Dzikie róże

Wydawnictwo: Egmont Polska

Siedemnastoletnia Cassie Morgan ukrywa pewną tajemnicę: mieszka pod jednym dachem z bombą zegarową (czyli swoim ojczymem Dinem Cavallim). Publiczność zna go jako światowej sławy skrzypka i kompozytora. Natomiast dla Cassie jest nieobliczalnym egocentrycznym tyranem. Dino zawsze był niezrównoważony, gdy jednak rozpoczyna przygotowania do koncertu, mającego stanowić jego powrót na estrady po latach

nadzieja1925 | 2013-05-26
Przeczytana: 25 maja 2013

Wbrew tytułowi życie siedemnastoletniej Cassie Morgan wcale nie jest usłane różami. No, może jest, ale z jednym zastrzeżeniem - płatki już dawno opadły, a zostały tylko kolce. Jej rodzice rozwiedli się (bynajmniej nie jak kulturalni ludzie, choć obyło się bez gorszących scen). Dorastanie w rozbitej rodzinie jest oczywiście czymś okropnym, ale stała się rzecz jeszcze gorsza - matka wyszła ponownie za mąż za słynnego skrzypka i kompozytora Dina Cavalliego. Wydawać by się mogło, że to przecież wspaniałe - mieć za ojczyma człowieka światowej sławy. Jednak Dino jest człowiekiem niezrównoważonym (korzysta zresztą z pomocy psychiatry). Gdy bierze lekarstwa, jest tylko domowym tyranem, złośliwym, apodyktycznym człowiekiem. Jednak zaczyna przygotowywać się do koncertu - powrotu na scenę po latach. Odrzuca wtedy "zamulające" tabletki i rozpoczyna się piekło dla rodziny. Artysta stopniowo popada w obłęd. Jego zachowanie staje się coraz bardziej nieprzewidywalne. Sytuacja komplikuje się...

Mara K | 2015-07-01
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane

Wzięłam na chybił trafił z półki w bibliotece... I dobrze trafiłam. Spodobała mi się :)

Szaleństwo, tajemnica, zakazana miłość, sława - kwintesencja świetnej fabuły.
W oczach postronnych obserwatorów, Casey jest szczęściarą - jej mama wyszła za światowej sławy skrzypka. Obcowanie z kimś takim musi być cudnownym przeżyciem, prawda? No, nie do końća. Poza talentem, Dino Cavalli ma małą wadę - jest szalony. Naszprycowany lekami jest jedynie apodyktycznym dupkiem, ale gdy przygotowuje się do wieliego powrotu na scenę przestaje brać leki. Jest jak piorun - nigdy nie wiadomo gdzie i kiedy uderzy. Jego ataki są coraz gwałtowniejsze i choć już to psuje rodzinną "sielankę", Casey popełnia zbrodnię - zakochuje się w uczniu Dina. Choć wie, że nie skończy sie to szczęśliwie, popełnia coraz większe ustęstwa na rzecz tej szalonej miłości, aż w końcu jest już za późno, by sie wycofać.

Niesamowicie nastrojowa książka. Byłam pod jej urokiem od pierwszej strony i nadal jestem, mimo, że przeczytałam ją po raz pierwszy w 2005 roku. Cudowna opowieśc o sile miłości i szaleństwie. Miała...

Karolina | 2014-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Nie umiem wytłumaczyć dlaczego innych czytelników ta książka zachwyciła, a mnie nie. Owszem jest w niej coś intrygującego, jakiś duży potencjał, nawet momentami jakaś magia, ale moim zdaniem nie mogło się to wydobyć na powierzchnię.
Po pierwsze czytanie szło mi opornie. Każdy rozdział ciągnął się jak rozgotowane kluchy... Miałam wrażenie, że czytam cały czas mniej więcej o tym samym, akcja nie jest bardzo urozmaicona.
Historia miała być połączeniem geniuszu i to muzycznego!, obłędu i miłości. Emocje aż powinny kipieć, ale ja czytając ich nie czułam.
Cassie często powtarza, że w jej domu czuć napięcie przed zbliżającą się katastrofą w postaci wybuchu szalonego ojczyma Dina, ale ja nic takiego nie czułam. Podczas czytania linia moich emocji i odczuwanego napięcia była idealnie płaska, podobnie jak płaska i w pewnym sensie monotonna wydała mi się cała opowieść.
Miałam wrażenie, że autorka nie może się zdecydować czy chce pisać zabawną i lekką książkę dla młodzieży czy chwytającą za...

