Malowana mama

Wydawnictwo: Media Rodzina
The illustrated mum
83-7278-137-0
eris

Poruszająca opowieść o dwóch siostrach: starszej Stelli, młodszej Delfince, zwanej Finką oraz Marigold – ich pięknej, aczkolwiek całkiem niezwyczajnej mamie. Niezwyczajnej, gdyż wytatuowanej od stóp do głów i zachowującej się zupełnie inaczej niż mamom przystoi. Finka ją uwielbia, jednak Stella bardzo by chciała, by mama była mniej ekscentryczna i nie zmieniała nastrojów z minuty na minutę. Kiedy Marigold przypadkiem spotyka ojca Stelli i ten proponuje córce przeprowadzkę do siebie, Stella mająca dość opiekowania się matką, przystaje na jego propozycję. Życie trzech dziewczyn diametralnie się zmienia... Jak w nowej sytuacji odnajdzie się Finka?

cherryboomxd | 2015-08-29

Czytałam tą książkę jak miałam chyba 12- 13lat i pamiętam, że byłam zachwycona. Wrócę do niej kiedyś z ciekawości, ale myślę, że teraz będzie wydawała mi się trochę dziecinna :)

czytamcałyczas | 2015-07-20

Kiedy szukałem coś w bibliotece, natrafiłem na tę pozycję.Pozycję, która najpierw wydawała mi się dziecinna, a gdy przeczytałem co piszę z tyłu książki postanowiłem wypożyczyć.I się nie zawiodłem.Oto mamy Marigold,mamę w tatuażach.Na jej ciele jest pełno obrazków, co dodaje jej oryginalność.
Ale tatuaż,tatuażem a życie życiem.Ciągle imprezy,brak kontaktu z córkami sprawia,że trudno nazwać Marigold wzorową mamą.
Książka jest taka słodko-gorzka.Z jednej strony,któż by nie chciał,mieć takiej mamy na luzie.Z drugiej strony,też ciągły brak Marigold w domu sprawia,że nie jest to do końca normalna rodzina.
Ogólnie książkę dobrze się czyta.

Zuzia | 2015-04-12

ciekawa książka i momętowo wzruszająca.

Sheileen | 2014-08-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: maj 2014

Książka "Malowana mama" jest drugą w kolejności moją ulubioną książką Jacqueline Wilson. Opowiada o Delfinie. Delfina mieszka ze swoją starszą siostrą Stellą i zwariowaną mamą Marigold. Marigold uwielbia imprezować i robić sobie nowe tatuaże, jest bardzo ekscentryczna. Jednak dla Delfiny jest najlepszą mamą na całym świecie. Niestety Stella tak nie uważa, przeszkadza jej to, że Marigold często wraca pijana i jest zbyt lekkomyślna.Dlatego gdy tylko nadarza się okazja, aby Stella zamieszkała z ojcem, wyprowadza się. Delfina strasznie to przeżywa. Wyprowadzka Stelli to dopiero początek dziwnych zdarzeń. Książka jest pisana z perspektywy Delfiny, przez co lepiej rozumiemy jej zachowanie. Książka nie nadaje się dla osób poniżej 12 roku życia, gdyż jest dosyć poważna. Jest z pewnością pozycja konieczna dla każdego mola książkowego.

oliw0208 | 2014-07-22
Przeczytana: 18 lipca 2014

SSSSSSUUUPPPPPPPPPEEEEEEERRRRRRRRRRRRRRR - nic dodać nic ująć

Introwertyczka | 2014-05-04

Mało mam o tym do powiedzenia . Po prostu fajna i tyle ...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak dotąd najlepsza z książek Jacqueline Wilson. W swoich książkach zmierza się z licznymi problemami; z rozwodem rodziców,strasznym obozem,wrednymi koleżankami...tutaj zmierzyła się z najgorszym problemem dzieci...z szaloną matką Marigold, jeszcze alkoholiczką. Pierwszymi stronami można się zdziwić owszem, owszem, ale późniejsze strony to obłęd. Jedenastoletnia Finka i tak sądzi że jej mama jest cudowna. Stella jest innego zdania. Marigold robi sobie tatuaże, szybko zmienia zdanie z tortem, a na koniec trafia na odział dla chorych psychicznie. Tatuaże na jej skórze zdobią kolejne rozdziały, z czego te które pozostają mocno w pamięci, to nietoperze i żaba. Wstrząsająca, realistyczna a zarazem wzruszająca.
Polecam, ale tylko tym, którzy nie miewają koszmarów sennych!

RazzleDazzleEm | 2014-02-17

Książkę dostałam kilka lat temu na urodziny. Czytając ją czytałam o kobiecie - matce, która kocha swoje tatuaże bardziej niż swoje córki, które robią wszystko aby zwrócić jej uwagę. Czytałam o kobiecie nie dotrzymującej obietnic. Przeczytałam, polubiłam i polecam.

Cytrynka12 | 2013-09-17

Fajna. Czasami wzruszająca.

Nanatei | 2013-06-15

Co prawda książka adresowana jest do zdecydowanie młodszych czytelników, jednak utwory Jacqueline Wilson coś takiego w sobie mają, że pozostają w pamięci i chce się do nich wracać. Książka napisana prosto, ale szczerze, bez owijania w bawełnę. Życie to nie bajka, dorośli nie są święci i wszystkowiedzący. Tutaj mamy tego dosyć drastyczny przykład. Książka pobudza do refleksji oraz empatii, szerszego otwarcia oczu na los innych - może ktoś z dziecięcych znajomych znajduje się w podobnej sytuacji?
Dobrze, że są jeszcze pisarki, które nie serwują początkującym nastolatkom ociekających lukrem romansideł.