Testament

The hartfield inheritance
83-7157-372-3
romans historyczny
Wanda

Merab spędza po śmierci matki osiem długich lat w majątku bogatego, lecz despotycznego dziadka. Życie z człowiekiem, który niegdyś wydziedziczył jej ojca, bynajmniej nie jest łatwe. Lecz na tym nie koniec. Okazuje się, że złośliwość starca prześladuje Merab nawet po jego śmierci. Zapisuje on bowiem majątek kuzynowi Rowlandowi Sandifordowi, pod warunkiem, że ten w ciągu pół roku ożeni się z...

Lecz na tym nie koniec. Okazuje się, że złośliwość starca prześladuje Merab nawet po jego śmierci. Zapisuje on bowiem majątek kuzynowi Rowlandowi Sandifordowi, pod warunkiem, że ten w ciągu pół roku ożeni się z jego wnuczką.

Żadne z zainteresowanych nie akceptuje takiego rozwiązania. On – bo nie chce się żenić z nieatrakcyjną „starą panną”. Ona – z powodu swej dumy.

Czas mija nieubłaganie. Lecz może zmieni coś pobyt w Bath, gdzie Merab staje się inną kobietą, a Rowland pewne sprawy widzi inaczej?...

Kasjopeja | 2013-08-23
Na półkach: Da Capo, Przeczytane, Romanse, 2013
Przeczytana: 23 sierpnia 2013
Orlica | 2011-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2011

Jak na "typowy babski odmóżdżacz", jak nazywam tego typu powieści, niestety ta pozycja niczym nie zachwyca. Owszem, czyta się lekko, przyjemnie, jednym tchem, ale nie ma tu takiego prawdziwego romansu, na jaki liczyłam, sięgając po takie czytadełko.
Owszem, "Testament" umilił mi wieczór, ale wśród przeczytanych przeze mnie książek tego typu plasuje się dość nisko.

adriana | 2014-02-12

Lekkia, łatwa i przyjemna. Dla mnie jest to książka z kategorii przeczytać i zapomnieć, ale takie książki też lubię.

kasia | 2014-05-02

Bardzo dobra książka. Napisana z humorem. Zgrabnie poprowadzona akcja. Daje nadzieję, że czasem warto uparcie czekać na tego wymarzonego:)
Z przyjemnością wrócę do tej pozycji kolejny raz i każdemu z czystym sumieniem ją polecam - ten romans nastraja pozytywnie:)

Lilianna | 2016-05-26
Przeczytana: 2014 rok