Złe dziewczyny

Tłumaczenie: Ewa Rajewska
Wydawnictwo: Media Rodzina
Bad girls

Mandy od dawna stanowi cel złośliwych zaczepek grupy koleżanek z klasy, dlatego kiedy wesoła, energiczna i pełna tupetu Tania ofiarowuje jej swoją przyjaźń, Mandy jest w siódmym niebie inaczej niż jej mama, która uważa, że Tania jest dla Mandy nieodpowiednim towarzystwem i wywrze na nią zły wpływ. Mandy sądzi, że Tania może ja tylko wybawić z jej kłopotów, a nie sprowadzić następne... Czy się przypadkiem nie myli?

Ilustrował Nick Sharratt.

źródło opisu: Media Rodzina, 2003

źródło okładki: Media Rodzina, 2003

yootsuu | 2010-08-21

warto czytać książki Wilson, ponieważ porusza ona tematy bliskie nastolatkom - opisuje rzeczy, które większość robi i nie myśli, czy są złe, czy dobre. Jacqueline pisze o nich w sposób, który naprowadza nas na to, jak widzą to dorośli, a mimo to, nadal ocena zachowań pozostaje w naszych rękach. ostrzega młodzież między słowami. jej książki czynią wiele dobrego. :D

Mia-Meow | 2011-05-30

Jedna z niewielu porządnych książek dla
nastolatek.Opowiada o problemach,a nie jakieś czirliderki,czy
inne bzdury z amerykańskich seriali dla nastolatek.

| 2010-07-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

Książkę dostałam w wieku 9 lat. Wywarła na mnie duże wrażenie i sporo mnie nauczyła. W zasadzie to wychowałam się na książkach Wilson, a ta szczególnie do tego wychowania się przyczyniła. Jestem zachwycona nią do tej pory. "Zakazana" przyjaźń i niefortunne życie specyficznej Mandy śmieszą i bawią. Na pewno jeszcze nie raz do niej wrócę mimo mojego wieku :)

kasiaxd | 2010-06-01

Bardzo ciekawa książka. Warta przeczytania. Polecam!

Inka | 2011-03-13

To była pierwsza książka Jacqueline Wilson, którą przeczytałam i od tej pory wiedziałam, że nie będzie ostatnią.

Warto tę książkę przeczytać, bo porusza tematy bliskie osobom w wieku nastoletnim. Wilson ukazuje zarówno świat z naszego punktu widzenia, ale też i z punktu widzenia osób starszych. Polecam :)

paullie | 2011-07-07
Na półkach: 2011, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 lipca 2011

Książka jest dobra... Nie jest rewelacją, ale bardzo poucza.
Po przeczytaniu jej, wiem co to jest prawdziwa przyjaźń i jak to jest mieć prześladowców. Główną bohaterkę można pokochać już na samym początku. Polecam!

Tiger | 2011-11-26
Przeczytana: 25 listopada 2011

Wszystkie książki Jacqueline Wilson są wspaniałe,dlatego polecam przeczytać :))

SoOllie | 2011-01-23
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Bardzo dobra książka. Warta polecenia.

mroowkojad | 2011-01-15
Przeczytana: 2009 rok

Fajna.

Alexxx | 2013-02-16
Przeczytana: 2012 rok

Jacqueline Wilson porusza w swoich książkach trudne tematy jednak przedstawia je w lekki sposób.Polecam bardzo serdecznie.