Boginie zła

Wydawnictwo: Videograf II
978-83-7183-839-2
biografia, kobiata
Lisek_1986

Sylwetki kilkudziesięciu kobiet, które zasłynęły w historii jako wyjątkowo okrutne, żądne władzy, dokonujące wątpliwych moralnie wyborów. Galerię postaci otwiera Kleopatra i Lukrecja Borgia, a zamykaPatricia Hearst. Oprócz kobiet kojarzonych z władzą i polityką, jak Katarzyna Wielka, Wanda Wasilewska, Mata Hari, Magda Goebels czy Eva Peron, znajdują się tu sprawczynie zuchwałych napadów czy aktów terrorystycznych.

źródło opisu: http://merlin.pl/Boginie-zla_Przemyslaw-Slowinski/...(?)

źródło okładki: http://merlin.pl/Boginie-zla_Przemyslaw-Slowinski/...»

TheLostSymbol | 2014-10-27
Przeczytana: 24 października 2014

Koleżanka czytała tę książkę na wykładach, więc podczas którejś z przerw przeczytałam co jest napisane na okładce. Temat książki wydał mi się interesujący, niektóre postaci dobrze znałam, niektóre były dla mnie zagadką, dlatego gdy koleżanka czytać, pożyczyłam ją.

To co mnie bardzo zaskoczyło i lekko rozczarowało to było powoływanie się na definicje syndromu sztokholmskiego z Wikipedii. Jak dla mnie to nie jest odpowiednie źródło informacji kiedy pisze się książkę. Dlatego też przejrzałam bibliografię całej książki i, o dziwo, nie jest tak źle. Znalazło się kilka interesujących i poważnych pozycji, w tym nawet „Biuletyn IPN” stworzony przez profesora, z którym miałam wykłady na studiach.

Bynajmniej, nie był to czas zmarnowany, chociaż uważam, że nie należy do tego podchodzić jak do pełnych biografii przedstawionych kobiet, lecz jak do wstępu, zachęty do głębszego poznania postaci przez inne lektury.

hakuu | 2015-07-10
Na półkach: Kindle, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 09 lipca 2015

Czytać, jakoś to się czyta, ale Pudelka też się od czasu do czasu czyta :). I książce tej, ze względu na styl, jak i dobór informacji, bliżej właśnie do jakiegoś serwisu plotkarskiego czy ewentualnie artykułów na onecie. Autor ma obsesję na punkcie seksu i zdrady. To chyba było najważniejszym kryterium przy wyborze niektórych bohaterek tejże książki.

Asia | 2016-10-17
Na półkach: 2016, E-BOOK, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 21 września 2016

Tytuł ewidentnie po to, aby przyciągnąć czytelnika, ponieważ wybrane skrócone portrety/biografie słynnych kobiet to nie tylko kobiety złe, a częściej ambitne i kontrowersyjne (ale i podłe też co poniektóre)

Marcelina | 2012-07-15

Ogólny pomysł na książkę jest doskonały !
Jednak nie zadowoliło mnie to, że autor nie raz uchylał się od mocniejszych opisów czy wulgarnego słownictwa, przez co cała okrutność nieco straciła na znaczeniu. Myślę, że nawet liczne ironiczne uwagi na temat niektórych kobiet nie koloryzują tekstu. Ostatecznie w sumie złego słowa o książce nie mogę powiedzieć, ponieważ od pierwszej historii zainteresowała i wciągnęła mnie. Bo jak się okazuje, płeć piękna nie zawsze jest taka, na jaką jej nazwa wskazuje (bynajmniej wewnętrznie).

Edyta | 2015-03-07

Bardzo lakoniczna. Spodziewałam się, że autor zagłębi się w losy i psychikę bohaterek książki. Po przeczytaniu czułam niedosyt.

5Muszkieter | 2016-02-18
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam