Pan śmiertelny

Wydawnictwo: Twój Styl
6 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Mateusz R

Intymne, głęboko poruszające naprawdziwością studium samotności i umierania w poczuciu bezmiłości, niespełnienia i klęski. Książka współczująca z człowiekiem (więc i z cierpieniem), nie z legendą, i nie ze zbiorową przystrzygiwaną wedle nieczystych sumień pamięcią o nim.

źródło opisu: Wydawnictwo Twój Styl 2003

źródło okładki: https://www.google.pl/search?q=Pan+%C5%9Bmiertelny...»

mich | 2014-07-21

Pokutuje w nas wyobrażenie o tym, czym jest biografia, jakie wynieśliśmy ze szkół. Ta książka nie jest niczym takim, co w szkołach określają mianem biografii. To niezwykle osobista książka, gdzie postacie Marszałka, Hemingwaya, Lechonia są tylko pretekstem do pisania o sobie, o swych lękach, życiu, pisarstwie, uczuciach, kobietach, seksie, o tym, co ważne? Więc jest to raczej odważna autobiografia pisarza, który z nie jednego pieca chleb jadł i nie jedną zna kobietę, a i nie jedną książkę popełnił. Do polecenia.

Pistacjowy | 2013-03-09
Przeczytana: 2003 rok