Mroczne Serce. Nieśmiertelni

Okładka książki Mroczne Serce. Nieśmiertelni Lee Monroe
Okładka książki Mroczne Serce. Nieśmiertelni
Lee Monroe Wydawnictwo: Mak Cykl: Mroczne Serce (tom 2) fantasy, science fiction
Mroczne Serce (tom 2)
Dark Heart Rising
Mak
2011-08-16
2011-08-16
Joanna Lipińska
miłosc dziewczyna wilk

Druga część jak i pierwsza nie miała wiele tajemnic do rozwikłania. Pokazuje się nowy bohater Soren i on nadaje bieg wydarzeniom. To jego poczynania doprowadzają do wyjawienia tajemnic Nissilum. Zakończenie raczej typowe, tzn. happy end. Dziwnie tak napisane, bo niby wszystko idzie jak zawsze w młodzieżówkach to nic nie jest tutaj opisywane typowo - nie ma tajemniczego bohatera i dziewczyny która go goni. Fajnie do czytania.

Dla nastolatek super! Dwa razy czytałam obie części.

Dla nastolatek super! Dwa razy czytałam obie części.

Jane próbuje wrócić do normalnego życia po tym jak zostaje rozdzielona z Luką. Jednak na drodze dziewczyny pojawia się Soren, tajemniczy chłopak, który jest powiązany z Nissilum i chce, aby Jane wróciła do Luki. Czy dziewczyna może mu zaufać? Czy jego intencje są szczere? A czy powrót Rafaela może zagrozić im planom?

Krótko mówiąc: druga część była dość nudna. Trochę nawet gorsza niż pierwsza, a i ta była bez szaleństw. Tutaj całą historię można by zmieścić w 50 stronach, a nie ponad 300 - za bardzo to wszystko rozciągnięte i akcja przez to zwalnia (a i tak nie jest jej dużo). Parę fajnych rzeczy się pojawiło, no ale to za mało. Dodatkowo myślałam, że finał będzie bardziej epicki, jednak tutaj też rozczarowanie.

Krótko mówiąc: druga część była dość nudna. Trochę nawet...

Książka wciągająca, ale przyznam, że Luca bardzo mnie w tej części irytował.
Ślepo posłuszny rodzicom, zero kręgosłupa, gotów zrezygnować z miłości. A główna bohaterka mimo tego wszystkiego, dalej w niego zapatrzona. Moim zdaniem stanowczo za łatwo mu wybaczyła. Już wolałabym, żeby związała się z Sorenem.

Książka wciągająca, ale przyznam, że Luca bardzo mnie w tej części irytował.

Opowieść taka do przeczytania jednorazowo, choć historia pełna potencjału i językowo bardzo fajnie napisana. Jednak całość jakby się dłużyła, a rozdzielenie głównych bohaterów by potem z powrotem mogli być razem wydaje się rozwiązaniem, które pojawiało się już wielokrotnie w innych powieściach.

Bohaterowie mogą jednak postawić na swoim, a nie którzy z nich mimo swoich ciężkich przeżyć nie okazują się okrutni. Powieść pewnie bardziej spodoba się czytelnikom mającym po naście lat.

Bohaterowie mogą jednak postawić na swoim, a nie którzy z nich mimo swoich...

Książka bardzo fajna, ciekawy świat stworzony przez autorkę.

Książka bardzo fajna, ciekawy świat stworzony przez autorkę.

Książka "Mroczne serce" Nieśmiertelni wypatrzyłam w bibliotece, więc postanowiłam ją zabrać do domu bo mnie okładka przyciągnęła zainteresowała bardzo mnie.
Jest to historia Jane i Luki, którzy żyją jak nieśmiertelni w świecie, w którym rządzą Nissilum-krainą nieśmiertelnych,żyją w zgodzie wilkołaki, anioły i wróżki.
Jest tu wartka akcja, trzymające napięcie w książce świetna, znakomita to lektura bardzo zachwycona jestem przeczytałam chętnie tę książkę pod wielkim wrażeniem jestem wciągnęła mnie.

Jest tu wartka akcja, trzymające napięcie w książce...

Trochę gorsza niż pierwsza część.

Trochę gorsza niż pierwsza część.

Druga część jest o wiele lepsza od pierwszej. szybko się ją czyta i przyjemnie. polecam.

Bardzo wciągająca. Pełna zwrotów akcji.

Bardzo wciągająca. Pełna zwrotów akcji.

Lee Monroe Mroczne Serce. Nieśmiertelni Zobacz więcej