Metoda doktora Dukana

Wydawnictwo: Otwarte
Méthode Dukan illustrée
poradniki

Od 2001 roku ponad milion czytelników książki Nie potrafię schudnąć zastosowało metodę doktora Dukana, schudło i utrzymuje stałą wagę. Oto synteza metody Dukana uzupełniona o najnowsze dane: • 4 fazy diety: uderzeniowa, naprzemienna, utrwalania i stabilizacji, z odpowiednimi jadłospisami. • 100 produktów spożywczych, które można jeść bez żadnych ograniczeń ilościowych (72 produkty proteinowe,...

Oto synteza metody Dukana uzupełniona o najnowsze dane:
• 100 produktów spożywczych, które można jeść bez żadnych ograniczeń ilościowych (72 produkty proteinowe, 28 rodzajów warzyw).
• Nowa siła napędowa diety: ANR, aktywność na receptę.
• Przyjemność jedzenia gwarantowana dzięki 60 nowym przepisom na smaczne potrawy.
• Zaskakująca skuteczność, szybkie i trwałe rezultaty.
• Brak głodu i frustracji.
• Ostateczne ustabilizowanie uzyskanej wagi.
• Personalizacja i prowadzenie przez specjalistę dietetyka przez internet.

Metoda Dukana staje się wzorcem walki z nadwagą, a międzynarodowy sukces kuracji sprawił, że jej autor jest dziś najbardziej znanym i najczęściej czytanym francuskim dietetykiem na świecie.

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2009

źródło okładki: http://otwarte.eu/books/metoda-doktora-dukana/

Książkowa-Fantazja | 2012-12-28
Przeczytana: 2012 rok

Ulepszona wersja, zilustrowana i bardziej przejrzysta. Dieta niestety nie jest dla wszystkich. Mogą być poważne powikłania od niej.

LiliMadlene | 2013-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2013

Dieta pana Dukana jest idealna dla ludzi, którzy chcą się borykać z powikłaniami po przyjęciu istnej bomby białkowej i stać w kolejce do lekarza z, co prawda, smukłą sylwetką, ale z przeciążonymi narządami i fatalnym samopoczuciem. Jeżeli ktoś ma materialistyczne podejście do swojego ciała i goni za ideałem chudości nie przyjmując tym samym do własnej wiadomości szeregu dolegliwości po diecie białkowej, to proszę bardzo. Ja tę (i całą plagę pozycji tego modnego pana) wolę o kant tyłka rozbić.

Kamelinium Apogeum | 2012-03-16
Przeczytana: 16 marca 2012

Co prawda to prawda- schudłam. Jednak po miesiącu postanowiłam się zbadać. Anemia! Hipowitaminoza...Cokolwiek. Lekarz kategorycznie kazał mi wrócić do normalnego żywienia. Będzie jo-jo. Jednak jak powiedział doktor: "jo-jo to najmniejszy problem jakim powinnam się teraz przejmować'. Ale prawda, dieta działa.

książek: 2064
Lublinianka | 2013-03-19
Na półkach: Przeczytane, Poradniki

Ciekawe przepisy i ilustracje, a także schemat diety białkowej. Faktycznie schudnąć można szybko, ale może mieć to poważne konsekwencje dla zdrowia. Dieta nie dla wszystkich i z pewnością na krótszą metę.

Assari | 2014-01-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradniki

Książka pięknie ilustrowana, dobrze opisane etapy diety, zalecenia, jednak przepisy w niej zawarte są dość drogie, często zdarza się, że wymienione produkty nie są dostępne w Polsce i trzeba szukać zamienników.

Zdania na temat tej diety są podzielone, wytrzymałam na tej diecie 4 miesiące schudłam dużo ale kosztem własnego zdrowia. Nie polecam

książek: 1995
kocham_cie | 2015-02-16
Przeczytana: 2012 rok

Przejrzysta, a jednak pod względem przepisów mało dostosowana do polskich gustów. Przynajmniej ja mam takie wrażenie. Brakowało mi tych przepisów, ale udało mi się dzięki niej zrzucić sporo kilogramów. No i dzięki zacięciu oczywiście :)

Deezia | 2010-08-15

Dobra dieta, podobno nie zdrowa, ale jak na razie nic mi nie dolega;p Przepisy dość wymyślne, a ten kto tłumaczył nie postarał się zbytnio, gdyż przy przykładowo podanych nazwach produktów są nazwy zagraniczne a nie polskie ..

delighted | 2012-03-03

świetna dieta dla osób, które nie są na tyle silne, by kontrolować ilość jedzenia

EaB | 2013-10-23

Książka jest bardzo kolorowa, ma mnóstwo obrazków i mało treści. Dieta niezdrowa, nienaturalna i łatwo o jojo kiedy organizm się poddaje i nie chce przejść przez wszytkie etapy. Wytrwałam 4 miesiące, jednak nie mogłam już patrzeć na wszystkie białkowe produkty i kilogramy wróciły z nawiązką. Być może ta dieta bardziej odpowiada osobom, które mają niewiele do zrzucenia i w krótkim czasie. Jednak lepiej poczytać o zdrowym zbilansowanym odżywianiu, na pewno przyniesie więcej dobrego.

Mallory | 2012-07-28
Przeczytana: maj 2012

Dieta działa.
3 miesiące i minus 11 kg.
Książka zrozumiale napisana, ja nie do końca przestrzegam zaleceń, dorzucam czasem coś zakazanego i przez to chudnę wolniej ale za to trwale, nie miałam wcale jo-jo.
Zalecania z książki sprawdzają się w przypadku osób otyłych które chcą się pozbyć 20kg i więcej, chudzinki które chcą schudnąć do 5-6 kg nie powinny jej stosować bo wystarczy im zwykłe "mż".