Kocham Cię, Danny

Tłumaczenie: Karolina Sobiepanek
Wydawnictwo: Akapit Press
Loving Danny
Kamila

Czy to nie dziwne, że najważniejsze dni naszego życia zaczynają się zawsze tak banalnie? Idziesz ulicą, rozmyślając o swoich sprawach, albo robisz coś tak beznadziejnie banalnego, jak zakupy w sklepie na rogu. Albo, jak to było w moim przypadku, czekasz na autobus numer 29, żeby wrócić z pracy do domu, i nagle - bach! - wydarza się coś, co odmieni Twoje życie. Naomi jest zniecierpliwiona. Po...

Naomi jest zniecierpliwiona. Po maturze dostała się na doskonałą uczelnię, ale zrobiła sobie rok przerwy w nauce. Utknęła w domu rodzinnym, podczas gdy wszystkie jej koleżanki podróżują albo studiują.
Spotyka Danny'ego, tajemniczego i charyzmatycznego muzyka, przy którym zaczyna inaczej patrzeć na otaczający ją świat. Danny jest przystojny i bardzo utalentowany, a jego zespół rockowy stoi na progu wielkiej kariery. Ale osobowość Danny'ego ma także swoją ciemną, destrukcyjną stronę... Czy Naomi zdoła uratować Danny'ego przed nim samym, zanim będzie za późno? I czy zdoła uratować siebie samą?

Monia0420 | 2015-05-16
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 16 maja 2015

,,Nie oceniaj książki po okładce'' to zdanie trzeba mieć na uwadze patrząc na tą książkę. Okładka, szczególnie kolor ma tyle wspólnego z zawartością książki co kot i pies.
Historia, która została ukazana okazała się niezwykle poruszająca, zaskakująca, romantyczna, prawdziwa. Pokazuje jak trudno jest podejmować decyzje i jak mogą one wpłynąć na dalsze życie. Miłość może okazać się ślepa i tak jak tutaj, Naomi była zupełnie zaślepiona Danny'm i nie potrafiła dobrze go poznać. Stanęła przed trudnymi wyborami, a jej decyzje nie były do końca trafne. Jednak człowiek uczy się na błędach co również przeczytałam w tej książce. Problemy życia codziennego też dały mi wiele do myślenia, szczególnie te małe, niepozorne, a przecież od takich drobiazgów się zaczyna.
Książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła i mimo, że jest napisana bardzo chaotycznie, to czyta się szybko i w miarę przyjemnie. Lekka historia dająca wiele do myślenia, zaskakująca i porywająca.
Warta przeczytania, polecam!

Reading_is_sexyy | 2011-06-25

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Śliczna ! ; **
Druga na mojej liście ulubionych książek, zaraz po Lurlene McDaniel 'Pozwól mi odejść'.
Warto , warto i jeszcze raz WARATO przeczytać !
Chociaż rozdziały są długie, nie przeszkadza to w czytaniu, a jeżeli myślicie, że jest to cukierkowe romansidło, to BARDZO się mylicie !!! Niestety, okładka i tytuł bardzo mylą.
A zakończenie nie koniecznie jest szczęśliwe...

Karolina | 2013-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2013

Jeśli myślisz, że to kolejna banalna, przesłodzona miłosna historyjka...to czuję się w obowiązku wyprowadzić Cię z błędu ;)
Na pewno nie tego spodziewałam się po okładce.
Chociaż podobno po niej się nie ocenia...
Ale wracając do rzeczy. Słodka, landrynkowa okładka jak dla mnie jest zaprzeczeniem "wnętrza" książki.
Historia, która jest skierowana do każdej kobiety. Bez względu na wiek czy poglądy. Równie dobrze może ją czytać matka jak i córka. Chociaż właśnie po tej okładce nie spodziewałam się, że tak mnie zaskoczy. Ciężko stwierdzić czy pozytywnie. Nie jestem jakąś wredną jędzą, która źle życzy głównej bohaterce, jednak nieszczęśliwe zakończenie sprawiło, że oceniłam książkę odrobinę wyżej. Nie zaliczam jej do kolejnych landrynkowatych i przesłodzonych romansów. Jeśli poszukujesz czegoś lekkiego, lecz też i w pewien sposób pouczającego - jak najbardziej polecam ;)

Olaa | 2011-06-11

Okładka stanowczo nie pasuje do charakteru książki. Mimo to postanowiłam po nią sięgnąć, z nadzieją, że nie okaże się cukierkowa. Polecam każdemu, bo w tym przypadku nie warto zrażać się okładką. Bardzo ciekawa i poruszająca książka.