misstag | 2012-08-09
Przeczytana: październik 2011

Wzięłam z biblioteki z działu młodzieżowego. Z myślą "coś lżejszego". I nawet nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Tak, narratorką jest młoda dziewczyna, ale dawno tak mądrej i tak po prostu pięknej książki nie czytałam. Pierwsze co się wysuwa, jest świetny styl autorki, w Polsce, z tego co sprawdziłam, wydano tylko dwie książki tej autorki. Styl jest wysublimowany, dojrzały, ale mimo to czyta się lekko. Wszystko owinięte w delikatnie dozowaną ironię. Nie brakuje fragmentów zabawnym, mimo że poruszany temat jest dość poważny. A mianowicie w sumie jest to dość smutna historia o ojczymie głównej bohaterki, który jest artystą. Artystą w szale twórczym. Wraz z bohaterką wtapiamy się w jego szaleństwa, wraz z postępem jego choroby zmienia się sposób pisania wydarzeń, bardzo mi się ten zabieg spodobał. No i jak przystało na młodzieżową powieść, jest i miłość, ale miłość bardzo piękna, dojrzała. Jest sporo o pięknie kosmosu, o dokonaniach, o tych najtrudniejszych wyborach. Jeśli...

Natsu | 2014-09-02

Książkę czytałam chyba 2 lata temu, kiedy byłam trochę młodsza, czyli miałam 17 lat i książka wtedy wydawała mi się bardzo lekka i przyjemna, bardzo dobrze mi się czytało, gdyż jest to książka typowo młodzieżowa, opowiadająca o problemach młodej dziewczyny, o jej relacjach ze znajomymi, z rodziną, z facetem jej matki, czyli Dinem, z ojcem, którego odwiedza oraz delikatny wątek miłosny z przystojnym chłopakiem, z którym niestety bohaterka musi się rozstać. Są tam zabawne teksty, śmieszne dialogi i sytuacje, ale też bardzo mądre przemyślenia skłaniające do refleksji młode dziewczęta. Książka jednym słowem nie jest zła.
Nie chcę chyba czytać jej drugi raz, bo wiem, że w tym wieku zmieniłabym już zdanie, uznałabym, że jest tylko dobra, mam inne podejście do książek niż wtedy, dlatego niech ta miła recenzja pozostanie w takiej postaci :)

Ta książka jest przepiękna, pokazuje, że mimo wielu problemów miłość przetrwa. Była taka wzruszająca, że się popłakałam. Gorąco polecam!!!

Ervisha | 2010-10-22

Typowe czytadło - da się przeczytac ale bez szału

| 2011-11-04
Przeczytana: 2010 rok

Jeśli mam być całkowicie szczera - niemal odstraszyła mnie okładka. Wzięłam jednak pod uwagę fakt, że nie ocenia się książki po wyglądzie i wypożyczyłam, do dnia dzisiejszego nie żałując.
Pierwszy raz zetknęłam się z tą autorką. Świetnie opisane uczucia głównej bohaterki, bardzo dobrze przedstawione postaci, szczególnie ojczyma Cassie, Dina. Książka wciągnęła mnie od pierwszej strony, co rzadko się zdarza i została dosłownie "połknięta" w zaledwie parę godzin. Nie potrafię dokładnie opisać tego, co tak mnie zafascynowało. Być może utożsamiam się z bohaterką, być może odpowiada mi panujący w powieści nastrój.
Jedno jest pewne: w moim przypadku książka ciężka do zdobycia, ale warta trudu jej odnalezienia.

| 2013-06-24
Przeczytana: 21 czerwca 2013

Mnie osobiście książka się nie podobała i z trudem dobrnęłam do ostatniej strony.