Pan śmiertelny

Andrzej Żuławski Wydawnictwo: Twój Styl literatura piękna
Twój Styl
literatura piękna
2003-01-01

Klasycznie dla siebie, Żuławski snuje opowieść wieloraką. Z jednej strony jest powieść o Piłsudskim i Hemingwayu. pośród nich jednak pojawia sie główny bohater, który podobnie jak dwaj poprzedni, wiedzie swój tragiczny żywot zbliżając sie do nieuchronnej śmierci. Piękny język, świetna książka.

Pokutuje w nas wyobrażenie o tym, czym jest biografia, jakie wynieśliśmy ze szkół. Ta książka nie jest niczym takim, co w szkołach określają mianem biografii. To niezwykle osobista książka, gdzie postacie Marszałka, Hemingwaya, Lechonia są tylko pretekstem do pisania o sobie, o swych lękach, życiu, pisarstwie, uczuciach, kobietach, seksie, o tym, co ważne? Więc jest to...

• ŻUŁAWSKI
  • Niedokończone
  • 2009 Nabytki
  • Przeczytane 2013

Dodaj cytat z książki Pan śmiertelny