Amy G. i kłopoty z chłopakami

Tłumaczenie: Hanna Pasierska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Amy Green Teen Agony Queen: Boy Trouble
978-83-10-11725-0
Justilla

Kłopoty to specjalność trzynastoletniej Amy. Co robić, kiedy przyjaciel mamy ciągle się czepia, młodsze rodzeństwo nie daje żyć, a tata biega na randki z nieznośną Shelly? Na domiar złego znienawidzony dotąd szkolny kolega staje się nagle bardzo interesujący! Na szczęście jest Clover. Siedemnastoletnia siostra mamy wie wszystko o ciuchach, chłopakach, tremie przed pierwszym pocałunkiem i innych nieszczęściach. Ma też fajną pracę – odpowiada na listy w popularnym magazynie dla nastolatek. Amy razem z nią leczy kompleksy i złamane serca dziewczyn. Ale czy rozwiązując cudze problemy, upora się z własnymi?

Reading_is_sexyy | 2011-06-25

Przy tej książce płakałam ze śmiechu !
Jest genialna !!!
Naprawdę bardzo polecam wszystkim !

klaudiabla2 | 2011-12-16
Przeczytana: 26 listopada 2011

Trzynastoletnia Amy ciągle pakuje się w jakieś kłopoty. Jej rodzice są po rozwodzie i mają nowych partnerów. Na szczęście ma ona ciocię Clover, która jest od niej starsza tylko pięć lat, więc może jej o wszystkim powiedzieć.
Przyznam, że bardzo ciężko jest mi napisać cokolwiek na temat tej książki. Nie podobała mi się, jest jakaś nijaka. Problemy Amy mnie zupełnie nie zainteresowały. Doczytałam do końca, bo nie lubię czegoś zaczynać i to zostawić. Bohaterowie byli tacy sobie, do gustu przypadła mi tylko Clover z jej szalonymi pomysłami.
Okładka nie ładna, w ogóle nie pasuje do treści. Nie polecam.

Justilla | 2010-08-23
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna
Przeczytana: 18 sierpnia 2010

Książka jakich wiele, ale ciekawa i z chęcią przeczytałam do końca. Czasem są takie, że się zmuszam by doczytać do końca.

Powiem szczerze, że moją ulubioną tu postacią była Clover. Czasem się zapominałam i myślałam, że to ona jest główną bohaterką. Prawdziwa główna bohaterka miała typowe problemy - rodzice po rozwodzie, młodsze rodzeństwo, niemiłe koleżanki i niska samoocena. Jednak to jak Clover jej pomagała to mistrzostwo świata. Dziewczyna miała takie pomysły, że naprawdę tylko podziwiać i choćby dlatego przeczytać tę książkę.

Polecam raczej młodzieży, takiej młodszej młodzieży, zgodnie z tematyką tej książki. Miłe, lekkie, przyjemne czytadło na wieczór.

mroowkojad | 2011-05-08
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 08 maja 2011

Ekspresowo się czytało. Chciałoby się móc stosować takie rozwiązania problemów jak w tej książce,chciałoby się mieć oddaną pomysłową ciocię,która wiedziała jak rozwiązać każdy problem. Można się pośmiać,bardzo miła książka.:)

nicniewarte | 2016-07-02

Bardzo szybko się ją czyta. W wielu momentach wybuchałam śmiechem, więc bardzo ją polecam, szczególnie młodzieży 10-13 lat:)

Dru | 2011-06-30

Fajna , na jeden wieczór , bardzo szybko się czyta

Wera | 2012-12-23

Według mnie ta książka nie jest nic warta.

isobel | 2012-06-06
kama | 2011-09-08
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 20 sierpnia 2011

Bardzo zachęcam do przeczytania książki : Amy G. "i kłopoty z chłopakami" przeczytałam ją już, to moja pierwsza książka którą przeczytałam całą, nigdy nienawidziłam książek, ale pomyślałam sobie, a może jednak chociaż jedną przeczytam, a jak mi się spodoba to bede jeszcze czytać mam teraz inną książkę z inną autorką ponieważ nie było nigdzie już z Sarah Webb innej książki o niej ale jeżeli tylko wyjdzie jakaś jej książka to bardzo chętnie przeczytam. Ta książka zajęła mi pół tory miesiąca czytania,nie raz mnie tak wciągała ze przeczytałam 3,4 rozdziały . Polecam zwłaszcza młodzieży 11 , 12 , 13 lub 14 lat .

Moją najleszą bohaterką była właśnie Amy Green. Miała ona przeróżne problemy . podobne niktóre do mnie ale i równmież Clover , bo to jednak ona pomagała rozwiązac problemy Amy .

jednak najlepiej jest jak się czyta we Wakcje, albo nie masz co robic, czas tak szybko mija gdy ją czytasz .

A moja ocena książki to rewelacyjna 5 gwiazdek na miejscu . :)

Anonimowa | 2011-09-04

Przyznam, że niezbyt przepadam za książkami młodzieżowymi. Zawsze wydawały mi się nieco infantylne, niby lekkie, ale jednak irytowały mnie. „Amy G. i…” dostałam na urodziny i uznałam, że wypada przeczytać, choć nie byłam do tej książki zbyt dobrze nastawiona.
Zostałam jednak pozytywnie zaskoczona. Lektura bez wątpienia lekka, ciekawa, i, co mnie niezwykle zdziwiło, po raz pierwszy przez cały czas czytania uśmiechałam się od ucha do ucha. Idealne właśnie dla nastolatek, z Amy można się utożsamić. Lekkie, luźne, lecz nie infantylne, z dużą dawką humoru.
Polecam jako lekką lekturę na wieczór, o!