Podwójna rola

Tłumaczenie: Jolanta Kozak
Wydawnictwo: Media Rodzina
Double act
837278034X

Ruby i Garnet, dziesięcioletnie bliźniaczki, są identyczne i wszystko robią wspólnie, zwłaszcza od śmierci mamy. Ale czy tak pozostanie? Ich życie nagle zaczyna się zmieniać, odkąd tata ma nową przyjaciółkę, Rose, przez dziewczynki zwaną Zwiędłą Różą...

Ilustracje Nick Sharratt, Sue Heap.

Victoria | 2010-12-21
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane

Ulubiona i niezapomniana książka z dzieciństwa ;) Przeczytana niezliczoną ilość razy, za każdym razem tak samo poprawia humor :)

Natalia | 2012-12-26

Bardzo fajna i przyjemna książka do poczytania.

Katarzyna | 2012-02-01
Na półkach: Przeczytane, Opinie
Przeczytana: 2009 rok

Nie powiem, ciekawa książka :) . Jak dla osób w klasach 2-4 aczkolwiek , jeśli ktoś woli bardziej przygodówkę, smoki, skrzaty i te inne, nie polecam :D

Irmina | 2014-02-03

Ulubiona książka autorstwa Wilson i jedna z ulubionych książek z dzieciństwa :)

Aramina | 2016-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2016

Całkiem niezła książka młodzieżowa. W prosty, skrócony sposób ukazuje dorastanie, kiedy nierozłączne bliźniaczki odkrywają swoje "ja", fakt, że są dwiema różnymi osobami, o odmiennych charakterach i ambicjach. Lekka, przyjemna, do połknięcia w 2 godzinki.

yootsuu | 2010-08-21

historie o bliźniaczkach mają swój urok. :)

martad | 2013-08-08

Ciekawa opowieść o bliźniaczkach Ruby i Garnet,które opisuja swoje życie we wspólnym dzienniku. Garnet jest nieśmiała ,a Rubin za to bardzo otwarta. Ruby przeważnie mówi wszystko za Garnet, której niezbyt się to podoba ale jest zbyt nieśmiała żeby jej to powiedzieć proso w twarz, kiedy jednak Garnet dostaje się do prestiżowej szkoły ich drogi się rozchodzą.
Książka jest bardzo ciekawa i polecam jej przeczytanie :)

Rasia | 2013-07-10
Przeczytana: 07 października 2012

Muszę przyznać, że ksiązka była cudowna. Pomimo, że pisana łatwym jezykiem i byla pełna obrazków, historia mnie jakoś wciągnęła. Nie sądziłam, że będzie się ją czytać tak przyjemnie, ale chciałam ją wypożyczyć i się przekonac, jakie wywrze na mnie wrażenie. Jestem pozytywnie zaskoczona.

Na półkach: Ulubione, Przeczytane

super książka o siostrach bliźniaczkach jedna z nich przeszła do szkoły z internatem a druga nie ta co przeszła musiała podjąć decyzję czy pozostać w domu czy też nie zdecydowała się żeby wyjechać a pierwsza obraziła się na nią co dalej nie powiem

paullie | 2012-07-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 03 lipca 2012

świetna książka. przedstawia plusy i minusy z bycia bliźniakiem. my dziwimy się dlaczego tak dziwna jest rozłąka bliskich sobie osób - tak bliskich, a teraz to rozumiem.

po przeczytaniu tej książki sama chciałabym mieć bliźniaka.