Piotruś Pan w czerwieni

Tłumaczenie: Michał Rusinek
Wydawnictwo: Znak
Peter Pan in scarlet
David Wyatt, Michał Rusinek

Pomimo ostrzeżeń pani Wendy, by nie próbować latać, zanim będą znów mali, Podstarzali Chłopcy nie mogli się powstrzymać. Sędzia Świstek po prostu chwycił Świetlika i natarł nim sobie całe ciało, jak mydłem. A potem rozpostarł ramiona i poleciał jak ptak! ... A właściwie jak wielkie ptaszysko. Albo jak jeden z tych kudłatych strusi, które w zoo lubią dziobać ludzi w kark.

Ilustrował David Wyatt.

książek: 2027
Marre | 2013-11-29
Przeczytana: 08 sierpnia 2013

Oficjalna kontynuacja jednej z najważniejszych historii mojego dzieciństwa.
Po dłuższych rozmyślaniach muszę stwierdzić, iż "Piotruś Pan w czerwieni" ma w sobie coś ze swojego oryginału. Jakąś charakterystyczną cechę w narracji. Jednak na tym się kończy.
Książka jest w sumie całkiem przyjemną książką dla dzieci. Nie potrafiłaby jednak zaistnieć jako pojedyncza powieść. Nie zauważyłam również niemal w ogóle morału, co mnie nieco zasmuciło, bo kocham ten z pierwowzoru. Jeśli miałabym rzec prawdę, to do lektury tej książki najbardziej zachęciła mnie okładka, która dla mnie jest małym dziełem sztuki. Brakowało mi też trochę Dzwoneczka.
A tak konkretniej, to jest to po prostu kolejna przygoda z Piotrusiem Panem w tle. Podoba mi się to jedynie przez sentyment. Nic specjalnego. I kropka.

Margo | 2014-08-05

W tym przypadku muszę przyznać, że zawiodłam się. Może nie żałuję, że kupiłam tę książkę, jednak mogłam wydać pieniądze na coś "lepszego".
Tak, "poleciałam" na okładkę, która naprawdę rzuca się w oczy.Jest piękna. Odcienie czerwieni, pomarańczu i złota, a w centrum nasz ulubiony bohater z dzieciństwa Piotruś :)
Wracając jednak do treści - Czytam, czytam i.... zaraz, o czym ja właśnie przeczytałam? Jednym słowem lektura wydaje się trochę zbyt zawiła jak dla mnie. I odnoszę wrażenie, że nie jest to już ten sam Piotruś Pan co kiedyś

comboometga | 2016-06-02
Przeczytana: 01 czerwca 2016

Skończyć ,,Piotrusia Pana'' w Dzień Dziecka, przypadek?
Jeju, ta książka tak bardzo oderwała mnie od rzeczywistości. Za każdym razem, gdy do niej sięgałam, przenosiłam się z powrotem do Nibylandii i stawałam małą dziewczynką, łaknącą tych wszystkich przygód, które przeżywali. Ogromnie cieszy mnie fakt, że mogłam w nich uczestniczyć razem z nimi, cudowna książka.
Kontynuacja jest naprawdę dobrze zrobiona. Spokojnie mogę powiedzieć, że równie ciekawa i pomysłowo napisana, co pierwsza część. ,,Piotruś Pan w czerwieni'' posiada bardzo zawiłą fabułę i wiele wątków, o których można by opowiadać przez długi czas po zakończeniu czytania.
Obowiązkowa pozycja dla każdego, kto przeczytał oryginał Pana Barriego.

Dagmara | 2013-07-12
Przeczytana: 2006 rok

ocenę wystawiłam słabą za rozczarowanie... Może gdyby to była opowieść "samodzielna" zasługiwałaby na wyższą notkę, ale ponieważ aspiruje do prawdziwej wersji Piotrusia Pana to moja ocena nie może być inna. To nie jest TEN Piotruś Pan mimo starań!

Lubięfantastykę | 2014-04-06

Czytałam to kilka lat temu i była to jedna z pierwszych książek, która przyczyniła sie do tego, że uwielbiam czytać.

fuzja | 2014-08-14

To było takie smutne, gdy czytelnik wiedział, co jest niebezpieczeństwem i równocześnie wspaniale zaskakujące i cudownie pomysłowe. Niesamowita książka!

Anusia | 2010-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2010

Nawet fajna, tylko trochę namieszana treść, czyli raz mówi o jednej rzeczy, a raz o innej, że czasem trudno się połapać.

Natalia M | 2011-11-12
Na półkach: Sprzedam, Przeczytane, Posiadam

Wielkie przygody czekają w Nibylandii. Pełna niezwykłych i nieprawdopodobnych wypraw w głąb tej cudownej krainy.

Barbara Daszuta | 2016-04-15
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Książka utrzymuje właściwy klimat Nibylandii. To wzruszająca opowieść dla młodzieży i dorosłych. Niebanalny portret psychologiczny postaci i dobrze zaplanowany scenariusz sprawia, że jest to jedna z tych pozycji, po którą sięga się po raz kolejny.

Justify | 2010-11-02

Prześwietna książka otwierająca mi drzwi do zachowania w sobie cząstki świadomości dziecka :)