Malowana mama

Wydawnictwo: Media Rodzina
The illustrated mum
83-7278-137-0
eris

Poruszająca opowieść o dwóch siostrach: starszej Stelli, młodszej Delfince, zwanej Finką oraz Marigold – ich pięknej, aczkolwiek całkiem niezwyczajnej mamie. Niezwyczajnej, gdyż wytatuowanej od stóp do głów i zachowującej się zupełnie inaczej niż mamom przystoi. Finka ją uwielbia, jednak Stella bardzo by chciała, by mama była mniej ekscentryczna i nie zmieniała nastrojów z minuty na minutę. Kiedy Marigold przypadkiem spotyka ojca Stelli i ten proponuje córce przeprowadzkę do siebie, Stella mająca dość opiekowania się matką, przystaje na jego propozycję. Życie trzech dziewczyn diametralnie się zmienia... Jak w nowej sytuacji odnajdzie się Finka?

wiejskifilozof | 2015-07-20

Kiedy szukałem coś w bibliotece, natrafiłem na tę pozycję.Pozycję, która najpierw wydawała mi się dziecinna, a gdy przeczytałem co piszę z tyłu książki postanowiłem wypożyczyć.I się nie zawiodłem.Oto mamy Marigold,mamę w tatuażach.Na jej ciele jest pełno obrazków, co dodaje jej oryginalność.
Ale tatuaż,tatuażem a życie życiem.Ciągle imprezy,brak kontaktu z córkami sprawia,że trudno nazwać Marigold wzorową mamą.
Książka jest taka słodko-gorzka.Z jednej strony,któż by nie chciał,mieć takiej mamy na luzie.Z drugiej strony,też ciągły brak Marigold w domu sprawia,że nie jest to do końca normalna rodzina.
Ogólnie książkę dobrze się czyta.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak dotąd najlepsza z książek Jacqueline Wilson. W swoich książkach zmierza się z licznymi problemami; z rozwodem rodziców,strasznym obozem,wrednymi koleżankami...tutaj zmierzyła się z najgorszym problemem dzieci...z szaloną matką Marigold, jeszcze alkoholiczką. Pierwszymi stronami można się zdziwić owszem, owszem, ale późniejsze strony to obłęd. Jedenastoletnia Finka i tak sądzi że jej mama jest cudowna. Stella jest innego zdania. Marigold robi sobie tatuaże, szybko zmienia zdanie z tortem, a na koniec trafia na odział dla chorych psychicznie. Tatuaże na jej skórze zdobią kolejne rozdziały, z czego te które pozostają mocno w pamięci, to nietoperze i żaba. Wstrząsająca, realistyczna a zarazem wzruszająca.
Polecam, ale tylko tym, którzy nie miewają koszmarów sennych!

NataliaAnna | 2010-11-07

Kolejna wspaniała powieść Pani Wilson - opowiada o dwóch siostrach które mieszkają z zwariowaną mamą. Kto by nie chciał mieć młodej mamy,która imprezuje i zachowuje się jak kumpela? Lecz nie wszystko jest takie kolorowe, i to uwielbiam w tej książce.

Sheileen | 2014-08-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: maj 2014

Książka "Malowana mama" jest drugą w kolejności moją ulubioną książką Jacqueline Wilson. Opowiada o Delfinie. Delfina mieszka ze swoją starszą siostrą Stellą i zwariowaną mamą Marigold. Marigold uwielbia imprezować i robić sobie nowe tatuaże, jest bardzo ekscentryczna. Jednak dla Delfiny jest najlepszą mamą na całym świecie. Niestety Stella tak nie uważa, przeszkadza jej to, że Marigold często wraca pijana i jest zbyt lekkomyślna.Dlatego gdy tylko nadarza się okazja, aby Stella zamieszkała z ojcem, wyprowadza się. Delfina strasznie to przeżywa. Wyprowadzka Stelli to dopiero początek dziwnych zdarzeń. Książka jest pisana z perspektywy Delfiny, przez co lepiej rozumiemy jej zachowanie. Książka nie nadaje się dla osób poniżej 12 roku życia, gdyż jest dosyć poważna. Jest z pewnością pozycja konieczna dla każdego mola książkowego.

yootsuu | 2010-08-21

przyjemna, młodzieżowa lektura z gatunku tych, w których wartości i morał są ukryte na tyle płytko, by dorastająca nastolatka mogła je odnaleźć. Wilson czyta się bardzo szybko i z uśmiechem na ustach, doskonale rozumiejąc jej bohaterów.

Aga | 2013-03-29

Świetna książka. To dzięki niej, polubiłam inne książki Wilson.
Książka o dwóch siostrach oraz matce, która wygląda jakby matką nie była. Szybko i przyjemnie czyta się tą książkę. Polecam

oliw0208 | 2014-07-22
Przeczytana: 18 lipca 2014

SSSSSSUUUPPPPPPPPPEEEEEEERRRRRRRRRRRRRRR - nic dodać nic ująć

Coffie | 2010-11-10
Przeczytana: 2010 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ciekawa książka o dwóch córkach zwariowanej matki. Osobiście nie chciałabym mieć tak „roztrzepanej” matki. Myślała tylko o swoich tatuażach i swoim samopoczuciu, a w małym stopniu o córkach. Cóż… czasem takie matki się zdarzają. Nie wiem, jak Jacqueline Wilson wpadła na taki pomysł. Może znała kogoś takiego? Nie mam bladego pojęcia. Mam tylko pojęcie malowane mamuśkowo, czyli pojęcie o książkę. Jest świeżo przeczytana przeze mnie, dlatego co nieco pamiętam ze szczegółami.
Pamiętam dużo, nawet bardzo dużo. Toteż mogę powiedzieć, że najbardziej spodobała mi się Stella. Była rozważna, odpowiedzialna (do czasu), opiekuńcza i po części miła. Opiekowała się Marigold i swoją młodszą siostrą. Zaprzestała dopiero wtedy, gdy matka zwariowała całkowicie. Wyprowadziła się więc do swojego ojca, którego przed dwoma dniami znalazła Marigold na koncercie.
Marigold zawsze z niecierpliwością czekała na Stellę. Ciągle o niej wpominała. Praktycznie co drugie słowo zawierało w sobie to imię. Marigold...

szylw | 2011-02-21

Książki tej autorki nigdy nie będą tylko książkami dla dzieci, te historie poruszą w każdym wieku.

kasiaxd | 2010-06-01

Interesująca książka, którą bardzo miło się czyta. Polecam!