Kurs Rysowania dla Każdego

Tłumaczenie: Magdalena Sołtys
Wydawnictwo: RM
Drawing for the absolute and utter beginner
rysunek, technika
poradniki
FoggyScent

„Każde dziecko jest artystą. Problemem jest jak ma pozostać artystą, kiedy już dorośnie.” PABLO PICASSO Chcesz się nauczyć rysować? Czujesz, że powinieneś rysować, że to może być zabawne i może nawet stać się ważną częścią twojego życia? Może jesteś rodzicem, który zainspirowany rysunkami swojego dziecka, chce sam poczuć trochę radości z tworzenia. A może jesteś nauczycielem, który chce...

Chcesz się nauczyć rysować? Czujesz, że powinieneś rysować, że to może być zabawne i może nawet stać się ważną częścią twojego życia? Może jesteś rodzicem, który zainspirowany rysunkami swojego dziecka, chce sam poczuć trochę radości z tworzenia. A może jesteś nauczycielem, który chce rozwijać artystyczne talenty w swojej klasie, albo emerytem szukającym satysfakcjonującego sposobu na spędzenie wolnego czasu.

Potrzeba rysowania istnieje w ludziach od zawsze i nie jest zarezerwowana tylko dla wybranych. Sztuki rysowania może nauczyć się każdy, kto zdecyduje się na uaktywnienie swoich możliwości. Wybierając tę książkę, zrobiłeś odpowiedni krok w tym kierunku. Następny polega na wybraniu metody odpowiedniej do swoich potrzeb.

Kurs rysowania dla każdego to ksiązka napisana z myślą o tych, którzy chcą odkryć artystyczną stronę swojej natury, ale nie mają wcześniejszych doświadczeń związanych ze sztuką rysowania. Jest ona również przydatna nie całkiem początkującym, takim jak graficy, rysownicy czy malarze, którzy chcą uzupełnić podstawową wiedzę.

Podręcznik przedstawia serie lekcji, które stopniowo zapoznają czytelników z materiałami potrzebnymi do rysowania i pomogą im zdobyć umiejętności niezbędne do stworzenia rysunków ołówkiem, długopisem, węglem i kredkami Conte. Cele wyznaczone przez każdy rozdział są w zasięgu każdego początkującego, usatysfakcjonują i zachęcą czytelników, pozwalając im na narysowanie realistycznie wyglądających przedmiotów, martwej natury czy twarzy. Książka odtwarza scenerię klasy, poprzez zamieszczenie prac i wskazówek początkujących, którzy pracowali na tym samym materiale. Daje to czytelnikom możliwość porównania z innymi i konstruktywnej oceny własnej pracy.

źródło opisu: Wydawnictwo RM, 2010

źródło okładki: Zdjęcie autorskie