Książka ta to świat Agnieszki Osieckiej, przez nią opisany. Opowieść ta była publikowana w odcinkach w tygodniku Polityka (1988-1992), a dziś po raz pierwszy ukazuje się w formie książkowej, wzbogacona o fotografie i przypisy.

Wojciech Gołębiewski | 2016-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2016

Jestem wielbicielem Agnieszki Osieckiej (1936 – 97) od "Okularników" (1963), a przede wszystkim od widowiska "Niech no tylko zakwitną jabłonie" (1964). Ugruntowały moją miłość dalsze piosenki i widowisko "Apetyt na czereśnie" (1968). Ale zainteresowanie jej osobą zaczęło się wcześniej, od jej romansu z Markiem Hłaską (ok. 1957). Sprzyjało mnie sąsiedztwo na Saskiej Kępie (nasze ulice schodziły się), a przeszkadzała różnica pokoleń. Właśnie pokoleń, mimo, że dzieliło nas tylko 7 lat.
Bo my życie dorosłe zaczynaliśmy młodo i chociaż ja w wieku 13 lat (1956) zaczynałem Liceum, to dwudziestoletnia Agnieszka już zdążyła ukończyć dziennikarstwo na UW (1952 – 56). Z wiekiem różnice się zacierają, nigdy jednak nie dane mnie było poznać jej osobiście i moja adoracja pozostała "z dali". A propos Hłaski cytuję odpowiedni fragment jej "Szpetnych ...

zielonooka | 2016-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2016

naprawdę dobra, bardzo dobra:) - i czyta się szybko - człowiek wtapia się w ten świat z opowieści i tam już w nim zostaje i pędzi, pędzi aż do końca:) - polecam:))

Sagittaire | 2016-03-11
Przeczytana: kwiecień 2015

Po książkę sięgnęłam po tym jak pewnego razu słuchając po raz setny w radio jednej z piosenek ze słowami Agnieszki Osieckiej nagle mnie wmurowało - dopiero zdałam sobie sprawę, że piosenka którą znam od zawsze jest przerażająco poruszająca i niesamowicie osobista, przez co ogromnie prawdziwa (a prawda odkryta w słowie ma dla mnie ogromną wagę). W książce szukałam kontynuacji ale jej nie znalazłam.

theknife | 2012-02-13

Znów świetnie się słucha. Znów można się zastanowić. Można nawet pooglądać dobre zdjęcia. Można także wiele się dowiedzieć - o ludziach, o których powinno się cokolwiek wiedzieć.

Lukrecja | 2017-02-27
lato1996 | 2017-01-23