Anioły wokół głowy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ludzie Sztuki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Polska Oficyna Wydawnicza BGW
dytko

Autobiografia jednego z czołowych aktorów sceny polskiej.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl

ira | 2014-11-04
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 04 listopada 2014

Olbrychski wielkim aktorem jest - tego należało dowieść i tego książka dowodzi z pewnością. Przez jej strony przewijają się największe nazwiska kina polskiego i światowego, podawane w tonie jeśli nie mocno familiarnym, to co najmniej osobistym.
Olbrychski jest też pewnym i zadowolonym z siebie człowiekiem, czego należało się spodziewać i co książka usłużnie obnaża.
Nie sposób jednak zaprzeczyć temu, że jest także jednym z ostatnich z pokolenia aktorów, którzy swoje role tworzyli, nie odtwarzali (to w sumie zabawne, że to, co zawsze stawiałam Wajdzie jako zarzut, że jego filmy tworzą jego aktorzy, Olbrychski również zauważa, choć podaje jako wielką zaletę...). Dzisiaj większość aktorów to takie same dekoracje jak dykta za ich plecami. :/
Brakowało mi w tej książce wątków osobistych. Jest kilka wzmianek, kilka wspomnień, jednak Olbrychski w swojej opowieści koncentruje się głównie na karierze zawodowej, tworząc momentami zabawny, momentami liryczny zbiór ciekawostek ze świata filmu i...

sister | 2014-02-25
Przeczytana: 2010 rok

Lubię Daniela Olbrychskiego jako aktora, mimo, że wydaje się krnąbrny i arogancki. Jednocześnie cenię jego inteligencję, szczerość, niezależność opinii, zaangażowanie, odwagę, żywotność, bezczelność, pracowitość i 'fantazję ułańską'.
Szukałam w książce potwierdzenia mojej opinii o aktorze i ją znalazłam, a przy okazji pośmiałam się czytając anegdoty z barwnego (mimo tamtych czasów) życia aktorów i filmowców; zadumałam nad losami i stosunkami ludzi znanych z ekranu dużego i małego.
Polecam. Książka pisana potoczyście, zaciekawia z każdą stroną, wciąga z każdym opowiadaniem. Trudno mi było oderwać się od niej.

MadameShepard | 2014-03-19

Przerost formy nad treścią napisany w całkiem niezłym stylu. Napuszony gniot.

Margot82 | 2014-02-04
Przeczytana: 01 lipca 2005

Książka napisana barwnym językiem, z fantazją typową dla autora. Świetnie się czytało pewnie ze względu na najeżenie anegdotami i opowiastkami o sławnych ludziach znanych z polskich i nie tylko scen. Wciągająca i interesująca. Doskonała jako relaksująca lektura na weekend

Eyck | 2016-02-15

Lubię Olbrychskiego. Uważam że był świetnym aktorem, ma na koncie masę niezłych filmów. Przeczytałem więc z atencją "Anioły wokół głowy" i muszę przyznać że czytało mi się dosyć dobrze. Książka jest napisana w sposób lekki, sprawny i zawiera sporo interesujących faktów z życia aktora.

mariola | 2016-09-30
kasiek | 2016-09-28