Koniec i początek świata

Wydawnictwo: Alfa - Wero
Thordis

Oto historia córki Niemki i Polaka, urodzonej na Ukrainie. Wspaniałe, szczęśliwe dzieciństwo zostało brutalnie przerwane przez śmierć ojca i rewolucyjną zawieruchę. Wrażliwa i inteligentna dziewczynka rozpaczliwie szuka swojego miejsca na ziemi, swej ojczyzny. Zafascynowana książką o Polsce, poruszona historią dzieci z Wrześni decyduje - jestem Polką! Późniejsze lata - dzieciństwo w domu przybranych rodziców, nauka, pierwsze przyjaźnie i miłości - to ciągłe "uczenie się Polski". Jakże często gorzkie, jakże często bolesne!

źródło opisu: Okładka książki

Justyna | 2016-01-13

Sentymentalna opowieść o dojrzewaniu w przede dniu wojny. Ciepła, nostalgiczna, dla młodych i starszych czytelniczek.

Zofia | 2015-04-03
Przeczytana: 14 marca 2015

Książkę "Koniec i początek świata" przeczytałam jednym tchem. Jest to wzruszająca i piękna, ale przede wszystkim prawdziwa powieść, sprawiająca, że odbiorca staje się częścią czytanej historii. Ponadto jest uniwersalna, godna polecenia każdemu.

zalesiowa | 2015-05-08
BKnysak | 2014-04-05