Tango, Słoń, Wesele w Atomicach, Woda

Wydawnictwo: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
8320334632
mrożek, dramat, zbiór
Reminiscencja

Sławomir Mrożek to jeden z najbardziej znanych polskich twórców. Jego utwory pełne czarnego humoru i ironii pokazują, w często krzywym zwierciadle, polską rzeczywistość. W zbiorze zamieszczone są cztery bardzo znane utwory pisarza : Tango, Słoń, Wesele w Atomicach i Woda.

źródło opisu: MAW, 1989

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 1981
mona | 2015-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2015

Tak długo czekała na półce, aż się doczekała.
Nie wiem dlaczego ja tak długo zwlekałam, żeby ją przeczytać. Rewelacyjna, pełna humoru i nie tylko.
Polecam!

KatiEmm | 2013-04-19
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 18 kwietnia 2013

Fajnie, że tą obowiązkową pozycję w liceum przeczytałam jako ostatnią lekturę, bo bardzo mi się podobała. Już od początku "wbiłam się' w rytm książki i nie raz się zaśmiałam. Groteska i absurd. Szkoda mi tylko Artura.

muzyczkaxd | 2015-03-29
Przeczytana: 29 marca 2015

"STOMIL Dobrze, dobrze. A czy ja protestuję? Ale wolno mi chyba mieć swoje zdanie?
EUGENIUSZ Oczywiście, jeżeli tylko zgadza się z naszym zdaniem, dlaczego nie?"

Twórczość Mrożka jest fascynująca.
Żałuję trochę, że zaczęłam od obejrzenia sztuki a dopiero potem ją przeczytałam... jednak nie zmienia to w żadnym stopniu jej oceny.
Słoń, Wesele w Atomicach i Woda są świetnym dopełnieniem.
Zasłużone dziewięć gwiazdek.

| 2013-09-09
Na półkach: Przeczytane, Poezja/Dramat

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ponieważ z tego zbioru interesowało mnie wyłącznie „Tango”, tylko je ocenię.

„Tango” okazało się dla mnie lekturą przyjemną dlatego, że z początku popierałam działania Artura. Młody człowiek wierny zasadom oraz tradycjom dawnych epok, walczący z rozpasaniem nowoczesności - nic dziwnego, że przypadł do gustu mojej „starej” duszy. Bardzo podobały mi się wywody, którymi raczył członków swojej rodziny, zwłaszcza te dotyczące Ali. Sprzyjałam sprawie Artura i miałam szczerą nadzieję na pomyślne dokonanie przewrotu… dopóki autor nie włożył w jego rękę rewolweru. Mimo ogromnej niechęci, jaką żywiłam do grona „nowoczesnych”, nie mogłabym z czystym sumieniem opowiedzieć się za przemocą. Nie wolno narzucać swoich reguł ludziom, którzy chcą żyć inaczej – o tej prostej prawdzie zapominają wszyscy fanatycy. A tym właśnie stał się Artur w ostatnim akcie: fanatykiem. Nie wiem, jakie zdarzenie, myśl, uczucie odebrało mu wiarę w ład, który chciał zaprowadzić, jednak… może dobrze, że tak się...

Agnes097 | 2016-04-16
Przeczytana: 11 kwietnia 2016

Tango przeczytałam z przyjemnością. Śmieszne i tragiczne zarazem. Pozostałe 3 utwory również miały "to coś" w sobie (i choć były bardzo krótkie, również je polubiłam).

Maryszka Chod | 2011-05-05
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Czytałam tango. Wciągnęłam się niesamowicie! Jedna z lektur szkolnych, które naprawdę wpadło mi w pamięć.

marychu5 | 2014-01-12

,,Czy można sobie włożyć kalosze na głowę?"

gagatkowa | 2012-06-01
Przeczytana: 20 stycznia 2007