Przebój na pięć

Wydawnictwo: Akapit Press

Jest ich pięć, ale mają jeden, wspólny cel: założyć zespół, który odniesie sukces. Każda z nich jest inna i każda z nich ma inny pomysł na muzyczną karierę. Karolina to wzorowa uczennica. Sara jest zbuntowaną fanką metalu. Lena ma głos, który każdego zachwyca. Agata, choć przyciąga uwagę i budzi sympatię spontanicznym i nieco hałaśliwym sposobem bycia, nie śpiewa najlepiej. Iza była od dziecka wychowywana na gwiazdę. Czy Przemkowi uda się poprowadzić dziewczyny do sukcesu?

sztuku | 2010-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2010

Może zacznę od tego , że nie za bardzo lubię książki młodzieżowe polskich autorów. Gdyż odrzucają mnie te pospolite imiona typu Asia , Ania itp. A tu gdy zaczęłam czytać ową książkę dowiedziałam się że główna bohaterka ma na imię Karolina. Opadły mi ręce. Ale przecież imiona nie grają żadnej roli z tego jaka będzie książka. Zaczęłam czytać, początek wydawał sie być nudny , ale brnęłam dalej. Później było już coraz lepiej. Akcja się rozwijała Ogólnie książka fajna i godna uwagi..

Mały opisik z małej strony.
Karolina występuje w programie telewizyjnym gdzie trzeba odpowiedzieć na pytanie kim się chce być w przyszłości. Ona oczywiście mówi że chce być piosenkarką. Wszyscy ją wyśmiewają , przepisuje się do nowej szkoły. I właśnie tu zaczyna się wątek całej książki.
Poznaje Przemka który jest menadżerem pewnego zespołu. Ale on się rozpada. Wie że Karolina pragnie śpiewać podsuwa jej pomysł na stworzenie zespołu. Szuka dziewczyn , które chciały by się przyłączyć.

Na początku nie zna...

backtoneverland | 2014-06-01

Książkę przeczytałam już dawno temu. Niezła książka dla dzieci i młodzieży o spełnianiu marzeń i o tym, że różnice bardzo często łączą. Dawno już nie miałam jej w ręce i dobrze, gdyż nie chcę psuć sobie miłych wspomnień :)

wiejskifilozof | 2012-01-09

Raczej miła , tylko akcja się wlecze .

Mia | 2015-06-29

Karolina marzy o zostaniu piosenkarką. Kiedy idzie do gimnazjum, poznaje Przemka. Z jego pomocą zakłada girlsband. Oprócz niej, w jego skład wchodzą: Lena, Sara, Iza i Agata. Czy dziewczynom uda się zrobić karierę?
Pani Katarzyna Majgier miała ciekawy pomysł, który rewelacyjnie spisała. Jej książka "Przebój na pięć" jest bardzo wciągająca. Napisana została zrozumiałym językiem, czyta się ją łatwo, szybko i przyjemnie. Jest to lekka, niewymagająca lektura, przeznaczona raczej dla dziewczyn i dziewczynek, którą z łatwością można przeczytać za jednym zamachem w dłuższy, zimowy wieczór. Niesie też dla nas przesłanie, że warto spełniać marzenia, nawet jeśli musimy przeciwstawić się innym. Zawiera kilka mądrych, refleksyjnych cytatów.
Z czystym sercem polecam!

koniaralisa13 | 2014-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2014

super powieść!!!!!!!!!! Bardzo pouczająca :)polecam :)

dinda | 2010-06-02
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Fajna książka!!!!
Super nazwa zespołu (Wątroba kreta)

ewe98 | 2010-11-25
Przeczytana: 14 listopada 2010

Kocham too!

Zozol | 2013-12-14
Przeczytana: 13 grudnia 2013

Fajna młodzieżowa. Dobrze że Karolina jest bohaterką ,bo coraz częściej...jest nią Agata , Asia i wiele dziewczyn na literę ,,A''
Nie jest to najlepsza książka jaką czytałam. Ja na przykład się w pewnym momencie pogubiłam ,lecz szybko się zorientowałam o co chodzi.

Ta książka ma też jedno oblicze . By pokazać że warto mieć marzenia i o nie walczyć nawet jeśli po drugiej stronie stoi ..twoja koleżanka (IZA).

Ginger | 2012-07-05
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 05 lipca 2012

Pięć dziewczyn, każda zupełnie inna, jeden zespół. Tylko co z tego wyniknie? :) Przeczytajcie sami ;] Ogólnie nie przepadam za polskimi książkami, ale ta jest warta uwagi. Fabuła się rozwija, jak już zaczniesz to przeczytasz do końca. Tak jak inne książki pani Majgier lekkie, śmieszne, wprost na wakacje :)