103 ciasta siostry Anastazji

Okładka książki 103 ciasta siostry Anastazji Anastazja Pustelnik FDC
Okładka książki 103 ciasta siostry Anastazji
Anastazja Pustelnik FDC Wydawnictwo: WAM Seria: Kuchnia siostry Anastazji kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Kuchnia siostry Anastazji
WAM
2010-01-01
2010-01-01
ciasta ciasteczka placki

Nieoceniona świąteczna pozycja kulinarna. Ładne wydanie, kilka ciekawych kolorowych fotek, twarda oprawa, estetyczny układ. Wyjątkowe składniki, interesujący sposób wykonania. Wcinam snikers całkiem smaczne 🍰.

Jest to pierwsza książka z całej serii, którą kupiła najpierw ciotka, potem mama i tak fama siostry Anastazji rozniosła się po całej naszej rodzinie. :) Najbardziej podstawowa, z super poradami, biszkopt z przepisu siostry robimy od lat i zawsze się udaje! Must have każdej ciastoholiczki :)

Największy minus to brak zdjęć przy wypiekach. Fakt, jest ich kilka, ale nie są zamieszczone przy przepisach. Przeszkadzało mi to, ponieważ lubię widzieć jak dane ciasto powinno po upieczeniu wyglądać. Przetestowałam kilka przepisów - wyszło w miarę ok.

''103 Ciasta'' autorstwa Siostry Anastazji wydane przez Wydawnictwo WAM stanowią początek drogi kulinarnej do przyrządzania ciast, które znajdują się w tej oto książce.

Siostra Anastazja zaprasza cię czytelniku, abyś poznał, jak wygląda, świat 103 ciast, które prezentują się na zdjęciach smakowicie, są skomplikowane w wykonaniu, gdyż wymagają cierpliwości podczas ich wykonania.

Siostra Anastazja Pustelnik posiada talent do pieczenia ciast oraz dzielenia się przepisami z innymi osobami, ceniącymi sobie smak ciast zaprezentowanych w tej książce.

Słowo wstępne napisane przez ks. Stanisława Gronia SJ zachęca dodatkowo do przeczytania tej książki, w którym wspomina historię kuchni zakonnej oraz nawiązuje do jej tradycji przyrządzania np. legumina, pierniki.

W książce 103 Ciasta Siostry Anastazji znajdziemy alfabetyczny spis treści, a w nim następujące takie ciasta jak:

– Babka na oleju, Biszkoptowo- makowy, Biszkoptowo- orzechowy, Cappuccino, Cytrynowy, Czekoladowy, Dobre ciasto, Fale Dunaju, Izaura, Jabłkowo – budyniowy, Jodełka, Katarzynka, Keks, Kokosowo- orzechowy, Kremówki, Królewiec, Kruche ciasto z orzechami, Makowiec, Marysieńka, Murzynek, Mazurek, Na zimno, Orzechowy w cieście francuskim, Piernik, Przekładany, Ptasie mleczko, Rogaliki krucho – drożdżowe, Rzeszowiak, Sernik, Sernik z jabłkami, Snikers, Szarlotka, Śmietankowiec, Ślimak, Tort cappuccino, Tort owocowy, Tort serowy, Wiśniowiec, Z bananami, Z bezą, Z delicjami, Z kokosem i bitą śmietaną, Urodzinowy, Wedel przekładany, Wspaniały, Z pierniczkami, Żołądkowiec.

Z ciastami siostry zapoznałam się podczas uroczystości rodzinnej. Zachwycił mnie smak tych ciast. Wielkość ciasta zwróciła moją uwagę oraz to, że masy, które znajdowały, pomiędzy ciastem były wykonane perfekcyjnie.

Siostra Anastazja udziela porad, z którymi należy się zapoznać podczas pieczenia ciast.

Polecam upiec następujące ciasta znajdujące się w tej książce takie jak: babka na oleju, makowiec, murzynek oraz rogaliki krucho- drożdżowe, rzeszowiak. Sprawdzone przepisy, które zawsze wychodzą.

Babka na oleju jest ciastem co prawda wielkanocnym, ale uważam, że można, piec ją na niedzielne spotkania przy kawie udoskonalając, ją dodając kakao czy cynamonu.

Rogaliki krucho – drożdżowe smakują bardzo dobrze z marmoladą różaną. Idealny przysmak do kawy.

Rzeszowiak to ciasto, które wykonuje 2 razy w roku. Ciasto można jeść 3 dni i ma swoją tradycję w moim rodzinnym domu.

