Akta Canaimy

El expediente Canaima
978-83-7495-945-2
Akta Canaimy, Reyes Calderón
Dorota_1988

Sędzia Lola MacHor zostaje wplątana przez wysokiego urzędnika Banku Światowego w skomplikowaną sieć międzynarodowej afery korupcyjnej, która pociągnęła za sobą już trzy ofiary: dwie osoby zostały zabite, a jedna popełniła samobójstwo. We współpracy z inspektorem Interpolu, dawnym przyjacielem, oraz pod czujnym okiem funkcjonariusza FBI sędzia rozpoczyna poszukiwanie winnych. Wszystkie poszlaki wskazują na osobistości ze świata biznesu, ale kto tym wszystkim steruje? Biznesmeni, politycy, ministrowie, sekretarze stanu z ministerstwa gospodarki, celebrytki należące do śmietanki towarzyskiej… każde z nich mogło być mózgiem intrygi. W miarę odkrywania prawdy życie rodziny sędzi Loli MacHor staje się coraz bardziej zagrożone. Musi podjąć decyzję, czy ustąpić wobec szantażu, czy też zrobić krok naprzód i doprowadzić do wykrycia winowajców.

Fuzja | 2011-11-18

"Nudne cyferki i liczby ubrane w intrygę wszechczasów - teoria spiskowa na najwyższym poziomie"

Reyes Calderon jest doktorem ekonomii i filozofii. Zawodowo zajmuje się polityką dobrego zarządzania i przeciwdziałania korupcji, do tego jest Hiszpanką (rozumiem temperament głównej bohaterki) i pisze książki! Muszę przyznać, że bardzo niechętnie sięgnęłam po powieść owej pani zatytułowaną Akta Canaimy. Oczywiście, już nie pierwszy raz przekonuje się, iż nie należy oceniać książki po okładce, treści po informacjach od wydawcy, a pisarza po jego wykonywanym zawodzie. Przede wszystkim byłam przekonana, że ekonomistka i do tego specjalistka od zarządzania i przeciwdziałania korupcji, będzie dobra w pisaniu sobie tylko potrzebnych przemówień i wystąpień jednak daleko jej będzie do piękna płynności języka literatury. Jak się okazuje jednak polityka wcale nie jest nudna, a wszelkie intrygi uknute na wysokich szczeblach władz Światowych Instytucji itp., mogą zostać opisane w sposób przystępny...

Anna Kosmal | 2013-08-07
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Wciągająca - to najlepsze słowo określające tą książkę.
Podchodziłam do niej bez większego entuzjazmu, ale okazała się bardzo ciekawa, wbrew pozorom nic nie jest proste do rozwiązania. Akcja toczy się do samego końca, choć na początku jest dość długie "wprowadzenie" do niej. Ogólnie polecam.

marola | 2013-05-01
Przeczytana: 14 kwietnia 2013

Ciekawy sposób przedstawiania machiny korupcyjnej i działań służb specjalnych europejskich i amerykańskich z inteligentną panią sędzią.

karola0690 | 2012-12-23
Przeczytana: grudzień 2012