Nie ma ceny na miód akacjowy

Okładka książki Nie ma ceny na miód akacjowy Stanisław Kowalewski
Okładka książki Nie ma ceny na miód akacjowy
Stanisław Kowalewski Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Klub Siedmiu Przygód literatura dziecięca
literatura dziecięca
Klub Siedmiu Przygód
Nasza Księgarnia
1986-01-01
1986-01-01
Jerzy Kotarba

Czytałam w wakacje dwadzieścia lat temu, będąc wówczas pietnastolatką. Ta historia zapadła mi głęboko w pamięci, znajomość Przemka i Alicji, ich piękne letnie dni, czuję jakbym tam była z nimi i zajmowała się rozwiązywaniem zagadki kradzieży. Moja blisko trzyletnia córka ma na imię Alicja, a ja uwielbiam miód akacjowy - żaden inny mi tak nie smakuje. Sentyment do książki 💚 Jest w niej coś niezwykłego, zdumiewającego a zarazem prostego. Wywołuje szczery uśmiech na koniec. Polecam każdemu taki uśmiech.

Typowa młodzieżowa lektura. Bardzo fajna wakacyjna opowieść o miłości, koleżeństwie, przyjaźni i dobrych uczynkach.
Trochę przesadziłem .Lewituję jak czytam o takich wakacjach.
Maży mi się wyjechać na takie wakacje nad jezioro.
Bardzo fajne opowiadanie. Tylko tyle . Więcej informacji podczas czytania.

Trochę przesadziłem .Lewituję jak czytam o takich wakacjach.
Maży mi się wyjechać na takie wakacje nad jezioro.
Bardzo fajne opowiadanie. Tylko tyle . Więcej informacji podczas czytania.

Książka, z którą zetknęłam się w gimnazjum. Posiadam do niej ogromny sentyment, mimo że nie jest to nie wiadomo jak wysokich lotów lektura.

Z chęcią do niej powracam, gdy dokucza mi brak nastroju.

Z chęcią do niej powracam, gdy dokucza mi brak nastroju.

Kolejna książka zabrana do domu w ramach akcji czyszczenia półek w bibliotece. Zostaje u mnie. Dzięki takim książkom wracam do dzieciństwa. Krótka powieść, napisana prostym językiem, dobra na urlop lub na odstresowanie. Pięknie przenosi w czar wakacyjnych przygód młodych ludzi. Lekka, łatwa i przyjemna. Takich książek czasem bardzo potrzebuję. Polecam.

Krótka, lekko napisana historia o kilku wakacyjnych dniach chłopaka imieniem Przemek, spędzającego wakacje z rodzicami nad jeziorem, w małej, urokliwej mazurskiej wsi. Przemek pływa w jeziorze, wędruje po okolicznych lasach, odwiedza studentów Akademii Sztuk Pięknych, którzy malują nad tym samym jeziorem mazurskie plenery. Ogólna atmosfera jest sielankowa. Przemek poznaje Alicję , dziewczynę, która tak jak on, spędza wakacje z rodzicami w pobliskiej leśniczówce. Obydwoje spędzają ze sobą coraz więcej czasu. Pewnego dnia ze znajdującej się we wsi starej cerkwi ktoś kradnie kilka drogocennych ikon. Podejrzenie pada na studentów ASP, jako na osoby, które znają się na sztuce i wiedzą, ile mogą być warte takie ikony. Przemek i Alicja mają jednak inne podejrzenia niż milicja i postanawiają odszukać prawdziwych złodziei. Przyjemna lektura na wakacje, chociaż nie tak dobra jak książki Adama Bahdaja.

pełna uroku, ciepła opowieść dla młodzieży. Romans z wątkiem kryminalnym, ale niezbyt nachalnym i raczej w tle.
Dialogi są, że tak powiem, stylizowane, ale mnie bardzo się to właśnie podobało. Główni bohaterowie, dziewczyna i chłopak prowadzą liczne dowcipne, wymyślne rozmowy, czasem błahe to znów całkiem poważne. Taki rodzaj flirtu i stroszenie piórek, ale niewinne i z pełną kulturą.
Sielska atmosfera książki i akcja rozgrywana w pięknych okolicznościach przyrody dają uczucie komfortu i odprężenia. Idealna lektura na lato.

Stanisław Kowalewski, mimo iż posiada dość bogaty dorobek literacki nie jest wymieniany jednym tchem obok takich asów polskiej literatury młodzieżowej i przygodowej jak Zbigniew Nienacki, Adam Bahdaj, Alfred Szklarski czy Edmund Niziurski. Na półce mojej domowej biblioteczki stoi obok siebie kilka powieści, które wyszły spod jego pióra: „Czarne okna,” „Zaufajcie wujowi Antoniemu,” „Ślady białego księżyca” oraz „Nie ma ceny na miód akacjowy.”

Więcej na:

Sama nie wiem czemu, ale bardzo ją lubię :)

Sama nie wiem czemu, ale bardzo ją lubię :)

Wrażenia bardzo pozytywne. Wakacje,las, jezioro, chłopak, dziewczyna i tajemnica do rozwikłania.Lekka i przyjemna lektura.

• Dzieciństwo
  • Dla młodzieży
  • Przeczytane dawno temu
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa
  • Literatura dla dzieci i młodzieży
  • Literatura z PRL

Dodaj cytat z książki Nie ma ceny na miód akacjowy