Wiedźmy

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Inne wydania

Możesz siedzieć tuż obok wiedźmy i nic o tym nie wiedzieć. One wygladają jak najnormalniejsze kobiety, ale są strasznie niebezpieczne dla dzieci. Szczęśliwie dla bohatera tej opowieści jego babcia wiedziała bardzo dużo o wiedźmach, a przecież i tak nie wszystko potoczyło się zgodnie z planem.

Wkp | 2017-03-16
Na półkach: Przeczytane, Współpraca

Książki Roalda Dahla to kolejny dowód na to, że klasyki klasykami stały się nie przypadkiem. Nie przeszły do historii dlatego, że akurat nie było nic lepszego (chociaż takich również nie brakuje), ale znalazły swoje miejsce na jej kartach z prostej przyczyny: może upłynąć sto, dwieście, trzysta lat, a one wciąż będą bawiły kolejne pokolenia, nie zatracą swojej wartości, a co więcej większość współczesnych dzieł nie będzie dorastała im do pięt. „Wiedźmy” nie są aż tak stare, ich pierwsze wydanie pojawiło się na rynku niespełna trzydzieści pięć lat temu, ale są już klasykiem, jak wszystko, co napisał Dahl. I to klasykiem znakomitym, który warto polecić tym dużym, jak i małym czytelnikom.

Całość mojej recenzji na portalu Sztukater: https://sztukater.pl/ksiazki/item/20587.html?highlight=WyJ3aWVkXHUwMTdhbXkiXQ==

Marta | 2016-01-28

Fantastyczna ksiazka dla starszych dzieci. Swietny pomysl na straszna historie, wciagajaca i ekscytujaca podroz w swiat wiedzm laczacy sie razem ze swiatem ludzkim. Jedynym mankamentem, to jak dla mnie troche za duzo wyzwisk i wulgaryznow. Ale caloksztalt zrobil na mnie i coreczce duze wrazenie :-)

Agnieszek | 2013-11-08
Przeczytana: 06 listopada 2013

Dahl w mistrzowski sposób prowadzi narrację, przyciąga uwagę, kreuje świat, w który się wierzy.
Książka - rzecz jasna - przeznaczona jest dla dzieci, ale i dorosły czytelnik znajdzie trochę mądrości. Jakże nie wzruszyć się słowami bohatera, kiedy mówi, że chce pozostać w swojej postaci, by być ze swą babcią Norweżką, emerytowaną wiedźmolożką jak najdłużej?

Cóż, nie jestem bezstronna - humorowi i językowi Dahla (tu: w tłumaczeniu Łozińskiego) niełatwo mi się oprzeć.

krosciucha | 2011-01-23

Chyba wystarczy powiedzieć, że gdy byłam mała, przepisałam sobie wszystkie cechy wiedźm, żeby wiedzieć, jak takową zidentyfikować w tłumie. Uwielbiam Dahla.

Noelle | 2011-06-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Tą książke przeczytałam chyba z dziesięć razy. ;) Pamiętam jak byłam młodsza i co wieczór czytałam ją od nowa,a na ulicy nawet zaczęłam zwracać uwagę na wygląd wszystkich kobiet,które obok mnie przechodziły. Teraz ponownie chętnie ją przeczytam. POLECAM ! :D

Magda | 2012-02-07

Przypomniałam sobie o tej wspaniałej książce przez przypadek... omawiając z uczniami jej fragment. Polecam wszystkim! Duża doza humoru, wspaniały język. Dzieciaki także były zachwycone:)

pandziucha | 2012-08-30

Jedna z ulubionych książek mojego dzieciństwa, zajmuje spore miejsce w moich wspomnieniach :) Uwielbiałam ją czytać! Bardzo dużo humoru. Polecam wszystkim, rewelacja! :)

Patrycja | 2017-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2017

No cóż, jestem w lekkim szoku. Bohaterem tej pozycji jest bowiem ośmioletni chłopiec - można więc założyć, że pozycja "Wiedźmy" powinna celować w odbiorców przede wszystkim ośmioletnich. Mam jednak duże wątpliwości - treść zawiera nie tylko ciekawą historię. Roi się w niej także od brutalnych opisów, nie brak w niej również wyzwisk. Poza tym cała historia jest trochę straszna. Wizja demonów - czarownic, które podszywając się pod kobiety i które mają na celu wyłącznie zgładzenie dzieci - dla mnie brzmi niepokojąco, dla dzieci może być straszne. Nie mówiąc już o wzbudzaniu wielkiego niepokoju i nieufności względem kobiet - nie wiadomo przecież czy jakaś pani nie jest naprawdę wiedźmą w przebraniu. A zachęcanie dzieci do nie mycia się (co jest sposobem na kamuflowanie swojego zapachu i zapobieżeniem wywęszenia przez wiedźmę) nie uważam za dobry pomysł.
Ogólnie rzecz biorąc historia jest ciekawa. Nie można jednak zapomnieć że jest to książka dla dzieci, wiec trzeba mieć także na...

Glamrida | 2016-07-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Kolejna, piękna powieść Roalda Dahla (moim zdaniem chyba najlepsza). Wciąga Cię do swojego ciekawego świata i już nie pozwala Ci wyjść (w dobrym słowa znaczeniu :)). Wybitna wyobraźnia autora nie daje chwili znudzenia. Naprawdę warto ją przeczytać. Reszty dowiecie się po zapoznaniu z lekturą. Polecam (bo naprawdę warto!)

KasiaB | 2014-08-14

Jedna z ulubionych książek dzieciństwa. Zabawna, momentami przerażająca, trzyma w napięciu młodego czytelnika.