Wspominki o Włodzimierzu Wysockim

Zebra
Olbrychski aktorzy rosyjscy Wysocki
biografia, autobiografia, pamiętnik
Olbrychski aktorzy rosyjscy Wysocki

Wspominki Olbrychskiego o Wysockim. Historia ich znajomości, przyjaźni. Bardzo ciekawe.

Bardzo krótka książeczka o Wysockim.Wysockim- nie bardzie, aktorze, pomniku-ale głównie przyjacielu. Olbrychski w ciepły sposób opowiada historię swojej przyjaźni z tym niesamowitym człowiekiem.Człowiekiem, który całe życie dążył do autodestrukcji. Wielkim poetą, nie umiejącym żyć we współczesnym sobie świecie.

Bardzo króciutkie te wspominki, myślę, że udało by się autorowi napisać więcej, bardzo dobra.

Garść wspomnień i wrażeń pozostałych po przyjaźni Olbrychskiego z najwybitniejszym rosyjskim bardem. Kosztem obiektywnej oceny życia i twórczości Wysockiego zyskujemy nieco sentymentalny i bajkowy obraz artysty. Autor książki wyławia z prozy życia Mistrza magiczne momenty i z wrodzoną sobie umiejętnością zamienia je w bajkową opowieść. Wysocki Olbrychskiego to wielki i...

• Biografie
  • 2020