Książka jest bardzo ładnie zilustrowana zdjęciami oraz pięknie wydana przez Wydawnictwo WAM.

Dekoracje do ciast, które proponuje, siostra Anastazja w swojej książce dodaje, efektywności i zachęty do kupna książki.

Zapraszam do zapoznania się z tą kulinarną pozycją wydaną przez Wydawnictwo WAM.

Piękne ilustracje, ciasta obłędnie smaczne, a przepisy zawsze się udają...czego chcieć więcej od książki kucharskiej? Kolejny absolutny hit autorstwa siostry Anastazji. Polecam wszystkim lubiący piec...

Wydawnictwo WAM wydało najnowszą książkę kulinarną Siostry Anastazji pt. „103 ciasta iostry Anastazji”. Jest to jakby kontynuacja Wielkiej Księgi Ciast tej siostry, ale wzbogacona o kilka nowych przepisów. Klasztory z dawien dawna miały swoje przepisy na sporządzanie potraw czy pieczenie ciast. Są to bardzo stare receptury otoczone ścisłą tajemnicą, którą dziś właśnie dzieli się z nami siostra Anastazja. Ktoś kiedyś powiedział, że nie wystarczy: „Mieć, chcieć i mieć smak”, ale potrzebna jest do tego jeszcze książka kucharska, aby móc „wiedzieć jak coś przyrządzić czy upiec”. Umiejętność pieczenia nabywa się przez doświadczenie i wieloletnią praktykę, ale oczywiście są też przepisy i porady kulinarne, bardzo przydatne a szczególnie początkującym. I tutaj właśnie siostra Anastazja dzieli się doświadczeniem w pieczeniu ciast. Przepisy te są sprawdzone, świetnie smakują i są pięknie udekorowane. W książce znajdują się zarówno torty pieczone jak i na zimno, serniki, mazurki, oraz ciasta które mają ciekawą nazwę np. Cygan czy Brazylianka.
Zdjęcia są bogato ilustrowane, patrząc na nie ma się nieodpartą pokusę zjedzenia, ale również zrobienia tych pysznych ciast dla swoich najbliższych czy dla gości. W książce znajdują się ciasta na różne okazje: imieniny, urodziny, a także święta bożego narodzenia czy wielkanocne. Zachęcam Państwa gorąco do tej słodkiej lektury, oraz do skorzystania i odkrywania sztuki kulinarnej, dla tych którzy mają już pewne doświadczenie, jak też dla tych którzy stawiają pierwsze kroki w kuchni.
Życzę smacznych i udanych wypieków oraz przyjemności w pieczeniu ciast.
Książka w miękkiej oprawie, zawiera 260 stron, przepiękne fotografie oraz słodkie i pyszne przepisy. Na okładce książki słodka siostra Anastazja z makutrą w ręku i jeszcze słodsze jej ciasta ktróre by się chciało jeść oczami.
Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

„103 ciasta siostry Anastazji” to książka kucharska, która zawiera wyłącznie przepisy na pyszne słodkości, takie jak ciasta, torty i ciasteczka. Jest ich tak dużo, że nie sposób się nimi znudzić. Mój ulubiony to Harataniec, kolejny hit w moim domu. Kiedy po raz pierwszy upiekłam to ciasto, rozeszło się w oka mgnieniu i od tamtej pory, kiedy pytam, na jakie ciasto macie ochotę? To zawsze pada odpowiedź „Harataniec” i nigdy im się nie nudzi ;) Polecam również bardzo prostą babkę na oleju (ja dodaję jeszcze po odlaniu części ciasta odrobinę kakao, wtedy babeczka wygląda i smakuje jeszcze lepiej - PYCHA). W książce znajdziecie przepisy na ciasta bardzo łatwe i te bardziej skomplikowane, niemniej jednak wszystko napisane jest w bardzo przystępny i przejrzysty sposób. Póki, co nigdy nie zdarzyło się, aby jakieś ciasto mi nie wyszło. Oczywiście polecam i życzę udanych wypieków. Smacznego…

Moja pierwsza książka z wypiekami. Na plus podany stopień trudności: dla początkujących i zaawansowanych w pieczeniu ciast.

moja mama przerobiła już chyba wszystkie przepisy z książki, ciasta są boskie, porady siostry Anastazji- bezcenne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu przepisy zarówno dla bardziej ambitnych jak i troszkę leniwych, dla tych, którzy mają dużo czasu jak i tych, którzy potrzebują zrobić coś na szybko.

