Swego nie znacie... czyli Polska oczami obcokrajowców

Wydawnictwo: Element One
Polska, obcokrajowcy
MarcinDl

To książka, w której znajdziemy ponad 30, autentycznych i szczerych historii – zapisów spotkań autorski z obcokrajowcami mieszkającymi w Polsce. Są to opowieści cudzoziemców, którzy na co dzień obserwują Polskę i Polaków – nie są turystami wpadającymi na wycieczkę na chwilę do jednego z europejskich krajów by zobaczyć zabytki. To ludzie, którzy przenieśli do Polski całe swoje życie, tutaj realizują swoje marzenia i plany. Dlaczego? Bo zobaczyli w Polakach oraz naszym kraju właśnie to coś. Urzekła ich słynna polska gościnność, doskonała kuchnia, nasza żywiołowość i otwartość. Zakochali się w widoku Tatr i majestacie Puszczy Białowieskiej. Odkryli wewnętrzne piękno Polaków – serdeczność, gościnność, optymizm i energię. Poczuli się po prostu u nas jak w domu przekazując nam, że duma z nas samych oraz naszego kraju jest jak najbardziej uzasadniona. A nawet wskazana.

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

Monika | 2015-02-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 17 lutego 2015

Dobrze czasem spojrzeć na siebie, swój dom czy ojczyznę oczami innych. Zawsze podkreślam to, że my, Polacy jesteśmy jako naród zbyt marudni, niezadowoleni, a przede wszystkim kompletnie nie doceniamy kraju, w którym żyjemy.
Z całej książki najbardziej podobała mi się wypowiedź Stefana o cukierkach :)

Natalia | 2014-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Bardzo ciekawa książka. Fajnie dowiedzieć się co obcokrajowcy myślą o Polsce.

MaiTakeru | 2011-11-11

Interesująca lektura - niektórzy mają o sobie do powiedzenia więcej, inni mniej (i to też coś o nich mówi!), mają różne spojrzenia na nasz kraj i powody, dla których przybyli. Ze względu na swoją objętość (98 stron) do przeczytania na raz, ale myślę, że warto. :)

MadziaR | 2010-10-21
Przeczytana: 2010 rok

Czasem trzeba popatrzeć na siebie oczami innych, by odkryć co jest w nas szczególnego... :)

Manamana | 2012-02-15
Przeczytana: 10 października 2011

Budująca książka, pokazuje jak wiele piękna jest w nas i w naszym kraju serce rośnie jak się tyle dobrego czyta o Polsce, szkoda że sami często nie umiemy tego dostrzec.

nika1405 | 2014-07-04
Przeczytana: 26 czerwca 2014

Najbardziej rozśmieszyły mnie cukierki Stefana. Miło jest przeczytać w jakim fajnym kraju żyjemy, od razu mi się jakoś lepiej zrobiło.

blavv | 2017-03-28
Zydel | 2017-02-24