Klaudia | 2011-06-11

Czy to nie dziwne, że najważniejsze dni naszego życia zaczynają się zawsze banalnie?
Idziesz ulicą, rozmyślając o swoich sprawach, albo robisz coś tak beznadziejnie banalnego, jak zakupy w sklepie na rogu. Albo jak to było w moim przypadku, czekasz na autobus numer 29, żeby wrócić z pracu do domu i nagle - bach! - wydarza sie coś, co odmieni twoje życie.

Biorąc do ręki „Kocham Cię, Danny” pomyślałam, że mam przed sobą kolejne miłe i relaksujące czytadło na wieczór. Nic bardziej mylnego – trafiłam na przejmującą historię jednej z tych trudnych miłości, gdzie serce obok radosnego drżenia wypełnia także ból. Autorka stworzyła książkę wyjątkową, po którą powinny sięgnąć kobiety od lat nastu do stu, by przekonać się, jak poplątane mogą być życiowe ścieżki, jak trudno jest dokonywać wyborów i jak dotkliwe mogą być ich konsekwencje.

-Bella- | 2015-05-03

Książka dająca do pomyślenia, czytałam ją juz jakiś czas temu, ale na pewno nie będzie tak, że wyleci mi z z pamięci. Cudowna. Bardzo realistyczna. Każdego może spotkać to co tę dziewczynę. Nigdy nie wiemy co może zdarzyć się podczas zakupów, pójścia na spacer, czy podczas zwykłego wyjścia na miasto...

Dipsy | 2013-10-22
Przeczytana: 22 października 2013

Okładka i tytuł wskazują na pełną szczęścia i miłości powieść i prawdę mówiąc, tego właśnie się spodziewałam. Byłam zaskoczona i nie jestem w stanie powiedzieć czy pozytywnie, czy negatywnie.
Problemy Danny'ego są dość powszechne, ale książka pokazuje go jako osobowość niezwykle negatywną, przynajmniej w moim odczuciu. Chęć zwrócenia na siebie uwagi jest realna, istnieje, jednak sposób opisania trafia głęboko w człowieka i pozostaje pewne nieprzyjemne uczucie.
Książka warta przeczytania.

| 2014-03-03
Przeczytana: 08 lutego 2011

Osoba, która wymyśliła, żeby ta świetna książka miała tak głupią okładkę powinna chyba zmienić zawód. Pewnie mnóstwo ludzi myśli, że to kolejna historia o parze nastolatków, ze szczęśliwym zakończeniem. Tak naprawdę to niesamowita opowieść o pięknym i głębokim uczuciu. Czytałam ją już dawno, dawno temu ale pamiętam że bardzo mnie poruszyła. Polecam! :)

Zoey Redbird | 2013-01-17
Przeczytana: 16 stycznia 2013

Z początku myślałam że ta książka będzie takim typowym romansidłem lecz się pomyliłam. W połowie strasznie mnie zaszokowała. Wogule się nie spodziewałam że będzie aż taki zwrot akcji. W pewnych momentach nawet się popłakałam :D Książka jest wspaniała polecam ją wszystkim. :D

Caroline | 2015-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2015

Skąd takie wysokie oceny?! Ta książka ma słabą, pretensjonalną wręcz fabułę. Główna bohaterka nie grzeszy mądrością, wali jakimiś pseudo-wyszukanymi cytatami o życiu i miłości, a reszta postaci wcale nie jest lepsza. Wszystko jest takie płaskie, mdłe, bez smaku - jak zupka chińska. Niewyszukane słownictwo, proste zdania, praktycznie zero jakiejś ciekawej akcji... Zdecydowanie pozycja dla o wiele młodszych nastolatek, a okładka o dziwo adekwatna do treści, pomimo że nie jest to historia z typowym happy endem. Nie polecam. Zdecydowanie w literaturze młodzieżowej można odnaleźć bardziej wartościowe perełki niż ten gniot.