Wiedźmy

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Inne wydania

Możesz siedzieć tuż obok wiedźmy i nic o tym nie wiedzieć. One wygladają jak najnormalniejsze kobiety, ale są strasznie niebezpieczne dla dzieci. Szczęśliwie dla bohatera tej opowieści jego babcia wiedziała bardzo dużo o wiedźmach, a przecież i tak nie wszystko potoczyło się zgodnie z planem.

Wkp | 2017-03-16
Na półkach: Przeczytane, Współpraca

Książki Roalda Dahla to kolejny dowód na to, że klasyki klasykami stały się nie przypadkiem. Nie przeszły do historii dlatego, że akurat nie było nic lepszego (chociaż takich również nie brakuje), ale znalazły swoje miejsce na jej kartach z prostej przyczyny: może upłynąć sto, dwieście, trzysta lat, a one wciąż będą bawiły kolejne pokolenia, nie zatracą swojej wartości, a co więcej większość współczesnych dzieł nie będzie dorastała im do pięt. „Wiedźmy” nie są aż tak stare, ich pierwsze wydanie pojawiło się na rynku niespełna trzydzieści pięć lat temu, ale są już klasykiem, jak wszystko, co napisał Dahl. I to klasykiem znakomitym, który warto polecić tym dużym, jak i małym czytelnikom.

Całość mojej recenzji na portalu Sztukater: https://sztukater.pl/ksiazki/item/20587.html?highlight=WyJ3aWVkXHUwMTdhbXkiXQ==

Marta | 2016-01-28

Fantastyczna ksiazka dla starszych dzieci. Swietny pomysl na straszna historie, wciagajaca i ekscytujaca podroz w swiat wiedzm laczacy sie razem ze swiatem ludzkim. Jedynym mankamentem, to jak dla mnie troche za duzo wyzwisk i wulgaryznow. Ale caloksztalt zrobil na mnie i coreczce duze wrazenie :-)

Agnieszek | 2013-11-08
Przeczytana: 06 listopada 2013

Dahl w mistrzowski sposób prowadzi narrację, przyciąga uwagę, kreuje świat, w który się wierzy.
Książka - rzecz jasna - przeznaczona jest dla dzieci, ale i dorosły czytelnik znajdzie trochę mądrości. Jakże nie wzruszyć się słowami bohatera, kiedy mówi, że chce pozostać w swojej postaci, by być ze swą babcią Norweżką, emerytowaną wiedźmolożką jak najdłużej?

Cóż, nie jestem bezstronna - humorowi i językowi Dahla (tu: w tłumaczeniu Łozińskiego) niełatwo mi się oprzeć.

krosciucha | 2011-01-23

Chyba wystarczy powiedzieć, że gdy byłam mała, przepisałam sobie wszystkie cechy wiedźm, żeby wiedzieć, jak takową zidentyfikować w tłumie. Uwielbiam Dahla.

Noelle | 2011-06-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Tą książke przeczytałam chyba z dziesięć razy. ;) Pamiętam jak byłam młodsza i co wieczór czytałam ją od nowa,a na ulicy nawet zaczęłam zwracać uwagę na wygląd wszystkich kobiet,które obok mnie przechodziły. Teraz ponownie chętnie ją przeczytam. POLECAM ! :D

Magda | 2012-02-07

Przypomniałam sobie o tej wspaniałej książce przez przypadek... omawiając z uczniami jej fragment. Polecam wszystkim! Duża doza humoru, wspaniały język. Dzieciaki także były zachwycone:)

pandziucha | 2012-08-30

Jedna z ulubionych książek mojego dzieciństwa, zajmuje spore miejsce w moich wspomnieniach :) Uwielbiałam ją czytać! Bardzo dużo humoru. Polecam wszystkim, rewelacja! :)

Glamrida | 2016-07-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Kolejna, piękna powieść Roalda Dahla (moim zdaniem chyba najlepsza). Wciąga Cię do swojego ciekawego świata i już nie pozwala Ci wyjść (w dobrym słowa znaczeniu :)). Wybitna wyobraźnia autora nie daje chwili znudzenia. Naprawdę warto ją przeczytać. Reszty dowiecie się po zapoznaniu z lekturą. Polecam (bo naprawdę warto!)

KasiaB | 2014-08-14

Jedna z ulubionych książek dzieciństwa. Zabawna, momentami przerażająca, trzyma w napięciu młodego czytelnika.

Gocholudek | 2013-08-23
Na półkach: Przeczytane, Moje zbiory~

Przeczytałem książkę wielokrotnie. Lekkie, szybko i dobrze się czyta. Gdy pierwszy raz po nią sięgnąłem jako dziecko, pamiętam, że zwracałem dużą uwagę właśnie na kobiety na ulicach, czy przypadkiem któraś nie posiada cech oznaczających, że jest czarownicą. I pewnie wrócę do tej książki jeszcze wiele razy. Sentyment został :)