Pirat i poganka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Romans". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: ART - Kielce
Pirate and the Pagan
miłość, uczucia, namiętność
Edyta

Piękna lady Summer rozpoczyna niełatwe dorosłe życie. Matka nie żyje, umiera ojciec hulaka, który zdążył przed śmiercią obciążyć rodzinną posiadłość wysokim długiem. Dziewczyna opiekuje się czternastoletnim bratem. Jest dumna i ambitna. By zdobyć pieniądze, prowadzi nieczyste interesy z przemytnikami. Poznaje lorda Ruarka Helforda, człowieka pewnego siebie, cynicznego i niebezpiecznego. Może przy pomocy bogatego kawalera uda się Summer rozwiązać problemy? Przystojny młodzieniec spodziewa się kolejnej miłostki i niewinnego flirtu. Jednak miłość, ten odwieczny reżyser ludzkich losów, przystępuje do dzieła. Wpędza kochanków w otchłań, z której wyjście musi być okupione cierpieniem. Wyniosły arystokrata nie może pogodzić się z myślą, że stał się niewolnikiem uczuć. Summer ucieka przed miłością... w ramiona pirata Rory'ego, brata Ruarka. Bohaterowie powieści przeżywają chwile zmysłowych uniesień (sceny erotyczne opisane są pięknym poetyckim językiem). Dzieje ich miłości, zdrady, pogardy i nienawiści ukazane są na tle historycznych wydarzeń XVII-wiecznej Anglii. Londyn nawiedza zaraza, miasto trawi ogień, po morzach pływają piraci, dworzanie knują intrygi na dworze Karola II... Jesteśmy świadkami niesamowitych scen, a w każdej z nich występuje piękna lady Summer - ta dzika pogańska bogini...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: wydawca

sola255 | 2015-03-11

No oczywiście jeśli ktoś sięgając po ta książkę spodziewa się ambitnej literatury to raczej polecam dać sobie spokój :-)W sferze typowego romansu konwencja oczywiście została zachowana.Zubożała szlachcianka , ma na utrzymaniu młodocianego brata, zubożały majątek nie dający dochodu i bogaty sąsiad.
Reszta to już historia maskarady , przygody i awantury.
Oczywiście czytając trzeba przymknąć oko na pomysły autorki w kwestii wprowadzenia jednej osoby , jako dwóch braci:-)No , ale takie książki są ku pokrzepieniu i odskocznią od rzeczywistości .Dobra zabawa!

PerAmarti | 2014-03-06

Oj, miałam rumieńce czytając. :D Może dlatego, że był to pierwszy przeczytany przeze mnie romans z taką mnogością scen erotycznych. I to jakich! Z książkami jest podobnie, jak w życiu - pierwszego razu się nie zapomina. I może właśnie dlatego "Pirata i poganki" ja nigdy nie zapomnę. Ciekawa fabuła, niezwykle wciągająca. Dobry romans z tych, w których kobiety w pięknych długich sukniach, obwieszone klejnotami eksponują biust i wąskie talie, a mężczyźni są dla nich gotowi na wszystko.

Vexy | 2011-08-25

Mój pierwszy romans, wyciągnięty od starszej siostry (oczywiście po kryjomu :)). Ciekawy pomysł z braćmi. Super książka.

Ziraelka | 2012-08-29
Przeczytana: 04 września 2012

Czytanie tej książki to prawdziwa męczarnia.

CzarnyV | 2012-05-25
Przeczytana: 08 czerwca 2012