Niezwykła księga hipnotyzmu Molly Moon

Tłumaczenie: Elżbieta Zychowicz
Cykl: Molly Moon (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Molly Moon's incredible book of hypnotism

Sierota Molly Moon została znaleziona jako niemowlę w kartonowym pudle z napisem "Moon's Marshmallows". Mieszka w ponurym sierocińcu Hardwick House, zarządzanym przez okropną pannę Adderstone o owłosionej twarzy, która każe jej szorować toalety szczoteczką do zębów. Gdy Molly znajduje starą tajemniczą księgę hipnotyzmu, jej życie zmienia się z dnia na dzień. Dziewczynka odkrywa w sobie zdumiewającą moc, sprawiającą, że ludzie robią absolutnie wszystko, czego od nich zażąda. Panna Adderstone znajdzie się wkrótce całkowicie w jej władzy i Molly opracuje plan śmiałej ucieczki z sierocińca. Kilka oślepiających błysków jej hipnotyzujących zielonych oczu i wsiądzie na pokład odrzutowca, zdążającego do Nowego Jorku, gdzie ma nadzieję znaleźć swego najlepszego przyjaciela Rocky'ego, sławę i bogactwo.

Ale pewien ponury cudzoziemiec śledzi każdy jej krok. Zna tajemnicę Molly i jest zdecydowany wykorzystać jej niesłychany dar dla własnych niecnych celów...

źródło opisu: [www.egmont.pl/ksiazki]

szarLotka | 2018-01-14
Przeczytana: 07 stycznia 2018

Ksiazka zdecydowanie dla dzieci. Mnie troche nudzila

AgaLw | 2017-04-03
Przeczytana: 09 marca 2010

Książka niesamowicie wpłynęła na moje dzieciństwo. Wspaniała!

Ireth | 2016-09-02
Na półkach: Przeczytane, Dawno temu

Niezwykle wciągająca, naprawdę dobra książka dla dzieci. Pamiętam, że pochłaniałam ją na obozie w podstawówce.

Bankomacik | 2016-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2016

Książka bardzo przyjemna, czyta się szybko.
Mi ta powieść przypominała starsze filmy, gdzie sprytne i bystre dzieci przeżywają przygody o których by nie śniły. Było to dla mnie ogromnym plusem, ponieważ mi się to bardzo przyjemnie czytało... :)
I choć nie jest to arcydzieło ponad wyżyny literatury, jest to powieść którą się świetnie czyta!

Milena | 2016-06-15

Książka jest genialna! Oglądając książki w bibliotece zauważyłam tą właśnie pozycję, która kurzyła się na najwyższej półce. Od razu zwróciłam uwagę na świecącą okładkę, stwierdziłam, że nie mam nic do stracenia i wypożyczyłam ją. Na pewno nie żałuję, ponieważ była świetna! Jestem starsza od głównej bohaterki, ale książka ani trochę mnie nie nudziła. Na pewno przeczytam dalsze przygody Molly Moon.

dirtyblack | 2015-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2006

W gimnazjum byłam prawdziwym molem książkowym. Do tego stopnia, że rodzice zabierali mi książki na czas nauki, bo sama oderwać się nie umiałam. Przyznam szczerze, że niewiele z tych przeczytanych książek zapadło mi w pamięć. Molly Moon jednak pamiętam. Szczegóły fabuły uleciały już dawno temu, ale do teraz pamiętam, że czytając tę książkę miałam wrażenie, że czytam białe kartki/oglądam film - tak bardzo wciągała mnie ta historia.

Sanacin | 2015-01-07

Dzieciństwo - wiadomo. Ale lubię do niej wracać, właśnie odświeżam serię :)

Ofelia | 2014-11-13
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

Wspaniała opowieść o tym, jak szara rzeczywistość sierocińca naznaczona samotnością i brakiem miłości przemienia się w świat pełen możliwości i przygód, wcześniej realny tylko w marzeniach.

Jurgenlove | 2014-09-27
Przeczytana: 25 stycznia 2012

W sumie to nie pamiętam o czym była ta książka, wiem, że czytało mi się ją bardzo przyjemnie, ale kompletnie nie pamiętam o co w niej chodziło. Była tam Molly, a reszta to dla mnie opowiadanie widziane jak przez mgłę.

Natalia | 2014-09-07

Przewidywalne, ale przyjemnie się czyta.