Na krawędzi

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Srebrna Seria/Kathryn MacKay". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber

Kathryn Mackay, młoda prokurator okręgu Santa Rita, oskarża w głośnym procesie kobietę, która zastrzeliła męża, o morderstwo z premedytacją.Błyskotliwy, ambitny adwokat skutecznie broni swoją klientkę, ofiarę przemocy małżeńskiej. Makay walczy o wyrok skazujący; agresja nie może usprawiedliwiać zaplanowanej z zimną krwią zbrodni. Kiedy jednak przemoc pojawi się w prywatnym świecie pani prokurator i zagrozi jej najbliższym, ona sama przekona się, że rzeczywistość bywa o wiele bardziej skomplikowana niż jasne reguły sali sądowej.

Judyta | 2011-12-28
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2011
Przeczytana: 27 grudnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po opisach na okładce spodziewałam się porywającej lektury, czegoś w stylu Grishama. Początek książki był dość nudny i monotonny; opis parady z okazji Dnia Niepodległości ciągnął się w nieskończoność i sprawiał, że odechciewało mi się czytać dalej. W końcu jednak zaczęła się akcja. Żona zabija swojego męża i pozoruje pożar żeby zatrzeć ślady. W sądzie przyznaje, że mąż ją bił, co ma doprowadzić do złagodzenia wyroku. Z drugiej strony mamy perypetie Kathryn, która jest stroną oskarżającą w tym procesie i przy tym zmaga się z własnymi problemami. Jej partner zdradził ją ze swoją byłą dziewczyną. Miał być z tego tylko przelotny romans, wynikły z niego jednak same problemy. Julia okazuje się go prześladować, chcąc tym zmusić do go małżeństwa. Gdy te sposoby zawodzą posuwa się krok dalej i postanawia zniszczyć David'owi życie i karierę.
Zapowiadało się ciekawie i interesująco; dużo zwrotów akcji, przemyślana fabuła, ciekawi bohaterowie. Jednak to nie wystarczyło, by można tą powieść...

Vinga | 2016-11-25
Na półkach: 2005, Przeczytane