Słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych z almanachem

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
LubimyCzytać

"Słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych z almanachem" w ciągu wielu lat swego istnienia ulegał dość znacznym przemianom i pokaźnej rozbudowie, włączając coraz to nowe wyrazy ilustrujące najważniejsze zjawiska w kulturze, cywilizacji, nauce, technice, polityce, obyczaju i modzie, wyrazy wzbogacające nasz język mówiony i pisany.Kolejne wydania zrewidowano, na nowo składano i rozszerzano. Również obecna wydanie zostało w ten sam sposób potraktowane. Przybyło wiele haseł, zwłaszcza w dziedzinie komputeryzacji, sportu, muzyki rozrywkowej, elektroniki i kuchni międzynarodowej, a także słownictwa japońskiego i indyjskiego (aby nie popadać w grzech europocentryzmu w naszej "global village"). Wymagał też rozszerzenia - dla nowego i bardziej wykształconego odbiorcy - zakres haseł z dziedziny klasyki i literatury powszechnej. Nowe hasła rozsypano na łamach "Słownika.." w porządku alfabetycznym.Wydzieloną częścią "Słownika..." jest Almanach złożony z 58 tablic umożliwiających szybkie odnalezienie licznych terminów, nazw, imion, dat ułożonych tu w jednorodne grupy."Władysław Kopaliński

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Aeona | 2014-12-04

Słownik czytałam "rozrywkowo" ucząc się na pamięc obcych słówek,które potem używałam od niechcenia ,testując wiedzę dorosłych;),no,dziwne było ze mnie dziecko,na szczęscie po latach dowiedziałam się,że nie byłam odosobniona w tym procederze,mój mąż robił podobnie:).
Spędziłam tyle czasu z tym słownikiem,że rodzice dali mi go w prezencie;).Może stwierdzili,że któryś wnuk będzie jak ich dziecko i teraz mnie ktoś będzie testował;),kto ich tam wie,ale z prezentu bardzo się ucieszyłam i do dziś słownik mam "pod ręką".
Pozdrawiam!

sPinacz | 2011-12-13
Na półkach: Przeczytane, Filologiczne

Bardzo się przydaje do każdej pracy :)

wkwiatki | 2011-06-18

We fragmentach. Cudo.

Pamiętam zabawy ze swoja siostrą...strona i hasło od góry lub dołu...co znaczy to słowo?...poszerzanie wiedzy i niezła polewka.

Ggggggxcc | 2011-01-26

do słownika się racej wciąż powraca - trudno więc pisac o jego przeczytaniu. Jezeli już to mozna napisac, że się z nim zaznajomiło.

Karolina | 2010-12-06

bardzo dokładny

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2010-09-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Jedna z ukochanych książek mojego dzieciństwa. Nomen omen prawdziwa kopalnia wiedzy.

Miałam wydanie z 1975 roku, w formacie chyba B5 (mniej więcej pół wysokości zeszytu) doskonale mieszczące się w ręku, grubaśne, ale nie za ciężkie. Okładka szara, płócienna, w zielonej obwolucie, ktora podarła się od częstego czytania.

Odkąd jest dostępny słownik on-line już nie zaglądam, ale sentyment pozostał.