Niezwykła księga hipnotyzmu Molly Moon

Tłumaczenie: Elżbieta Zychowicz
Cykl: Molly Moon (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Molly Moon's incredible book of hypnotism

Sierota Molly Moon została znaleziona jako niemowlę w kartonowym pudle z napisem "Moon's Marshmallows". Mieszka w ponurym sierocińcu Hardwick House, zarządzanym przez okropną pannę Adderstone o owłosionej twarzy, która każe jej szorować toalety szczoteczką do zębów. Gdy Molly znajduje starą tajemniczą księgę hipnotyzmu, jej życie zmienia się z dnia na dzień. Dziewczynka odkrywa w sobie zdumiewającą moc, sprawiającą, że ludzie robią absolutnie wszystko, czego od nich zażąda. Panna Adderstone znajdzie się wkrótce całkowicie w jej władzy i Molly opracuje plan śmiałej ucieczki z sierocińca. Kilka oślepiających błysków jej hipnotyzujących zielonych oczu i wsiądzie na pokład odrzutowca, zdążającego do Nowego Jorku, gdzie ma nadzieję znaleźć swego najlepszego przyjaciela Rocky'ego, sławę i bogactwo.

Ale pewien ponury cudzoziemiec śledzi każdy jej krok. Zna tajemnicę Molly i jest zdecydowany wykorzystać jej niesłychany dar dla własnych niecnych celów...

źródło opisu: [www.egmont.pl/ksiazki]

Książka jest fantastyczna! Po prostu boska! Jest strasznie wciągająca, zdarzenia, które są w niej zawarte są ciekawe i wręcz niesamowite. Chociaż jestem starsza od głównej bohaterki, uważam, że jest to książka zarówno dla młodszych, jak i dla starszych czytelników. Polecam szczególnie na chłodne wieczory pod kocem z kubkiem gorącej czekolady :)

ekstrawagancka | 2012-07-05
Przeczytana: lipiec 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wesoła książka o przygodach małej dziewczynki. Zaskakująca historia pozwalająca oderwać się na chwilę od realnego świata i przeżyć zabawną historię w świecie fantazji i hipnotyzmu. Molly jest idealnie przedstawioną postawą młodej dziewczynki pragnącej żyć tak jak bogaci i sławni ludzi. Książka opisuje jednak siłę prawdziwej przyjaźni jaka łączy główną bohaterkę z młodym chłopcem którego poznaje w sierocińcu. Opowieść odpowiednia zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

juliettcullen | 2014-04-27
Na półkach: Przeczytane, Do kupienia
Przeczytana: 2009 rok

Ulubiona seria z dzieciństwa! Mam zamiar do niej wrócić w wakacje. Żyłam tą historią. Plus okładki są naprawdę genialne. Całkiem inne, przyciągają uwagę :)

anabeel | 2010-11-17

To książka, do której mam ochotę wracać. Dobrze się czyta. Idealna, gdy ma się czegoś innego pod ręką.

ZaczytanaOptymistka | 2014-04-27

Całkiem niezła książka na oderwanie się od problemów i chwilę relaksu.Są momentami małe przerywniki akcji,ale raczej nie przeszkadzają one za bardzo w czytaniu.Bohaterka nie jest denerwująca,jest w miarę pozytywnie nastawiona,ale nie sztuczna-reaguję jak przeciętny człowiek.
Raczej taka książka do 13 lat.

Justilla | 2010-05-13
Przeczytana: 2009 rok

"Molly Moon" to seria o sierocie z domu dziecka, tytułowej Molly, która pewnego dnia znajduje księgę hipnotyzmu. Uczy się z niej posługiwania tą sztuką, przy okazji stwierdzając, że ma do tego ogromny talent. W pierwszym tomie wybiera się do Nowego Jorku, poznaje nowy, bogaty świat, a za pomocą hipnozy zdobywa rolę w musicalu, niestety tajemniczy mężczyzna porywa Petulę i szantażuje Molly, aby napadła na bank... W kolejnych tomach odkrywa kryształy, dzięki którym może zatrzymać czas, cofać go lub podróżować w przyszłość. W czwartym wędruje po przyszłości w poszukiwaniu swojego brata bliźniaka, z którym rozdzielono ją tuż po urodzeniu. Każdy tom to kolejna przygoda, coraz bardziej niebezpieczna i zawiła. W wyprawach towarzyszy jej zawsze nieodłączna mopsica Petula oraz Rocky, jej najlepszy przyjaciel, hipnotyzer głosem (choć mniej umiejętny od przyjaciółki). Cała trójka dzielnie stawia czoła wrogom, zawsze znajdując w sobie oparcie i mając do siebie wzajemne zaufanie.

Seria,...

dirtyblack | 2015-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2006

W gimnazjum byłam prawdziwym molem książkowym. Do tego stopnia, że rodzice zabierali mi książki na czas nauki, bo sama oderwać się nie umiałam. Przyznam szczerze, że niewiele z tych przeczytanych książek zapadło mi w pamięć. Molly Moon jednak pamiętam. Szczegóły fabuły uleciały już dawno temu, ale do teraz pamiętam, że czytając tę książkę miałam wrażenie, że czytam białe kartki/oglądam film - tak bardzo wciągała mnie ta historia.

Ireth | 2016-09-02
Na półkach: Dawno temu, Przeczytane

Niezwykle wciągająca, naprawdę dobra książka dla dzieci. Pamiętam, że pochłaniałam ją na obozie w podstawówce.

Anarionka | 2013-12-27

Kocham tę książkę! Nic więcej nie powiem. Niesamowita.

Ofelia | 2014-11-13
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka

Wspaniała opowieść o tym, jak szara rzeczywistość sierocińca naznaczona samotnością i brakiem miłości przemienia się w świat pełen możliwości i przygód, wcześniej realny tylko w marzeniach.