Blacksad: W śnieżnej bieli

Arctic Nation
komiks, Blacksad, kot
komiksy
Merist

Kolejny tom serii Blacksad. Komiks stylizowany na czarny kryminał, autorstwa J. D. Canalesa i J. Guarnido. Akwarelowe ilustracje o specyficznej tonacji i animalizacja postaci tworzą niepowtarzalny klimat. Przeznaczony raczej dla dorosłych fanów komiksu.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/blacksad/2

źródło okładki: http://www.film.gildia.pl/_n_/komiks/komiksy/black...»

Wiktoria | 2015-06-04
Na półkach: 2015, Przeczytane

Blacksad to seria, którą postanowiłam nadrobić na samym początku. Nie żałuję tego.

W poprzedniej części mieliśmy do czynienia z morderstwem byłej kochanki Blacksada - głównego bohatera, przedstawionego jako czarnego kota. Byłam zachwycona kreską, dopracowaniem każdego detalu i historią, w której przedstawieni są nie ludzie, a zwierzęta. Nic się nie zmieniło w tej kwestii oprócz historii. W tym tomie naszego detektywa czeka niełatwe zadanie - musi odszukać zaginioną dziewczynkę, Kyle. Już na samym początku było mi jej szkoda z tego powodu, że prawie nikogo nie obchodzi, oprócz pani Grey - nauczycielki. Zdradzę Wam tylko jedno - uważajcie na szychę miasteczka The Line.

W tej części autorzy poruszyli temat rasizmu i faszyzmu, co jak najbardziej zadziałało na plus. W tym miasteczku buduje się pewna bariera - tylko Ci, którzy nie są mieszańcami, są po tej lepszej stronie. Na myśl tutaj od razu przyszedł mi Harry Potter, choć pewnie mnóstwo razy był poruszany temat czystości krwi....

maneki_neko | 2014-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2014

Kurcze blade, ten komiks jest rewelacyjny... ma wszystko, żeby zasłużyć na wysoką ocenę - niesamowitą kreskę, wciągającą fabułę, dużo akcji, intrygi, trochę humoru, fajnie wykreowane postacie. Jeden z lepszych komiksów jakie do tej pory czytałam.

Przemek Skoczyński | 2014-10-05
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 05 października 2014

Weekly dużo wniósł do tej części. Nie mogę przestać zachwycać się rysunkami.

eryk1 | 2016-11-25
Przeczytana: 20 listopada 2016