączki z całkowitą amnezją. Wszystkie wspomnienia wyparowały, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Dziewczyna nie potrafi nikomu ani niczemu zaufać. Ma złe przeczucia co do wszystkiego co się wokół niej dzieje. Nie wie kim była i kim jest? Jaki sekret kryje Jenna Fox z przeszłości? Co szykuje dla niej przyszłość?

Książka na początku ciągnęła mi się niemiłosiernie. Pierwsze kilka rozdziałów przemęczyłam z nadzieją na nadejście momentu który popędzi całą akcję... I się nie zawiodłam. Gdy Jenna odkryła jeden sekret, okazało się, że jest ich o wiele więcej. W tym właśnie czasie, akcja zaczęła się rozwijać i nabrała dynamizmu. Autorka doskonale maskowała wszystkie kłamstwa, aby ukazać je w najmniej spodziewanym momencie.

Były takie momenty, gdy po prostu wstrzymywałam oddech i czekałam na rozwój wydarzeń, jednak napięcie, które powstawało było często przerywane przez jakąś komiczną scenę, która doskonale kontrastowała z całą powagą...

WhiteRabbit | 2014-07-22

Przyjemnie i szybko się czyta. Tajemnicza atmosfera wciąga czytelnika i każe przeczytać "jeszcze jedną stronę". Ale gdy tajemnica się już rozwiewa - powieść zaczyna być odrobinę nudna. O ile wymieszanie faktów naukowych z pseudomedycznymi wymysłami jest uzasadnionym zabiegiem na potrzeby książki, to niesamowicie absurdalny jest system punktowy FREN, o którym mowa w książce. Są fragmenty, które intrygują, które są realistyczne, ale są i takie, które nie są ani ciekawe, ani wiarygodne.
Mimo wszystko, jest to naprawdę przyzwoita pozycja literatury młodzieżowej z tak zwanym "dreszczykiem".