Detektyw

Wydawnictwo: Świat Książki
Detective
83-7129-758-0
Umina

Najnowsza powieść autora tak głośnych bestsellerów, jak "Port lotniczy" i "Hotel". Tuż przed egzekucją wielokrotny morderca Elroy Doil wyraża chęć odbycia spowiedzi. Spowiednikiem ma być Malcolm Ainslie - były duchowny, obecnie oficer policji. Ainslie wyraża zgodę - wyznanie Doila to szansa wyjaśnienia kilkunastu morderstw, o które podejrzewany był skazaniec, a których mu nie udowodniono....

Tuż przed egzekucją wielokrotny morderca Elroy Doil wyraża chęć odbycia spowiedzi. Spowiednikiem ma być Malcolm Ainslie - były duchowny, obecnie oficer policji. Ainslie wyraża zgodę - wyznanie Doila to szansa wyjaśnienia kilkunastu morderstw, o które podejrzewany był skazaniec, a których mu nie udowodniono. Uzyskane informacje skłaniają detektywa do rozpoczęcia nowego śledztwa. Trop zbrodni prowadzi Ainsliego do własnego wydziału zabójstw i kręgu wysokich rangą urzędników miejskich Miami.

Beata | 2015-04-21
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione

Hailey jest mistrzem tzw. powieści środowiskowych. Tu poznajemy świat policji od podszewki, jednocześnie jesteśmy świadkami rozwiązania niezwyklej sprawy kryminalnej.

betulek | 2016-05-16

Wielowątkowy kryminał, nieco refleksyjny, bardzo przemyślany. Interesująca historia nakręcana dedukcją i przeczuciem, więcej w niej rozważań nad naturą człowieka niż strzelania i pościgów. W końcówce nieco pospieszna i pobieżna, ten etap mógłby być bardziej rozwinięty lub ostrzej nakreślony, tymczasem rozmywa się w nowych wątkach. A może właśnie o to chodziło... Prowokuje do zarwania nocy, polecam :)

Kasia | 2016-01-28
kropeczka | 2014-01-23