Mroczne Serce. Nieśmiertelni

Tłumaczenie: Joanna Lipińska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mroczne serce". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mak
Dark Heart Rising
miłosc, dziewczyna, wilk
klauduch444

Historia Jane i Luki toczy się dalej… tyle że nie całkiem tak, jak oni to sobie wyobrażali. Gdy zasady rządzące Nissilum – krainą nieśmiertelnych, w której żyją w zgodzie anioły, wilkołaki, wampiry i wróżki – rozdzielają młodych kochanków, Jane czuje się opuszczona. Bez zielonych oczu i kochanego uśmiechu Luki jest nieszczęśliwa. Aby otrząsnąć się z ogarniającej ją depresji, wyrusza z babcią do Paryża. Tam na jej drodze staje emanujący dziwnym czarem Soren, być może ktoś, kogo właśnie potrzebuje…W tym czasie Luka zmaga się z oczekiwaniami, jakie stawia przed nim świat, którego jest częścią. Świat, który już niebawem może zadrżeć w posadach – o buncie aniołów myśli syn Gabriela Rafael, zbierając wokół siebie niezadowolonych młodych nieśmiertelnych. W Nissilum nikt nie jest bezpieczny – zwłaszcza śmiertelniczka, która zakochała się w młodym wilkołaku…

W tej wspaniałej powieści fantastycznej zajmuje wszystko: interesujące postaci głównych bohaterów, trzymająca w napięciu intryga wykorzystująca elementy mrocznego romansu. Lekki i barwny język jest dodatkowym atutem. Książka wciąga od pierwszej strony, pochłania zwrotami akcji. Prowadzona w pierwszej osobie narracja jest także jej zaletą. Obowiązkowa lektura dla miłośników fantasy i romansów, wprowadzonych w ten gatunek literatury choćby powieściami Stephanie Mayer czy Lisy Jane Smith.

źródło opisu: www.paranormalbooks.pl

źródło okładki: www.google.pl

WampirkaJustynka | 2014-09-16
Przeczytana: 16 września 2014

Drugą część przeczytałam w miarę szybko. W tej części zaczęła lubić Jane, która pokazuje pazurki. Natomiast stracił w moich oczach Luka, który ślepo jest posłuszny rodzinie. Nie specjalnie też polubiłam Sorena, który mimo, że pomagał Jane to ostatecznie sam miał w tym swój cel. Rafael jest postacią skomplikowaną, ani dobrą ani złą. Polubiłam bardzo wampirzycę Wessę, która była niezwykle pomocna dla Jane. I oczywiście nie mogło zabraknąć siostry Luki dzięki, której jakoś można było przebrnąć przez książkę.

Książka "Mroczne serce" Nieśmiertelni wypatrzyłam w bibliotece, więc postanowiłam ją zabrać do domu bo mnie okładka przyciągnęła zainteresowała bardzo mnie.
Jest to historia Jane i Luki, którzy żyją jak nieśmiertelni w świecie, w którym rządzą Nissilum-krainą nieśmiertelnych,żyją w zgodzie wilkołaki, anioły i wróżki.
Jest tu wartka akcja, trzymające napięcie w książce świetna, znakomita to lektura bardzo zachwycona jestem przeczytałam chętnie tę książkę pod wielkim wrażeniem jestem wciągnęła mnie.

myślnik | 2013-05-07
Przeczytana: 07 maja 2013

Bogowie za jakie grzechy zsyłacie takie książki!?
Może i jestem lekko niesprawiedliwa,gdyż zaczęłam od drugiej części...
Ale błagam,nigdy więcej!
Za żaden skarby świata!

Intryga szyta grubymi nićmi.
Anioły,wampiry,wilkołaki i Bóg wie jeszcze co,kotłujące się bez smaku,pomysłu na stronach książki.
Idę łyknąć coś na niestrawność!

Przeczytana ekspresem,bo przekartkowana. Jak w "Modzie na sukces" - wystarczy urywek i wiesz wszystko.

młoda_pisarka | 2014-02-25
Przeczytana: 20 stycznia 2012

Druga część "Mrocznego Serca" utrzymuje poziom poprzedniej części. Baśniowy wymiar wszystkich fantastycznych stworzeń został w niej bardzo dobrze przedstawiony, czytelnikowi łatwo jest sobie go wyobrazić i cóż... wciągnąć się w niego. Naprawdę, naprawdę, polecam!

