W skarbnikowym królestwie. Baśnie i podania śląskie

Okładka książki W skarbnikowym królestwie. Baśnie i podania śląskie
1989-01-01
832160627X
silesiana baśnie legendy

więcej Więcej

Tę książkę chyba zaliczę do pozycji, jakie powinno się przeczytać mieszkając na Górnym Śląsku. Mnóstwo legend związanych z okolicznymi miejscowościami; najsilniej chyba obsadzony jest region cieszyński.
Tytuł książki jest trochę mylący ("W skarbnikowym królestwie")--podania o skarbniku stanowią jedynie jeden z czterech działów książki, w którym ponadto znaczną część zajmują...

• Gwiezdny pył
  • Dla dzieci i z młodości ;)
  • Pilnie przeczytać
  • Się czytało, zapomniało...
  • Z dzieciństwa
  • Przeczytane wielokrotnie

Dodaj cytat z książki W skarbnikowym królestwie. Baśnie i podania śląskie