Nie ma ceny na miód akacjowy

Seria: Klub Siedmiu Przygód
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
miód, akacjowy
Katarzyna

Przemek właśnie odpoczywa nad jeziorem, kiedy podchodzi do niego nieznajoma dziewczyna... Czym zaowocuje przypadkowe spotkanie młodych ludzi? Są wakacje - las, jezioro i łajba. Poza tym pojawia się wątek starowierców, ich cerkiewki i kradzieży ikon.

Krzysiek | 2014-09-30
Przeczytana: lipiec 2014

Krótka, lekko napisana historia o kilku wakacyjnych dniach chłopaka imieniem Przemek, spędzającego wakacje z rodzicami nad jeziorem, w małej, urokliwej mazurskiej wsi. Przemek pływa w jeziorze, wędruje po okolicznych lasach, odwiedza studentów Akademii Sztuk Pięknych, którzy malują nad tym samym jeziorem mazurskie plenery. Ogólna atmosfera jest sielankowa. Przemek poznaje Alicję , dziewczynę, która tak jak on, spędza wakacje z rodzicami w pobliskiej leśniczówce. Obydwoje spędzają ze sobą coraz więcej czasu. Pewnego dnia ze znajdującej się we wsi starej cerkwi ktoś kradnie kilka drogocennych ikon. Podejrzenie pada na studentów ASP, jako na osoby, które znają się na sztuce i wiedzą, ile mogą być warte takie ikony. Przemek i Alicja mają jednak inne podejrzenia niż milicja i postanawiają odszukać prawdziwych złodziei. Przyjemna lektura na wakacje, chociaż nie tak dobra jak książki Adama Bahdaja.

gwiazdka | 2013-01-27
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 27 stycznia 2013

Książka skierowana do młodych ludzi, których interesuje lektura w stylu: chłopak, dziewczyna i afera kryminalna. Znajdzie to wszystko w tej króciutkiej Powieści. Niestety, ja już chyba wyrosłam z tej tematyki, labo może książka pochodzi z innej epoki, bo wydawał mi się trochę naiwna, a dialogi wprost sztuczne.

ZapomnianaBiblioteka | 2013-11-23
Przeczytana: kwiecień 2013

Stanisław Kowalewski, mimo iż posiada dość bogaty dorobek literacki nie jest wymieniany jednym tchem obok takich asów polskiej literatury młodzieżowej i przygodowej jak Zbigniew Nienacki, Adam Bahdaj, Alfred Szklarski czy Edmund Niziurski. Na półce mojej domowej biblioteczki stoi obok siebie kilka powieści, które wyszły spod jego pióra: „Czarne okna,” „Zaufajcie wujowi Antoniemu,” „Ślady białego księżyca” oraz „Nie ma ceny na miód akacjowy.”

Więcej na:

pełna uroku, ciepła opowieść dla młodzieży. Romans z wątkiem kryminalnym, ale niezbyt nachalnym i raczej w tle.
Dialogi są, że tak powiem, stylizowane, ale mnie bardzo się to właśnie podobało. Główni bohaterowie, dziewczyna i chłopak prowadzą liczne dowcipne, wymyślne rozmowy, czasem błahe to znów całkiem poważne. Taki rodzaj flirtu i stroszenie piórek, ale niewinne i z pełną kulturą.
Sielska atmosfera książki i akcja rozgrywana w pięknych okolicznościach przyrody dają uczucie komfortu i odprężenia. Idealna lektura na lato.

Sebcik | 2017-01-16
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

Kolejna książka zabrana do domu w ramach akcji czyszczenia półek w bibliotece. Zostaje u mnie. Dzięki takim książkom wracam do dzieciństwa. Krótka powieść, napisana prostym językiem, dobra na urlop lub na odstresowanie. Pięknie przenosi w czar wakacyjnych przygód młodych ludzi. Lekka, łatwa i przyjemna. Takich książek czasem bardzo potrzebuję. Polecam.

Karolina | 2011-06-16

Lubie książki, w któryś coś się dzieje ;). Ta do takich należy.
Gdy sobie o niej myślę to pojawia mi się uśmiech od ucha do ucha i z chęcią bym przeglądnęła wszystkie pudła z książkami w celu odnalezienia tej jedynej i ponownego zagłębienia się w tej historii.

florunia | 2013-07-11

Sama nie wiem czemu, ale bardzo ją lubię :)

Blancheflor | 2017-01-31

Książka, z którą zetknęłam się w gimnazjum. Posiadam do niej ogromny sentyment, mimo że nie jest to nie wiadomo jak wysokich lotów lektura.

Z chęcią do niej powracam, gdy dokucza mi brak nastroju.

tobe | 2017-05-11
Lotta | 2017-04-12