Kobiety Freuda

Wydawnictwo: Czarna Owca
Freud's Women
83-86821-63-9
an_na

Pasjonująca książka biograficzna, odsłaniająca szczegóły życia Zygmunta Freuda oraz współczesnych mu psychoanalityków (w tym słynnych kobiet), zawierająca przy okazji wyczerpującą syntezę poglądów Freuda na kwestie płci, seksu i esencji kobiecości w procesie psychoanalizy i w życiu. Na podstawie kontaktu z kobietami, które zgłaszały się do niego na psychoanalizę, stworzył podstawy tego sposobu pracy z klientem. Kobiety te, po przejściu leczenia i nauki u Freuda, często stawały się świetnymi psychoanalityczkami, publikującymi liczne prace naukowe. Wśród nich, są : Sabina Spielrein, Joan Riviere, Alice Stra-chey, Lou Andreas Salome, Helena Deutsch. Autorzy przedstawiają też stosunek Freuda do dwóch najbliższych mu kobiet: żony Marty i córki Anny - jego spadkobierczyni, została ona bowiem znaną popularyzatorką psychoanalizy, mającą swój własny dorobek naukowy - liczne prace na temat psychoanalizy dzieci.

źródło opisu: http://merlin.pl

źródło okładki: http://merlin.pl