Jako urodzona kobietka lubię od czasu do czasu zajrzeć do kuchni, by przyrządzić sobie, jak i moim bliskim coś do jedzenia. Smakołyki są z nami od zawsze, prawda? Mnie osobiście ciągnie do nich od zawsze, więc nic dziwnego, że kocham je przygotowywać. Kilka dni temu, poprosiłam wydawnictwo WAM, by przesłało mi książkę, jedną z wielu, autorstwa siostry Anastazji. Książka ta, została przeze mnie miło przywitana, gdyż pragnęłam, by ją przejrzeć i poznać kolejne pomysły na to, jak zaskoczyć swych bliskich w sposób kulinarny!

Siostra Anastazja, jest autorką wielu książek gdzie podaje przepisy, na wspaniałe potrawy, ciasta, sałatki etc., które ujmują serca nawet najwybredniejszych osób. Przepisy które nam oferuje, są sprawdzonymi metodami, by zachwycić każdego, kto kocha gotować, piec, bądź też po prostu...jeść.

Książka "103 ciasta Siostry Anastazji", jest tą pozycją, którą musiałam mieć koniecznie! Kocham piec ciasta, więc tym bardziej przypodobało mnie się to, że siostra podaje przepisy nie tylko "te trudne", lecz i również łatwiejsze, dla początkujących smakoszy, jak ja. Urzeka mnie kilka przepisów, lecz zanim o nich, muszę powiedzieć, że już pierwsze strony tej książki, są bardzo dla mnie pomocne.

Mówię m.in. o radach, jakie czytelnik dostaje od autorki. Dowiedziałam się z tej książki aż 13 wspaniałych rad, jak powinno się np. prawidłowo mieszać mąkę z proszkiem, jak lepiej ubijać pianę itp. To dla mnie bardzo cenne rady! Piorunujące jest też to, że gdy podczas ostatniego pieczenia, wzięłam sobie do serca jedną z nich, moje ciasto udało się wyśmienicie! Uwierzcie mi, nie wierzyłam temu. Miałam bowiem ostatnio problem, gdyż moja mama, kupiła nie te produkty, które zazwyczaj używam. Wiecie, o co chodzi, prawda? Nie ten proszek, czy mąka, a już ciasto nie wychodzi. Radę jaką zaczerpnęłam, wspaniale dodała memu ciastu objętości, dzięki czemu nie wyszedł mi tg."zakalec".
Rodzina się więc najadła, ja zaś, czułam dumę wynikającą z mojej początkującej kulinarności!

Co oferuje jeszcze książka? Jak sam tytuł podaje, oferuje ona aż 103 przepisy, na pyszne ciasta, które może zrobić każdy. Tak, dobrze czytasz. Wspomniałam już wcześniej, że książka oferuje przepisy dla tych osób które zaczynają dopiero swą przygodę z pieczeniem, jak i też dla tych, którym pieczenie nie sprawia już żadnych problemów, i którzy pragną więcej przygód.

Tort serowy
Podam przykład ciasta, które siostra Anastazja podaje, jako "łatwy" do zrobienia kąsek, by zadowolić siebie i bliskich. Takie ciasto to np.Tort serowy. Całość po wykonaniu, wygląda imponująco, jak i bardzo smacznie! Sama wiem, że gdy tylko będę mieć już własne truskawki u siebie w ogródku, czyli już za miesiąc, to chętnie wypróbuje ten przepis!

Wedel przekładany
A teraz przepis trudniejszy. Gdy potrzebujesz czegoś imponującego, zachwycającego, to wiedz, że możesz upiec, Wedla Przekładanego, dzięki przepisowi siostry! Imponujący wygląd jak i mój apetyt na takie łakocie, powoduje, że już niedługo, gdy tylko moje umiejętności się poprawią, sięgnę po produkty i upiekę takie cudo. Mam nadzieję, że się uda!

Podsumowując? Książki kucharskie przydają się zawsze tym osobom, które kochają spędzać czas w kuchni. Jeśli jesteś taką osobą, bądź też jest ktoś, kto interesuje się tym tak jak ja, poleć tej osobie książkę siostry Anastazji. Nie musi być to akurat ta, o której dziś powiedziałam, ponieważ siostra ma wiele bardzo pomysłowych przepisów, w różnych książkach!
Więc, do kuchni rodacy i...pieczemy ciasta!

• Kulinaria
  • Kuchnia