Hamlet. Romeo i Julia

Hamlet. Prince of Denmark. Romeo and Juliet
klasyka
Leon Ulrich
Romeo Julia William Shakespeare Hamlet

uważam, że to najsłabsze dzieło poety, ckliwe

Piękne wydanie dwóch znanych dramatów Szekspira w twardej oprawie. O samych dramatach nie będę się rozpisywać, bo każdy je zna, jednak zupełnie inaczej czyta się je po raz drugi, bez przymusu, dla własnej przyjemności. :)
Warto przeżyć te historie jeszcze raz, polecam!

Nie lubię tej sztuki i nikt mnie do jej geniuszu nie przekona.

Jestem chyba w tych 5% ludzkości na świecie, która nie zachwyca się Shakespearem. Owszem, doceniam jego talent, jego dzieła są na prawdę dopracowane, bystre i ponadczasowe..Ale mnie nie chwyciły za serce. Może to wynika z tego, że źle mi się czyta dramaty na papierze- wolę je oglądać w teatrze.
Czy to ,,Hamlet", czy ,,Romeo i Julia"- zero emocji we mnie..Ot takie...

Jako marzycielka i romantyczka musiałam poznać romans wszech czasów.

Dwie chyba najsłynniejsze sztuki Williama S. - może nieco przereklamowane, gdyż osobiście nie uważam ich za najlepsze dzieła wielkiego dramatopisarza, ale coś w sobie mają, bez wątpienia :)

Dzieje Romea i Julii to najsłynniejsza tragedia w historii! Nie zliczoną ilość razy wystawiana,ekranizowana, przekazywana z pokolenia na pokolenie- po prostu ponadczasowa historia miłości!!!. Klasyka!
W zestawie mamy również "Hamleta", którego "Być, albo nie być" znane jest równie dobrze jak opowieść o miłości Romea i Julii.

Wg. mnie Hamlet lepszy od Romea i Julii.

Chyba nie wymaga rekomendacji :)

Genialna! Nie sądziłam, że któreś dzieło Szekspira spodoba mi się bardziej, niż "Romeo i Julia". Chyba pora sięgnąć po "Makbeta"

1 176
  • Lektury