Dzikie róże

Wydawnictwo: Egmont Polska

Siedemnastoletnia Cassie Morgan ukrywa pewną tajemnicę: mieszka pod jednym dachem z bombą zegarową (czyli swoim ojczymem Dinem Cavallim). Publiczność zna go jako światowej sławy skrzypka i kompozytora. Natomiast dla Cassie jest nieobliczalnym egocentrycznym tyranem. Dino zawsze był niezrównoważony, gdy jednak rozpoczyna przygotowania do koncertu, mającego stanowić jego powrót na estrady po latach

kaliope | 2018-06-20

Rodzice Cassie się rozwiedli. Dziewczyna mieszka z matką, związaną ze słynnym skrzypkiem, który przygotowuje się na swój wielki koncert. Z pozoru jej życie jest niemal idealne, w rzeczywistości za ścianami jej domu dochodzi do dziwacznych, niepokojąco paranoicznych sytuacji, mających związek z zaburzonym zachowaniem muzyka. Cassie zakochuje się, musi wybierać pomiędzy tym, co nakazuje jej rozsądek, a tym, o co prosi ją serce. I kiedy wszystko wydaje się zmierzać ku lepszemu, życie dziewczyny, jej rodziny i chłopaka rozsypuje się. Jakie kłamstwa kryją za sobą ci, których inni uważają za perfekcyjnych?

,,Dzikie róże” Deb Caletti były jedną z pierwszych poważnych książek w moim życiu. Od początku dałam się zaczarować niezwykłemu klimatowi tej powieści. Teraz powróciłam do niej i stwierdzam, że nadal ogromnie mi się podoba(zresztą, ja mam taki charakter, że jak coś zacznie mi się podobać, to już nie przestanie).

Siedemnastoletnia Cassie Morgan z pozoru jest przeciętną nastolatką. Jedynym co ją wyróżnia to fakt, że jej ojczym to słynny skrzypek Dino Cavalli. Choć niektórzy zazdroszczą dziewczynie możliwości codziennego obcowania ze znanym muzykiem, dla Cassie nie ma w tym nic przyjemnego. Dino to niezrównoważony i arogancki mężczyzna ze skłonnościami do depresji, a kiedy podpisuje kontrakt na nagranie płyty i koncert, mający być powrotem na scenę po latach, popada w coraz większy obłęd. Cierpi na manię prześladowczą, popada w paranoję, niszczy psychicznie swoją żonę i jej córkę. Cassie z trudem stara się zachować resztki normalności. Jej sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej,...

Nicole | 2016-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

Brakowało mi jedynie symbolicznego rozbicia "Dzikich róż" Van Gogha. 😏 Powieść świetna, dużo ciekawych wątków z mało przewidywalnym zakończeniem. Jeszcze lepsza dla kogoś takiego jak ja, osoby, która jest zainteresowana sztuką i artystami, pięknie wytłumaczony ich sposób myślenia. Urzekło mnie uczucie pomiędzy Ianem i Cassie. Ach.. i akcja toczyła się niedaleko Seattle, co również mnie przekonuje. Zapamiętam na długo.

gobaria | 2015-03-04

W moim odczuciu taka sobie.

Natsu | 2014-09-02

Książkę czytałam chyba 2 lata temu, kiedy byłam trochę młodsza, czyli miałam 17 lat i książka wtedy wydawała mi się bardzo lekka i przyjemna, bardzo dobrze mi się czytało, gdyż jest to książka typowo młodzieżowa, opowiadająca o problemach młodej dziewczyny, o jej relacjach ze znajomymi, z rodziną, z facetem jej matki, czyli Dinem, z ojcem, którego odwiedza oraz delikatny wątek miłosny z przystojnym chłopakiem, z którym niestety bohaterka musi się rozstać. Są tam zabawne teksty, śmieszne dialogi i sytuacje, ale też bardzo mądre przemyślenia skłaniające do refleksji młode dziewczęta. Książka jednym słowem nie jest zła.
Nie chcę chyba czytać jej drugi raz, bo wiem, że w tym wieku zmieniłabym już zdanie, uznałabym, że jest tylko dobra, mam inne podejście do książek niż wtedy, dlatego niech ta miła recenzja pozostanie w takiej postaci :)

Karolina | 2014-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Nie umiem wytłumaczyć dlaczego innych czytelników ta książka zachwyciła, a mnie nie. Owszem jest w niej coś intrygującego, jakiś duży potencjał, nawet momentami jakaś magia, ale moim zdaniem nie mogło się to wydobyć na powierzchnię.
Po pierwsze czytanie szło mi opornie. Każdy rozdział ciągnął się jak rozgotowane kluchy... Miałam wrażenie, że czytam cały czas mniej więcej o tym samym, akcja nie jest bardzo urozmaicona.
Historia miała być połączeniem geniuszu i to muzycznego!, obłędu i miłości. Emocje aż powinny kipieć, ale ja czytając ich nie czułam.
Cassie często powtarza, że w jej domu czuć napięcie przed zbliżającą się katastrofą w postaci wybuchu szalonego ojczyma Dina, ale ja nic takiego nie czułam. Podczas czytania linia moich emocji i odczuwanego napięcia była idealnie płaska, podobnie jak płaska i w pewnym sensie monotonna wydała mi się cała opowieść.
Miałam wrażenie, że autorka nie może się zdecydować czy chce pisać zabawną i lekką książkę dla młodzieży czy chwytającą za...

Olga | 2014-06-27
Przeczytana: 27 lutego 2014

Niesamowicie utkwiła mi w pamięci. Czytała ja dawno temu, ale ciągle miałam ją w głowie. Niestety nie pamiętałam tytułu i autora, szukałam jej po treści i w końcu znalazłam na tej stronie ;)

Ta książka jest przepiękna, pokazuje, że mimo wielu problemów miłość przetrwa. Była taka wzruszająca, że się popłakałam. Gorąco polecam!!!

Weronika | 2014-02-18

Szaleństwo, tajemnica, zakazana miłość, sława - kwintesencja świetnej fabuły.
W oczach postronnych obserwatorów, Casey jest szczęściarą - jej mama wyszła za światowej sławy skrzypka. Obcowanie z kimś takim musi być cudnownym przeżyciem, prawda? No, nie do końća. Poza talentem, Dino Cavalli ma małą wadę - jest szalony. Naszprycowany lekami jest jedynie apodyktycznym dupkiem, ale gdy przygotowuje się do wieliego powrotu na scenę przestaje brać leki. Jest jak piorun - nigdy nie wiadomo gdzie i kiedy uderzy. Jego ataki są coraz gwałtowniejsze i choć już to psuje rodzinną "sielankę", Casey popełnia zbrodnię - zakochuje się w uczniu Dina. Choć wie, że nie skończy sie to szczęśliwie, popełnia coraz większe ustęstwa na rzecz tej szalonej miłości, aż w końcu jest już za późno, by sie wycofać.

Niesamowicie nastrojowa książka. Byłam pod jej urokiem od pierwszej strony i nadal jestem, mimo, że przeczytałam ją po raz pierwszy w 2005 roku. Cudowna opowieśc o sile miłości i szaleństwie. Miała...

worldinmyfocus | 2014-01-22

Po tę książkę sięgnęłam z myślą że chcę coś przeczytać, co będzie lekkie i przyjemnie. Zachęcił mnie motyw muzyki, który jak się okazało, nie do końca był trafiony. Przeczytałam ją z zapartym tchem przez jedną, długą noc. Naprawdę warto po nią sięgnąć :)