Tango, Słoń, Wesele w Atomicach, Woda

Okładka książki Tango, Słoń, Wesele w Atomicach, Woda Sławomir Mrożek
Okładka książki Tango, Słoń, Wesele w Atomicach, Woda
Sławomir Mrożek Wydawnictwo: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
1989-01-01
1989-01-01
8320334632
mrożek dramat zbiór

Niestety, tango tańczone przez bohaterów dramatu Mrożka kompletnie mnie nie porwało, stąd ta niska ocena. Fabuła jest absurdalna i chaotyczna, a humor - ciężki. Nie zawsze da się wyczuć ironię. Również mądre myśli i groteskowe sytuacje ukazane w utworze nie trafiły do mnie. Nie zaciekawił mnie los Artura, pozostał mi zupełnie obojętny. Nie żal mi go. Jakoś nie dotarło do mnie clou utworu, czułem tylko kompletny bezsens. Utwór opiera się na wyświechtanych frazesach i walce o ideach, które nie mają żadnego wpływu na rzeczywistość. "Słoń" całkiem dobry, podobnie "Wesele w Atomicach". Całościowo jednak rozpatrując to zestawienie, rozczarowałem się mocno mimo braku oczekiwań.

Na koniec czytania Mrożka moja opinia. Taka, ile gwiazdek. Mając do wyboru długaśne i rozpasane opowiadanie lub ewentualnie trzy, no góra cztery zdania, wybieram opcję nr.2, wielokrotnie złożoną, za to. Ergo, (więc),"jajeczko jest częściowo nieświeże", głownie "w temacie opowiadań", oraz prozy tzw. użytkowej (publicystycznej),ale za to dramaty "trzymają się mocno", czego i państwu życzę, w dobie pandemii i innych nieszczęśliwości.
Mimo to: polecam!. No raczej.

"STOMIL Dobrze, dobrze. A czy ja protestuję? Ale wolno mi chyba mieć swoje zdanie?
EUGENIUSZ Oczywiście, jeżeli tylko zgadza się z naszym zdaniem, dlaczego nie?"

Twórczość Mrożka jest fascynująca.
Żałuję trochę, że zaczęłam od obejrzenia sztuki a dopiero potem ją przeczytałam... jednak nie zmienia to w żadnym stopniu jej oceny.
Słoń, Wesele w Atomicach i Woda są świetnym dopełnieniem.
Zasłużone dziewięć gwiazdek.

EUGENIUSZ Oczywiście, jeżeli tylko zgadza się z naszym zdaniem, dlaczego nie?"

Twórczość Mrożka jest fascynująca.
Słoń, Wesele w Atomicach i Woda są świetnym...

Tak długo czekała na półce, aż się doczekała.
Nie wiem dlaczego ja tak długo zwlekałam, żeby ją przeczytać. Rewelacyjna, pełna humoru i nie tylko.
Polecam!

Tak długo czekała na półce, aż się doczekała.
Polecam!

tango tang tango!!!

tango tang tango!!!

,,Czy można sobie włożyć kalosze na głowę?"

,,Czy można sobie włożyć kalosze na głowę?"

Fajnie, że tą obowiązkową pozycję w liceum przeczytałam jako ostatnią lekturę, bo bardzo mi się podobała. Już od początku "wbiłam się' w rytm książki i nie raz się zaśmiałam. Groteska i absurd. Szkoda mi tylko Artura.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Oczywiście tylko Tango.

Oczywiście tylko Tango.

bardzo polecam

bardzo polecam

Czytałam tango. Wciągnęłam się niesamowicie! Jedna z lektur szkolnych, które naprawdę wpadło mi w pamięć.

• Lektury
  • 2011