O godność ludzką

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zwierciadło czasu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: ALFA
Darmowe dodatki Edytuj książkę
83-7001-798-3
z___

Lekkoduch i bawidamek, nieudolny żołnierz i nieodpowiedzialny dowódca - takimi oto słowami najczęściej charakteryzowano księcia Józefa Poniatowskiego. Nieważne, że to opinie ludzi mu nieżyczliwych, ludzi zawistnych, skoro to one przetrwały lata. A przecież fakty mówią co innego, ukazują człowieka wielkiej odwagi, przenikliwego polityka, dla którego Polska i honor to największe wartości. Człowieka, z którego wszyscy możemy być dumni.

źródło opisu: Wydawnictwo Alfa, 1994

źródło okładki: zdjęcie autorskie