Tylko dla wybranych

Anna Skucińska
dla młodzieży

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Czytając tą książkę cały czas nieodparcie kojarzyła się mi ona z "Plotkarą". Bo historia podobna. Dziewczyna z prowincji trafia do ekskluzywnej szkoły. Tam poznaje kilka dziewczyn, które są elitą i oczywiście pragnie do nich się przyłączyć. I to za każdą cenę.

Zaczynając czytać nie spodziewałam się zbyt wiele, więc się nie rozczarowałam. Książka skierowana jest do młodzieży, porusza ich problemy. Da się przeczytać ale czy sięgnę po kolejne tomy, nie jestem pewna.

Absolutnie nie będę obiektywna przy tej serii, ponieważ była to moja ulubiona saga kiedy byłam młodą nastolatką i przy czytaniu czuję niesamowitą nostalgię. Muszę przyznać, że dalej czyta się niesamowicie szybko, fabuła jest bardzo szybko. Nie jest to ambitna pozycja ale łatwo się przy niej zrelaksować i wciągnąć w fabułę. Osobiście polecam, ale tylko jak ktoś szuka jakiegoś luźnego YA. Osobiście lubię większość postaci i atmosferę całego cyklu.

Jedno z przyjemniejszych YA, jakie czytałam : )

Jedno z przyjemniejszych YA, jakie czytałam : )

punkt pierwszy: Nie oceniaj książki po okładce;
punkt drugi: zdobyj ją;
punkt trzeci: zacznij czytać;
punkt czwarty: skończ książkę;
punkt piąty: sięgnij po kolejną część ;

Gdyby nie Pani z biblioteki, nigdy bym nie zwróciła na nią uwagi. Okładka wydawała mi się dziecinna i powtarzający się schemat. Mimo to zaczęłam czytać i tego nie żałuje. Lekka książka na nudne wieczory, lub odstresowanie się od nauki i szkoły. Rzadko czytam tego typu książki, ale ta ma to coś w sobie. Z przyjemnością sięgnę po kolejne części. :)

punkt pierwszy: Nie oceniaj książki po okładce;
punkt drugi: zdobyj ją;
punkt trzeci: zacznij czytać;
punkt czwarty: skończ książkę;
punkt piąty: sięgnij po kolejną część ;

To kolejna książka która teraz tytułuje ,,dawno temu albo nie dawno" bo czytałam ją kiedyś i nawet mi się spodobała s początku może się wydać monotonna na pierwszy rzut oka ale im więcej stron przeczytasz tym ciekawiej.Książka opowiada o nastolatce która z początku jest cicha i chcę dostać się do wymarzonej szkoły i być jak inne fajne dziewczyny w tym samym czasie poznaje cudownego chłopaka z którym spędza wiele radosnych chwil lecz każdy ma jakąś tajemnice do ukrycia. (Mogę się też mylić ale jeśli mnie pamięć nie myli o tym opowiada ta książka.) P.S nadaje się do czytania w wolnych chwilach. :-)

Powróciłam do tej pozycji po wielu, wielu latach i jestem zaskoczona jej poziomem, a może raczej tym jak zmieniło się moje postrzeganie świata.
Bohaterka jest dziecinna, bez polotu, jedyne co w niej dobrego to lojalność. Nie jestem fanką tak uległych postaci. Rozumiem jednak, że przywileje, przepych i bogactwo jakie wiązało się ze znajomością z mieszkankami Billings mógł być dla niej naprawdę atrakcyjny. Jednak nie rozumiem jej motywów. Za to cały wątek jaki poświęcony jest jej zdobyciu miejsca w Billings jest po prostu oklepany.
Owszem, kiedyś była to jedna z moich ulubionych pozycji, jednak wraz z wiekiem zmieniają się i upodobania.
Co nie zmienia faktu, że książkę czyta się przyjemnie i bardzo szybko. Autorka przemyciła w niej wiele intryg, kłamstw i ciągłego knucia. Ambicje dziewczyn aż wyskakują ponad karty, przelewają się pomiędzy literami.
Czy jestem rozczarowana po aż tylu latach przerwy? Absolutnie nie. Nadal mam sentyment do tej pozycji.

Ta książka to nie tylko opis elity i typowych problemów nastolatków a też wątek kryminalistyczny, dzięki czemu książka nie jest typowa i jest ciekawsza, z wielką chęcią sięgamy po kolejne części żeby poznać rozwiązanie "zagadek" .

Książkę czytałam już jakiś czas temu i bardzo się wciągnęłam. Polecam gorąco

Książkę czytałam już jakiś czas temu i bardzo się wciągnęłam. Polecam gorąco

Jedna z ulubionych serii wieku nastoletniego :)

Jedna z ulubionych serii wieku nastoletniego :)

Pierwsza z siedmiu tomów wydanych w Polsce z serii... czuję że książka ma potencjał ale na ten moment czuje się zawiedziona.

• Młodzieżowe

Dodaj cytat z książki Tylko dla wybranych