Batman: Co się stało z zamaskowanym krzyżowcem?

Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Batman". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
Batman: Whatever happened to the caped crusader?
978-83-237-3775-9
batman, komiks, gaiman
komiksy

Inne wydania

Batman. Obrońca Gotham, duch zemsty, Mroczny Rycerz. Przez lata prowadził samotną wojnę ze złoczyńcami, aby ulice miasta stały się bezpieczne. Ale dziś koniec walki... Zamaskowany Łowca leży w trumnie. Pogrzeb odbywa się przy Crime Alley, tam, gdzie Bruce Wayne utracił rodziców i wkroczył na ścieżkę zemsty. Najbliżsi przyjaciele i śmiertelni wrogowie Batmana spotykają się, by oddać cześć bohaterowi Gotham. A przy okazji snują wspomnienia o Człowieku Nietoperzu. Jak się okazuje, każdy z narratorów zapamiętał Batmana zupełnie inaczej…

Skryta przed wzrokiem obecnych mroczna postać obserwuje tę makabryczną uroczystość. Wie, że sprzeczne historie opowiadane przez bohaterów i złoczyńców nie mogą być prawdziwe. Zanim skończy się noc, nim na zawsze zamkną wieko, musi odpowiedzieć na pytanie: CO SIĘ STAŁO Z ZAMASKOWANYM KRZYŻOWCEM?

Znakomity album mistrzów komiksu: NEILA GAIMANA (Sandman, Amerykańscy bogowie) i ANDY'EGO KUBERTA (1602, Batman i syn).

źródło opisu: empik.com

Marcin | 2011-08-14
Przeczytana: 02 sierpnia 2011

Jest to jeden z najbardziej niekonwencjonalnych komiksów o superbohaterach, jaki kiedykolwiek przeczytałem. Historia jaką zaserwował nam Neil Gaiman, jest bardzo dziwna. Okazuje się, że mamy do czynienia z pogrzebem tego superbohatera. Jest on przedstawiony w formie wspomnień (spowiedzi) jego antagonistów, jak i sprzymierzeńców. A sam Batman stoi z boku, obok tajemniczej kobiety której widzi tylko cień. Wszystko obserwuje i stara się rozwikłać tą bardzo dziwną zagadkę. Bardzo zgrabnie i umiejętnie Gaiman zebrał to wszystko do kupy i przedstawił w komiksie. A co do zakończenia, to powiem tyle - jest bardzo niekonwencjonalne. Komiks polecam wszystkim, bo naprawdę warto!

africansun | 2012-12-18
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 17 grudnia 2012

Jeżeli miałoby być zakończenie całej historii Batmana (Bruce'a Wayne'a) to właśnie takie. Na prawdę fantastyczny pomysł na pogrzeb, a opowieści znajomych człowieka nietoperza interesujące, każde z poczuciem winy, że to akurat opowiadająca osoba, go zabiła.
Jednak wydaje mi się, że są to możliwe scenariusze śmierci, ale za to mówi samo zakończenie :)

Rysunki są drugie w kolejności najlepszych, jakie do tej pory widziałam (Batman Hush na razie przebija wszystko), tak samo kolorowanie. Idealna proporcja pomiędzy żywymi a wyblakłymi kolorami.

Polecam! :)

MacG | 2012-09-15
Przeczytana: 15 września 2012

Komiks gorąco polecam twórcom ostatniemu filmu o Batmanie, by zrozumieli na czym polega ironia misji Mrocznego Rycerza.

Adam | 2014-12-06
Przeczytana: 2014 rok

Bardzo ciekawy koncept śmierci Batmana. Czy ikona, bohater, legenda może umrzeć? Czy może zginąć nasz duch?

Warto przeczytać.

Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Skoorses | 2016-05-26
Tomasz | 2016-03-26
23. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

Największy Festiwal Komiksu w Europie Środkowo- Wschodniej odbędzie się jak co roku w Łodzi, zgodnie z wieloletnią tradycją, w pierwszy weekend października.