Zbrodnie liczby pierwszej

Wydawnictwo: Muza
Los crímenes del número primo
978-83-7495-807-3
opat, klasztor
Beata

Ginie bez wieści opat klasztoru benedyktynów w Leyre. Arcybiskup Pampeluny dostaje tajemniczą przesyłkę zawierającą maleńką trumnę z ludzkim palcem środku. W opuszczonej kaplicy Mendigorría zostają odnalezione ciała dwóch duchownych w porozrywanych szatach liturgicznych, każdy z nich pozbawiony jest jednego palca, a przy zwłokach znaleziona zostaje spora ilość pieniędzy i wykradziony wcześniej z kościoła San Salvador de Leyre starożytny relikwiarz w postaci Lignum Crucis, czyli drzewa krzyża. Wszystko wydaje się wskazywać na to, że morderca wyzywa policję na pojedynek.

eR_ | 2014-05-29

Sędzia zaczyna działać po około 200 stronach wprowadzenia.Prowadzi trudne i zawiłe śledztwo które zaprowadzi ją w końcu do odkrycia prawdy.Jednak dla mnie wyjaśnienie kto i dlaczego jest najsłabszą częścią książki.

rafalwis | 2015-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2015

Słaba książka, strasznie się dłuży podczas czytania, bardzo dużo nudnych epizodów nie mających żadnego znaczenia dla akcji; prawie 600 stron drobnego druku a całą akcję można by zamknąć w 100 (aczkolwiek sam główny wątek nawet interesujący-niestety całkiem zepsuty przez zbędną otoczkę). Można przeczytać w ostateczności, jak się nie ma akurat nic innego.

Thomas886 | 2015-04-08
Przeczytana: 08 marca 2014