Salon wytrzeźwień

Wydawnictwo: Stapis
8388212044
prowincja, miasteczko, lekarz, humor

Inne wydania

Perypetie zawodowe i rodzinne młodego lekarza z prowincjonalnego miasteczka,zdolnego lecz nadużywającego alkohol.Powieść napisana z ironią i humorem lecz poruszająca wiele poważnych i kłopotliwych problemów.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Lakritza | 2015-08-06

Salon wytrzeźwień, Edmund Niziurski, książka dla czytelników dorosłych.
Sięgnęłam po nią po raz pierwszy i byłam rozczarowana. Że to takie niemłodzieżowe, dotąd tylko takie książki Edmunda Niziurskiego znałam. Przeczytałam kolejny raz, przeczytałam jeszcze około 15 razy - jestem oczarowana. Będzie 16 raz i kolejne.
Cóż to za chłopak ten doktor Teodor Janyst!
Na co ważnego natknął się, przeglądając w salonie wytrzeźwień rubrykę ze zgonami: szlachetnymi, bohaterskimi tudzież pocieszającymi?
Co zrobił doktor z pensjonariuszem Jerzykiem oprócz tego, że znał chwyt i technikę?
Co się wydarzyło z zawodnikiem Bańką w obecności 2 doktorów medycyny, przykładnego doktora Gąsiorka oraz naszego bohatera, doktora Janysta?
Jakie były relacje z redaktorem Kurką który zaciekle i zawzięcie opisywał go w swoich felietonach prasowych?
Jak przebiegała wycieczka dwóch wspomnianych panów i Piotrusia, po Kielcach, z parasolem z okazji bezdeszczowej pogody?
Co zrobił Janyst z powieścią powierzoną mu z...

Pucka69 | 2016-05-29
negra | 2014-11-17
Łukasz | 2014-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2014
Wspominamy

Ze smutkiem pożegnaliśmy w tym roku wielu cenionych ludzi pióra. Zarówno autorów literatury popularnej, jak i poetów czy pisarzy eksperymentujących z formą. Dziś chcielibyśmy przypomnieć tych, którzy odeszli w 2013 roku.