Anioły wokół głowy

Daniel Olbrychski Wydawnictwo: Polska Oficyna Wydawnicza BGW biografia, autobiografia, pamiętnik
Polska Oficyna Wydawnicza BGW
biografia, autobiografia, pamiętnik
1992-01-01

Mam jakiś niedosyt. Generalnie książka dobra, ale coś mi nie gra, spróbuję dowieść co.

Niby znajdzie się tu sporo ciekawych anegdot i osobistych wspomnień (szczególnie tyczy się to pierwszych stron, które mówią o dzieciństwie), ale z drugiej strony jakoś tak...Mało informacji o "wnętrzu" pana Daniela. Wydaje mi się, że chyba chodzi o zaburzone proporcje. Tzn. moim zdaniem...

Uważam Olbrychskiego za aktora doskonałego.Dlatego ta książka trafiła mi do ręki. Olbrychski w swobodny sposób snuje opowieść o swoim życiu,karierze, spotkanych znakomitościach, przyjaźniach z wielkimi Artystami. Z książki wyłania się elokwentny, inteligentny, oczytany ,z poczuciem humoru, ale też bardzo pewny siebie, czasami raniący najbliższych człowiek. Można nie zgadzać...

Lubię Olbrychskiego. Uważam że był świetnym aktorem, ma na koncie masę niezłych filmów. Przeczytałem więc z atencją "Anioły wokół głowy" i muszę przyznać że czytało mi się dosyć dobrze. Książka jest napisana w sposób lekki, sprawny i zawiera sporo interesujących faktów z życia aktora.

Olbrychski wielkim aktorem jest - tego należało dowieść i tego książka dowodzi z pewnością. Przez jej strony przewijają się największe nazwiska kina polskiego i światowego, podawane w tonie jeśli nie mocno familiarnym, to co najmniej osobistym.
Olbrychski jest też pewnym i zadowolonym z siebie człowiekiem, czego należało się spodziewać i co książka usłużnie obnaża.
Nie...

Przerost formy nad treścią napisany w całkiem niezłym stylu. Napuszony gniot.

Lubię Daniela Olbrychskiego jako aktora, mimo, że wydaje się krnąbrny i arogancki. Jednocześnie cenię jego inteligencję, szczerość, niezależność opinii, zaangażowanie, odwagę, żywotność, bezczelność, pracowitość i 'fantazję ułańską'.
Szukałam w książce potwierdzenia mojej opinii o aktorze i ją znalazłam, a przy okazji pośmiałam się czytając anegdoty z barwnego (mimo tamtych...

Książka napisana barwnym językiem, z fantazją typową dla autora. Świetnie się czytało pewnie ze względu na najeżenie anegdotami i opowiastkami o sławnych ludziach znanych z polskich i nie tylko scen. Wciągająca i interesująca. Doskonała jako relaksująca lektura na weekend

• Film
  • Biografie, wspomnienia
  • Oczekujące
  • Ebook
  • Kino, teatr i okolice,adaptacje filmowe
  • 2007
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Anioły wokół głowy