Miłość w kasztanie zaklęta

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
literatura polska, miłość
Joanna

Miłość w kasztanie zaklęta to opowieść o miłości kobiecej i słabościach zwykłego człowieka. O podejmowaniu trudnych decyzji i umiłowaniu życia. To książka o dostrzeganiu niedostrzegalnego. Marta, samotna trzydziestoparoletnia nauczycielka, ma przyjaciół, plany i marzenia, ale nie ma nikogo bliskiego, z kim mogłaby się nimi dzielić. Przedwczesna śmierć rodziców, a potem odejście ukochanej babci...

Marta, samotna trzydziestoparoletnia nauczycielka, ma przyjaciół, plany i marzenia, ale nie ma nikogo bliskiego, z kim mogłaby się nimi dzielić. Przedwczesna śmierć rodziców, a potem odejście ukochanej babci pozostawiły w niej głęboki ślad oraz poczucie ulotności i kruchości ludzkiego życia. Marta wie jednak, że wszystko ma swój czas, i dlatego czeka na księcia z bajki. Niespodziewanie w jej życiu pojawia się Piotr. Kim jest jednak tajemnicza kobieta, która zaklęła w kasztanie swą miłość do Piotra i do małego Miłosza? Czy ich losy, w zadziwiający sposób wplecione w życie Marty, się połączą? Czy Marta jest gotowa na przyjęcie wszystkiego, co przyniesie jej przyszłość?

źródło opisu: zysk.com.pl

źródło okładki: zysk.com.pl

awiola | 2014-05-10
Przeczytana: 10 maja 2014

"(...) pierwsza miłość w życiu każdego człowieka jest zazwyczaj nietrwała i pozostawia bolesny ślad. Ale dzięki niej cenimy tę drugą, która nas rozpieszcza i uczy zachłystywać się życiem".

Owoce kasztanowca to małe cuda natury, które ozdabiają domy wielu z nas. Kasztany to jednak nie tylko ozdoba. Jeżeli bowiem wierzyć niekonwencjonalnym metodom uzdrawiania, ich zdrowotne właściwości powodują pochłanianie negatywnej energii. Książka z kasztanem w tytule, również posiada magiczną właściwość – wzbudzania pozytywnych uczuć.

Monika A. Oleksa to wrażliwa dusza, której pisanie stanowiło od zawsze pasję. Autorka urodziła się i mieszka w Lublinie wraz z dwoma synami i mężem Marcinem. Na co dzień zaraża miłością do języka angielskiego swoich uczniów. Jej debiutem literackim był wydany w 2002 r. zbiór opowiadań pt. "Uśmiech Mima". W sieci znajdziecie blog autorki pt. "Magia liter, czar słów". "Miłość w kasztanie zaklęta" to powieść wydana w 2011 r.

Marta to trzydziestoparoletnia...

Perzka | 2014-03-24
Przeczytana: 18 marca 2014

Miejski park stanowił ostoję i chwilę wytchnienia dla Marty, po ciężkim dniu pracy.Trzydziestosześcioletnia nauczycielka języka angielskiego z pobliskiego gimnazjum lubiła tędy wracać do domu i na chwilę przysiąść na jednej z zielonych, parkowych ławek. To właśnie w tym miejscu notorycznie spotykała tajemniczego, stroskanego mężczyznę, który początkowo wzbudzał w niej ciekawość, a później rozbudził głębsze uczucia.

„Przychodził do parku co dwa, trzy dni i wybierał zawsze tę samą ławkę tuż przed fontanną. Z błyszczącą obrączką na palcu zbierał kasztany i chował do kieszeni ciemnowłosego płaszcza”

Ów tajemniczy pan to Piotr Domański, ginekolog, specjalista od niepłodności, pracownik miejscowego szpitala. Przepełniony smutkiem i żalem do Boga z powodu utraty żony przychodził do parku, gdzie wspominał szczęśliwe chwile, które spędził z ukochaną Marią, a którymi niestety nie zdążył się nacieszyć. Maria przegrała walkę z rakiem. Urodziła synka i zmarła. Drogi Piotra i Marty w pewnym...

boziaczek | 2013-10-08
Na półkach: E-booki, Przeczytane

Przepiękna powieść mówiąca tak wiele o uczuciach. Przepełniona smutkiem, bardzo prawdziwa. Autorka stara się pokazać jak się podnieść i pogodzić z odejściem bliskiej osoby, jak żyć dalej, gdy nie można już w sobie znaleźć nadziei na lepsze jutro. Jak zaufać ponownie i wierzyć, że gdzieś jeszcze czeka szczęście.
Zdecydowanie polecam!

kajsa | 2013-05-03
Przeczytana: 02 maja 2013

"Kochany,kochany lecą z drzewa jak dawniej kasztany"...długo zastanawiałam się,co napisać o tej kasztanowej powieści.
Prawie ją połknęłam,ale czy jest to jednoznaczne z tym,że mnie tak bardzo urzekła i zachwyciła?
Nie mam zamiaru opisywać jej zawiłej fabuły, bo zrobili to już recenzujący wcześniej,chciałabym tylko odnieść się do kilku spraw,które zwróciły moją uwagę.

Miłość i metafizyka,historia przedstawiona przez panią Oleksę może wydawać się sentymentalna i nieprawdopodobna,jednak właśnie takie najczęściej zdarzają się w naszym życiu. Sama znam podobną,zresztą jej bohaterowie,identycznie jak Marta i Piotr poznali się w parku,z tym że mężczyźnie towarzyszyły jego dzieci.

