klasyka
kamk

Śluby panieńskie - fabuła komedii opowiada historię dwóch panienek Anieli i Klary, które postanawiają nigdy nie wychodzić za mąż i dręczyć mężczyzn swą obojętnością. Zemsta - cześnik Raptusiewicz chciałby ożenić się z wdową Podstoliną, która bawi u niego z wizytą, jest jednak nieobyty i nieśmiały. Wzywa więc Papkina, bawidamka i hulakę, by pośredniczył w swatach, a jednocześnie utrzymywał w...

Zemsta - cześnik Raptusiewicz chciałby ożenić się z wdową Podstoliną, która bawi u niego z wizytą, jest jednak nieobyty i nieśmiały. Wzywa więc Papkina, bawidamka i hulakę, by pośredniczył w swatach, a jednocześnie utrzymywał w jego imieniu kontakty z sąsiadem Rejentem Milczkiem, z którym Cześnik jest skłócony.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Marquee | 2015-03-22
Przeczytana: 07 marca 2015

Krokodyla daj mi luby!
Ciekawa fabuła, zaskakujący finał, charakterystyczni bohaterowie, w perfekcyjnej oprawie języka- oczywiście, że Fredro!! Autor, który śmieszy nas ciągłe, i mam nadzieje , że z potyczek dwóch sąsiadów i niezwykłego wyrzeczenia młodych dziewcząt będą się śmiały kolejne pokolenia. Polecam.

Oczytany | 2017-02-11
Dzika_Róża | 2014-12-06

nie należała do moich ulubionych:(

Lucyyy | 2012-05-29
Przeczytana: 2007 rok

Zarówno ZEMSTĘ jak i ŚLUBY PANIEŃSKIE przeczytałam i się zawiodłam- kolejna nudna pozycja w kanonie lektur

Patrycja | 2013-04-20

Lekka, łatwa i przyjemna. Z dużym poczuciem humoru.

Szelma | 2018-07-28
amciu | 2018-07-23