Hamlet. Romeo i Julia

Hamlet. Prince of Denmark. Romeo and Juliet
Romeo, Julia, William, Shakespeare, Hamlet
klasyka
Iselor

Śliczne kolekcjonerskie wydanie dwóch klasycznych dzieł Shakespeare'a.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: własne

Blackheart009 | 2014-07-30
Na półkach: Przeczytane, Klasyka

Jako marzycielka i romantyczka musiałam poznać romans wszech czasów.

isabell_96 | 2017-02-12
Przeczytana: 2013 rok

Jestem chyba w tych 5% ludzkości na świecie, która nie zachwyca się Shakespearem. Owszem, doceniam jego talent, jego dzieła są na prawdę dopracowane, bystre i ponadczasowe..Ale mnie nie chwyciły za serce. Może to wynika z tego, że źle mi się czyta dramaty na papierze- wolę je oglądać w teatrze.
Czy to ,,Hamlet", czy ,,Romeo i Julia"- zero emocji we mnie..Ot takie przeczytanie..

Oczytany | 2017-03-10
benia86 | 2014-01-21
Przeczytana: sierpień 2002

Dzieje Romea i Julii to najsłynniejsza tragedia w historii! Nie zliczoną ilość razy wystawiana,ekranizowana, przekazywana z pokolenia na pokolenie- po prostu ponadczasowa historia miłości!!!. Klasyka!
W zestawie mamy również "Hamleta", którego "Być, albo nie być" znane jest równie dobrze jak opowieść o miłości Romea i Julii.

Besia | 2013-10-22

Chyba nie wymaga rekomendacji :)

Kira | 2014-06-01

Dwie chyba najsłynniejsze sztuki Williama S. - może nieco przereklamowane, gdyż osobiście nie uważam ich za najlepsze dzieła wielkiego dramatopisarza, ale coś w sobie mają, bez wątpienia :)

Ness | 2013-05-25
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 24 maja 2013

Genialna! Nie sądziłam, że któreś dzieło Szekspira spodoba mi się bardziej, niż "Romeo i Julia". Chyba pora sięgnąć po "Makbeta"

chromatopelma | 2014-03-14
Zuetamiush | 2011-03-28
Przeczytana: 28 marca 2011

Romeo i Julia jest chyba najsmutniejszą historią, jaką znam. Dwóch kochanków nie zdąży nawet się sobą choć troszkę nacieszyć, tak szybko kończy się ich życie spowodowane samymi przeciwnościami losu i wieloma czynnikami...natomiast Hamlet świetnie też pokazuje co dzieje się z człowiek ogarniętym żądzą zemsty, jak się zmienia psychicznie.

Burzycielka | 2011-09-27
Na półkach: Przeczytane, Lektury

Był to pierwszy dramat, jaki czytałam i czytało mi się ciężko. Muszę przyznać, że choć jestem imienniczką głównej bohaterki ;), książka nie podobała mi się.