Tirindeth | 2011-09-18

Po drugą część przygód Jane Jonas sięgnęłam w zasadzie tylko dla okładki – przyciągnęła mój wzrok jeszcze nim w ogóle poznałam pierwszy tom serii. Piękna, pełna pasji i namiętności wizja dwójki udręczonych miłością i tęsknotą postaci, zakorzeniła się w moim umyśle tak silnie, iż nie było najmniejszej szansy, bym przeszła obok dzieła obojętnie. I uwierzycie, że to wszystko tylko z powodu jednego obrazka, od którego nie można oderwać spojrzenia? Niewiarygodne!

Jane musi pogodzić się ze straszną myślą – ona i Luka nigdy nie będą razem. On, należący do świata magicznego, ona śmiertelniczka – słowem związek zakazany. Można by pomyśleć, że dziewczyna zbyt szybko się poddaje, lecz wydarzenia, których była świadkiem dają jej pełne prawo do usunięcia się w cień, a poczucie odrzucenia tylko wzmogło owo postanowienie. Matka dziewczyny ma świadomość, że jej córka przechodzi trudny okres, więc postanawia ją wysłać do Paryża.

Jane jedzie do babci do Francji, gdzie ma spędzić miłe wakacje. Ale...

cappucino2304 | 2014-01-05

Dla mnie, co dziwne ta cz. była gorsza. O ile tamtą się miło i przyjemnie czytało, tak tą chciałam, jak najszybciej skończyć. Denerwował mnie Luka, ale to strasznie, tym że nie potrafił się rodzicom sprzeciwić. Pierwszy raz to napiszę, ale w końcu kiedys musi być ten pierwszy raz.. Nie polecam, bo nie warto!

Achaja | 2014-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

No i przeczytałam... A mogłam przeczytać coś innego...
Książka strasznie przewidywalna, historia naciągana i znowu tak samo naiwna bohaterka... Niby autorka chciała jakoś dowieść że Jane się zmieniła, dojrzała, stała się "twarda", ale prawda była taka że nic z tych rzeczy nie miało miejsca.

Dziewczyna kolejny raz naiwnie dała się podejść ładnemu chłopcu, znowu poleciała na ładne oczy, głębokie spojrzenie i burzę włosów. Straszne.

Wiele błędów w kwestii lat, faktów, autorka czasem się gubiła w szczegółach, a jak wiadomo w nich tkwi diabeł. Heh. Kolejną sprawą jest język. Już w pierwszej części zauważyłam to. Nie wiem czy to wina samej autorki czy przekładu (w końcu tłumaczyła ta sama kobieta), ale była to tragedia. Poniżająco ubogie słownictwo - z małymi wtrąceniami jakiegoś mądrego słowa - ale sama budowa zdań oraz przekaz z nich płynący... Jestem na siebie zła że tak bardzo starałam się zdobyć te książki oraz jestem na siebie wściekła że w ogóle poświęciłam na obie książki dwa...

Morgana | 2014-01-12
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Druga część "Mrocznego serca" jest już nieco inna. Bohaterka jest dojrzalsza, ale nadal trochę łatwowierna. Podąża za sercem i ta droga okazuje się właściwa. Udaje jej się odzyskać ukochanego.
Obie części przeczytałam jednym tchem i nie miałam chęci się odrywać. Gdyby powstała trzecia część przygód Jane i Luki to z wielką chęcią bym przeczytała.

MissDarkCallisto | 2013-12-27
Przeczytana: 26 grudnia 2013

Ta część "Mrocznego Serca" jest odrobinkę mniej przeiwdywalna i bardziej oryginalna od poprzedniczki. Przynajmniej na początku.

W tej części wybory głównej bohaterki Jane zaczęły mi grać na nerwach, a jej ukochany Luka przestał być dla mnie taki fascynujący.
Książkę ratują postacie nowe i dotychczas drugoplanowe jak Soren czy Wassa. Również wizerunek Rafaela wzbdził moją sympatię, ponieważ w tej części całkowicie inaczej się zachowuje. Pomimo mojej niechęci do głównych bohaterów fabła jest bardzo wciągająca.

Podobnie jak w "Przeznaczonych" tekst jest bardzo przejrzysty, a książkę szybko się czyta. Polecam.

kama | 2014-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2014

Książka ma typ moich ulubionych; nie ma za dużo romansu, ale odpowiednia ilość. Akcja się toczy.
Musze przyznać, że Soren przypadł mi nawet do gustu.
Na końcu jak można było sie spodziewać Jane i Luka znowu razem, ale i tak interesująca treść. Właśnie takie lubie :D