Chmielewska, kryminał
kamk

Rany boskie - powiedziała ze zgrozą Elżbieta, wysłuchawszy okropnych wieści. - Raz w życiu ojcu udało się zarobić forsę..! Że też nie spytałaś tego Chlupa od razu! To jest prawda, że on jeden mógł coś wiedzieć.. Sama sobie robię potworne wyrzuty, więc już daj spokój. Głupio mi było, bo twój ojciec tak nalegał na tajemnicę... Mówił, że to może być nielegalne. A pewnie, że nielegalne. Legalnie zdobyć taki szmal, to musiałby być zwyczajny cud. Czekaj, ze dwie godziny go wtedy nie było, nie ? Mniej chyba. Najwyżej półtorej, a może i to nie. Nam się czas dłużył bo pilnowaliśmy Bubla. Niechby godzinę - rozważała Elżbieta. - Pojechał, schował i wrócił. Gdzie w takim krótkim czasie można znaleźć pewną kryjówkę?

źródło opisu: opis okładkowy

Beata | 2018-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2018

Przezabawna, lekka opowieść pani Chmielewskiej. Prawdziwa komedia pomyłek i komedia charakterów. Uwielbiam panią Bogusię Chlupową, rewelacyjna kobieta o wybitnym charakterze. Uśmiałam się szczerze czytając o perypetiach z odzyskaniem ukrytego "skarbu":) Moim zdaniem to jedna z lepszych powieści Joanny Chmielewskiej.

teri | 2013-09-30
Przeczytana: 29 września 2013

Swietna.Jedna z lepszych jej ksiazek.Tym razem,nie jest to zaden krymilal.Ale i tak,ubawilam sie niesamowicie czytajac o perypetiach dwoch rodzin;Karpiowskich i Chlupow,z pewnym bardzo cennym depozytem.polecam!!!Un grande confusione con una valigia....

Renax | 2015-01-09
Przeczytana: 08 stycznia 2015

Tym razem pani Chmielewska mnie nie zawiodła. Humor taki sam jak w innych jej książkach, ale na szczęście cienie i blaski węzła małżeńskiego są mi obce. Tym razem złą stroną były kobiety, pokazane groteskowo i bardzo, bardzo zabawnie. Dodatkowo, sprawdzony patent, czyli darmozjad w domu, ksywka Bubel, żeby było śmieszniej notoryczny złodziej. Nawet nazwisko bohatera: Chlup powoduje zabawną komedię pomyłek. Pani Chlupowa, zwana też Horpyną, szantrapą to kobieta z piekła rodem. Śmiałam się do rozpuku.

Monika | 2014-01-15
Na półkach: Audiobooki, Przeczytane, 2014
Przeczytana: 14 stycznia 2014

Niby humor Chmielewskiej, niby wszystko gra, ale "Depozyt" wyjątkowo nie przypadł mi do gustu. Nie potrafię nawet wyjaśnić przyczyn. Książka nie przemówiła do mnie i tyle :(

AniaProszka | 2018-12-01

Dla mnie - doskonała. Może i nie za wiele kryminału, ale zabawa przy lekturze przednia. Polecam każdemu.

Inez | 2014-02-15
Przeczytana: 11 lutego 2014

Ksiazke polecila mi kolezanka z pracy. Od pierwszych stron zauroczyly mnie postacie. Autorka kazdej z nich zafundowala unikatowy, jedyny w swoim rodzaju charakter i temperament. Opowiadanie jest niezwylke pelne humoru i wspaniale sie bawilam czytajac te ksiazke. Kazdy czytelnik znajdzie tutaj sensacje, intryge i wartka, zaskakujaca akcje. Autorka zasluguje na ogromnego plusa za wspaniale, nietuzinkowe dialogi. Zaznaczam zaraz, ze zaden to kryminal, bo oprocz tego, ze jeden z bohaterow umiera smiercia naturalna, aczkolwiek cechujaca ja zlosliwoscia przedmiotow martwych, nie ma tu mowy o zadnych zabojstwach, choc pojawia sie w polowie ksiazki postac, ktora osobiscie udusilabym golymi rekoma. To pierwsza moja ksiazka polskiego autora po 10-ciu latach, a z tworczoscia Joanny Chmielewskiej zetknelam sie po raz pierwszy czytajac ,,Depozyt,,. Niemniej jednak polecam wszystkim czytelnikom i zycze dobrej zabawy, oraz tyle wybuchow smiechu, ile mi zapewnilo opowiadanie. Z pewnoscia siegne...

Lady_Ivonna | 2017-04-27
Przeczytana: 27 lutego 2017

Humor, humor i jeszcze raz humor :). Uwielbiam mroczne kryminały, zawiłe intrygi i soczyste opisy, ale czasami potrzebuję odskoczni do takiej znakomitej historii, przy której można się uśmiać do łez :)

Queequeg | 2014-04-12

Bardzo dobra. A nie byłaby taka gdyby nie jedna z bohaterek - Chlupowa. Jak dla mnie motorek całej powieści i najciekawsza jej postać :)

Małgorzata Chabzda | 2014-04-28
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Nad tą pozycją nie musiałam się bardzo skupiać. Książka od samego początku jest zrozumiała i wciągająca. Główny wątek czyli pieniądze świetnie opisany. Autorka daje nam fajną dawkę humoru. Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Oczywiście polecam.

Zyzik | 2015-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2015

Świetna jest ta książka. Nieźle się przy niej ubawiłam. Kibicowałam ze wszystkich sił panu Karpiowskiemu i jego rodzince. Byłam na początku książki jak domyśliłam się, że pan Henryk straci pamięć. To było do przewidzenia. Wkurzyłam się wtedy i zrobiłam dłuższą przerwę. Początkowo również bardzo mnie irytowało zachowanie pani Bogusi i jej jeszcze gorszej córki- Agatki. Nie wiem jak można być tak wścibskim i tak się skarżyć swojej matce z poczynań swojego rodzonego brata. Później jakoś się przyzwyczaiłam. Bubla od razu wyrzuciłabym z domu nie patrząc na jakieś rodzinne powiązania. Nie mniej jednak książka wpisała się w moje gusta i ją polecam.