Szczęście urojone

Wydawnictwo: Klin
Literatura polska, kryninał
karollllllla

Nie ma na świecie nic groźniejszego, niż ślepo zakochana kobieta, która nagle przejrzy na oczy. Kiedy świat Gabrieli zaczyna walić się jej na głowę, nie chcąc zginąć pod gruzami, sama przejmuje ster wydarzeń. Wkrótce uświadamia sobie, że stara miłość nie rdzewieje, ale czy można wejść dwa razy do tej samej rzeki?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoklin.pl/

źródło okładki: http://www.ewabaranska.eu

Główna bohaterka to Gabriela co całe życie i świat legł w gruzach,gdy rozstaje się z nią jej chłopak traci go i prawdziwe szczęście.
Mówią,że stara miłość nie rdzewieje nigdy,ale nie możemy wchodzić do tej samej rzeki.
Ponieważ możemy bardzo się sparzyć.
To powieść obyczajowa z wątkami miłosnymi zdecydowanie z dobrą fabułą,wartką akcją i trzymała w napięciu wciąż w sumie dobra,przyjemna,wzruszająca i super książka.

Anna | 2017-02-02
Przeczytana: 26 stycznia 2017

Gdy dostałam do rąk książkę „Szczęście urojone” Ewy Barańskiej, tak naprawdę nie wiedziałam, czego mam się spodziewać. Opis na okładce wskazywał, że będę zmuszona czytać dość schematyczną powieść obyczajową, lecz miałam nieodparte wrażenie, że nie jest to do końca zgodne z prawdą. Potwierdził to króciutki prolog, który może zapowiadać dobrą powieść kryminalną lub pierwszy przejaw popadania w obłęd. Zanim jednak dowiemy się, jaka jest prawda, musimy cofnąć się kilka miesięcy wstecz, by poznać źródło tej tajemniczej sytuacji.
Gabriela Eliasz-Berg wygląda na kobietę, której niczego nie brakuje. Ma satysfakcjonującą pracę, w której jest doceniana oraz męża, zapewniającego jej życie na dość wysokim poziomie materialnym. Jak nie trudno się domyślić, ten obraz sytuacji nie jest do końca kompletny. Każdy ma jakieś mniejsze lub większe problemy i Gabrysia nie jest wcale wyjątkiem. Kiedy zamykają się drzwi do mieszkania Bergów, pani profesor natychmiast zamienia się w zwykłą szarą myszkę,...

Matan72 | 2015-10-08
Przeczytana: 08 października 2015

"Szczęście urojone" , z pozoru sympatyczne i lekkie czytadło sensacyjno-obyczajowe z kryminalną intrygą na dodatek, to bardzo zgrabna panorama polskiej współczesności. Strumyki naszej codzienności jak praca, miłość, małżeństwo, przyjaźń, choroba, religia, polityka, nauka oraz medialne sensacje, afery i zbrodnie autorka syntetyzuje w interesującą opowieść o życiowo dojrzewającej, zaradnej, atrakcyjnej kobiecie, którą przeciwności losu i doznane krzywdy mobilizują do walki o swoje szczęście, o sprawiedliwość, a nawet o życie.

Ewa Barańska, pisarka silnie związana z Rzeszowem gdzie studiowała i mieszka, po raz pierwszy wraca akcją tej książki do krainy swego dzieciństwa czyli na Dolny Śląsk i do rodzinnego Dzierżoniowa, opisując je z dużym sentymentem.

Polecam bo to książka ciekawa, życiowa, z suspensem i wartką narracją.

Za zgodą dr Zofii Brzuchowskiej, literaturoznawcy z Uniwersytetu Rzeszowskiego, zamieszczam tu jej recenzję "Szczęścia urojonego" opublikowaną we...

Olator1234 | 2018-08-13
Przeczytana: 10 sierpnia 2018