Marta i Piotr,główni bohaterowie powieści.
On,typowy mężczyzna.Głęboko zraniony i nieszczęśliwy,ale korzystający z każdej nadarzającej się okoliczności, bo przecież ideałem był wcześniej,w tym lepszym dawnym życiu,którego został brutalnie pozbawiony.Jego uczucie do Marty ma dla mnie taki wygodnicki...

wiejskifilozof | 2015-04-08

Ilu to można poznać pisarzy i pisarek dzięki e-bookom.Oto przeczytałem, już wczoraj.Ale dziś piszę opinię tej książki.
Od razu mi się spodobała.Od samego początku to było coś dzięki czemu polubiłem ową historię.
Oto Piotr i oto Marta.Oboje po przejściach i zagubieni.
Dobra, wygląda to na zwykłą historię miłosną.
I w pewnym sensie taka jest.Ale tu chodzi o coś większego niż tylko zwykła miłość.
Tu chodzi o związek obojga ludzi.
Którzy mimo,pewnych przeciwności losu chcą być razem.
Bardzo dobrze się czyta.

korcia | 2013-08-14
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Książka Moniki stała na półce od moich urodzin (dziękuję Asiu i Miłko!) i cały czas mnie kusiła. Ja z jednej strony chciałam ją przeczytać, z drugiej chciałam odłożyć przyjemność na później. W końcu jednak nie wytrzymałam, ale tym razem lepiej zaplanowałam sobie czytanie niż w przypadku „Ciemnej strony miłości”, bo wybrałam na tę lekturę niedzielne popołudnie. Podejrzewałam, że gdy zacznę czytać, ciężko mi będzie odłożyć książkę, iść spać, a potem do pracy... W ten sposób miałam czas zarezerwowany tylko i wyłącznie dla niej, więc spokojnie mogłam się zabrać za lekturę...

Na początku powieści poznajemy Magdę, trzydziestosześcioletnią nauczycielkę, pannę, która szuka swojego księcia z bajki. Nie chce żaby, chce księcia, bo takiego mężczyznę chciała dla niej babcia. Jednak nie jest łatwo znaleźć prawdziwego mężczyznę, więc Magda oswoiła swoją samotność, ma wspaniałego przyjaciela, jest szczęśliwa, ale ciągle ma nadzieję, że jej książę się zjawi. Jednego ma nawet na oku, codziennie...

miki24gr | 2015-10-05
Na półkach: E- moje, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 05 października 2015

Powieść uwiodła mnie swoim jesiennym nastrojem, melancholią, smutkiem, tęsknotą i pięknym poetyckim językiem...
Bardzo dobrze się ją czyta, nieraz łza próbuje zakręcić się pod powiekami, na szczęście historia kończy się happy endem, chociaż może nieco zbyt ckliwym i przewidywalnym. Jednak ogólne wrażenie pozostaje bardzo dobre- dlatego szczególnie teraz- jesienną porą- polecam!!

Gośka | 2012-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2012

Przepiękna historia miłosna.
Marta-nauczycielka,kobieta samotna wychowana w domu dziecka,marząca o prawdziwej miłości i mieszkająca z duchem ukochanej babci.
Piotr-lekarz,który stracił żonę i nie potrafi się po tym pozbierać.
Miłosz-dwuletni chłopczyk,mieszkający w sierocińcu,syn Piotra.
Adam-najlepszy przyjaciel Marty.To tylko kilka głównych postaci tej opowieści.Nie jest to zwykły romans,jest to historia głębokiej miłości, sięgającej aż w zaświaty.Historia tęsknoty,żalu,rozpaczy ale także nadziei,marzeń i wybaczenia.Historia pokazująca,że nawet po tragicznych zdarzeniach człowiek może i musi iść dalej,budować nowe życie i próbować żyć jak najpełniej.
Książka jest fajnie napisana,czyta się ją lekko i szybko,czasami wzrusza,zmusza do zastanowienia.Polecam.

Stokrotka | 2016-02-07
Na półkach: Obyczajowe, Przeczytane
Przeczytana: 07 lutego 2016

„Miłość w kasztanie zaklęta” uwodzi okładką i pięknym językiem. Co do treści to na początku było interesująco i poruszająco. Później zaczęłam się nieco krzywić. Autorka uderzyła w mocno łzawe tony, obarczając bohaterów wszelakiej maści nieszczęściami: nowotwór, dom dziecka, samotność, depresja, śmierć. Poczułam się przytłoczona nawałnicą smutku. Akcja na szczęście zaczęła się rozwijać, komplikować i moje zaciekawienie wzrosło. Pojawiły się też wątki humorystyczne.
Muszę przyznać, że książkę czyta się błyskawicznie. Jestem jednak rozdarta, jeśli chodzi o jej ocenę. Z jednej strony mi się podobała i to nawet bardzo, z drugiej – drażniła nieustannym graniem na emocjach czytelników. (Czy zauważyliście, że bohaterowie tej powieści – zarówno kobiety jak i mężczyźni - bardzo często płaczą?) Wydawała mi się takim wyciskaczem łez, który na szczęście porusza niezwykle istotne, życiowe kwestie. Jak mawia mój znajomy: „Są plusy dodatnie i plusy ujemne”. Tak chyba właśnie jest z tą książką. ++...

Iwona | 2011-10-19
Na półkach: :-), :-), :-), Przeczytane
Przeczytana: 18 października 2011

Cóż mogę powiedzieć...książka rewelacyjna, poruszająca dogłębnie. Sama zadawałam pytanie: jak można napisać taką książkę, abym tonęła we łzach.Czytałam, czytałam nie mogąc się oderwać. BARDZO POLECAM.