W skarbnikowym królestwie. Baśnie i podania śląskie

Jan BaranowiczKornelia Dobkiewiczowa Wydawnictwo: Śląsk literatura dziecięca
832160627X
Śląsk
silesiana baśnie legendy
literatura dziecięca
832160627X
silesiana baśnie legendy

Tę książkę chyba zaliczę do pozycji, jakie powinno się przeczytać mieszkając na Górnym Śląsku. Mnóstwo legend związanych z okolicznymi miejscowościami; najsilniej chyba obsadzony jest region cieszyński.
Tytuł książki jest trochę mylący ("W skarbnikowym królestwie")--podania o skarbniku stanowią jedynie jeden z czterech działów książki, w którym ponadto znaczną część zajmują...

• Z dzieciństwa i młodzieżowe
  • Poszukuję