Najgorsza rzecz jaką zrobiła

Okładka książki Najgorsza rzecz jaką zrobiła Alice Kuipers
Okładka książki Najgorsza rzecz jaką zrobiła
Alice Kuipers Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Zbliżenia literatura piękna
Zbliżenia
The worst thing she ever did
Nasza Księgarnia
2011-04-13
2011-04-13
9788310119513
Jagna Rapciak
żałoba śmierć

Całkiem ok. Są lepsze młodzieżówki poruszające takie tematy.

Całkiem ok. Są lepsze młodzieżówki poruszające takie tematy.

Siostrzana miłość,niestety po trageti,depresja,przyjaciółki,złe kontakty z mamą. Sophie ma dość. Jeszcze ta kłótnia...Sophie zatraca się w własnych problemach.. niestety jej przyjaciółka zaczyna mieć jej dość,ona ma rodzica alkoholika,i zaczyna być bulimiczką książka superowa,o problemach. Niestety,główna bohaterka mnie strasznie denerwuję..

Pokazuje siostrzaną miłość niestety po stracie. Po wielkiej tragedii rodzinnej. Obarczanie się winą, depresja, stan mamy i te wyrzuty sumienia... Kłótnia z przyjaciółkami, które nimi nie były. Co jeszcze może spaść na młodą dziewczynę? A może coś odmieni jej los i będzie szczęśliwa?

Jeszcze nigdy główna bohaterka mnie tak bardzo nie denerwowała.... Ale rozumiem, rozumiem... chyba. Szybko się czytało, fajny, lekki styl, wiersze jednak mi się nie podobały. Ogólnie szału nie ma, ale pod koniec się wzruszyłam i prawie rozpłakałam, więc ocena ,,dobra".

Książkę przyjemnie się czyta, nawet nie zauważyłam kiedy skończyłam.
Były takie momenty,kiedy czytając książkę się wzruszyłam np: wydarzenie w pociągu i w szpitalu.Sophie nie mogła sobie poradzić ze śmiercią starszej siostry, obwiniała za jej śmierć siebie.Dziewczyna oddaliła się od matki nie potrafiła z nią normalnie rozmawiać,czuła jak ogarnia ją złość (pewnie nie jedna z nas odczuła kiedyś coś takiego,rozmawiając ze swoją matką).Na dodatek dziewczyna nieszczęśliwie się zakochała,a jej relacje z przyjaciółką się pogorszyły.
Może książka nie jest jakaś wybitna,ale potrafi złapać za serce.Polecam każdemu ,zawiera bardzo ważne przesłanie,nie warto dusić w sobie emocji,lepiej z kimś porozmawiać od razu zrobi się lżej na sercu.

Książkę przyjemnie się czyta, nawet nie zauważyłam kiedy skończyłam.

Na półkach: , , , , , , ,

Są takie chwile, które zmieniają całe nasze życie. Jeden moment i nic już nie jest takie jak dawniej. Traumatyczne przeżycia zakorzeniają się w psychice niszcząc obraz wszystkiego, co jeszcze przed nami.
Sophie uważa, że to niemożliwe. Idąc za radą terapeutki dziewczyna skrzętnie zapisuje wszystko, co powinna zapamiętać. Najbardziej na świecie pragnęłaby jednak o tym zapomnieć. Sophie nie może pogodzić się z wydarzeniami minionego lata, kiedy to w dramatycznych okolicznościach straciła starszą siostrę Emily. Od tego czasu zmienia się dla niej wszystko.
„Najgorsza rzecz, jaką zrobiła" to chwytająca za serce opowieść o przebaczeniu, tęsknocie, stracie i miłości. O tym, że czasem trzeba po prostu wybaczyć samemu sobie. O tym, że nie można się poddać, nawet mimo piętrzących się przed nami przeciwności losu. O tym, że zawsze jest nadzieja.
Książkę polecam każdemu, mimo że nie jest łatwa ani przyjemna. Zostaję naprawdę ma bardzo długo w pamięci i nie da się o niej tak łatwo zapomnieć.

Sophie przeżywa prawdziwy dramat, na jej oczach umiera jej siostra. Zaraz po tych słowach pojawia się w mojej głowie pytanie: O matko, jak żyć ? Jak żyć po takim czymś?
A no właśnie, w tej książce jest pokazane jak żyć, bo Sophie musi żyć, nie ma wyjścia. Stara się chociaż jest jej niesamowicie ciężko.
Bardzo mi się podobało to, że nie od razu jest napisane jak zmarła Emily i co się w ogóle stało, dowiadujemy się tego dopiero gdzieś w połowie książki, a do tego momentu, poznajemy Sophie. Głównie poznajemy jej uczucia, to z czym musi się zmagać, z czym musi żyć, jej codzienne życie oraz przyjaciół i relacje z jej mamą.
Początkowo byłam trochę zła na Sophie, że nie daje mamie szansy, że w ogóle nie próbuje się z nią dogadać, ale z czasem można zrozumieć jej zachowanie.
Muszę się doczepić jednak do zakończenia - czuję niedosyt, spodziewałam się czegoś innego, jak dla mnie trochę zbyt banalne (ale przymykam oko).
"Najgorsza rzecz jaką zrobiła" - wydaje mi się, ze książka głownie dla grupy osób ponadgimnazjalnych, mimo, że nie jestem w tej grupie, bardzo mi się podobała, szybko się czyta, w sam raz na niedzielne popołudnie.
Polecam ;)

Bardzo mi się podobało to, że nie od razu jest napisane jak zmarła...

Kolejną książkę z serii "Zbliżenia" czyta się równie dobrze jak poprzednie. Książki te kierowane do nastolatek, ukazują co siedzi w głowach osób uwikłanych w jakąś tragedię. Burza myśli, walka z poczuciem winy oraz z samym sobą o każdy kolejny dzień, by w końcu wyjść na prostą. Książka pisana jest w przyjemny sposób, bardzo szybko się czyta. Polecam.

"Najgorsza rzecz jaką zrobiła".
Po przeczytaniu opinii na temat tej książki, miałam ogromne nadzieje,że będzie to naprawdę świetna książka, jednak muszę powiedzieć, że niestety trochę się zawiodłam.Nie przemówiła do mnie.Jak to się mówi - nie skradła mojego serca.:)
W trakcie książki główna bohaterka zaczęła mnie irytować i denerwować swoim zachowaniem.Nagle(bez wyraźnego powodu) , w pewnym momencie autor "otwiera" bohaterkę, która zaczyna wyjawiać co się tak na prawdę stało tamtego pamiętnego dnia.
Plusem może być końcówka,w której autorowi udało się poruszyć (przynajmniej moje) uczucia i emocje. Jednak myślę , że to za mało jak na takie oczekiwania...

"Najgorsza rzecz jaką zrobiła".

Auć! Pozytywne zaskoczenie, a taka niewinna książeczka.

Auć! Pozytywne zaskoczenie, a taka niewinna książeczka.

• Przeczytane 2012