Wciąż mnie prześladują

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kate Stanley". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Książki
Haunt Me Still
978-83-247-1647-0
Szekspir, sztuka, klątwa
Ag2S

Kolejna książka autorki bestsellerowego „Szyfru Szekspira”! Kate, młoda uczona i reżyserka, dostaje propozycję wystawienia „Makbeta”. Prace nad najbardziej tajemniczą ze sztuk Barda szybko zmieniają się w koszmar. Gdzie znika część aktorów? Kim jest martwa kobieta, leżąca w pobliskim lesie? Czy nad dramatem faktycznie ciąży klątwa? A może ktoś ma powody, by wykorzystać „makbetowskie” fatum do...

Kolejna książka autorki bestsellerowego „Szyfru Szekspira”!
Kate, młoda uczona i reżyserka, dostaje propozycję wystawienia „Makbeta”. Prace nad najbardziej tajemniczą ze sztuk Barda szybko zmieniają się w koszmar. Gdzie znika część aktorów? Kim jest martwa kobieta, leżąca w pobliskim lesie? Czy nad dramatem faktycznie ciąży klątwa? A może ktoś ma powody, by wykorzystać „makbetowskie” fatum do całkiem innych celów?
Zaskakujący thriller o prastarych kultach, nawiedzonym manuskrypcie i samym Szekspirze – enigmatycznym autorze zagadkowych dzieł.

źródło opisu: Opis wydawcy

Shimik | 2015-04-07

Już od dobrych paru lat miałem zamiar ją przeczytać, teraz nadeszła na to pora i stwierdzam, że pomysł autorki jest bardzo interesujący i książka może zainteresować fanów twórczości Williama Shakespeare'a a w szczególności Makbeta.

Powiem tak: warto ją przeczytać:)

Meowth | 2016-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2016

Główną osią i napędem akcji jest magia - i rzeczywiście, niczym w kociołku czarownicy, znajdziemy tu masę rozmaitości. Jest sam William Szekspir i klątwa wisząca rzekomo nad jego "szkocką tragedią", jest dziesiątkowana przez tajemniczego zabójcę niedobrana trupa teatralna, plotkarskie dzienniki i sekretne księgi z XVII wieku, wiccanizm i czarna magia, niebezpieczne wzgórze i zaginiony pierwotny manuskrypt "Makbeta", zawierający podobno opis prawdziwego obrzędu magicznego, usunięty później przez autora, wreszcie suknia obszywana tysiącami pancerzy żuków (bezprzykładne okrucieństwo), a nawet aztecki bóg Tezcatlipoca. I solidnie bulgoce w tym kociołku: jedni uciekają, drudzy ich tropią, by zaraz zmienić się rolami, trup się gęsto ściele, krew spływa z ołtarzy i konsekruje magiczne przedmioty, odkrywane są kolejne rewelacyjne dokumenty, rękopisy i listy, przez kilkadziesiąt stron na zmianę pojawiają się i znikają raz po raz tysiącletni nóż oraz pewna ciut irytująca piętnastolatka, tu...

Monika Adamczyk | 2011-02-17
Przeczytana: 15 lutego 2011

"Makbet" jest sztuką, która od lat wzbudza wielkie emocje, zarówno w teatrze, wśród aktorów, jak i wśród widzów i czytelników. Uważana za "sztukę pechową" i "przeklętą", jednak niezwykle przyciąga i fascynuje, a zagranie w niej jest dla wielu aktorów największym życiowym wyzwaniem. Ja także darzę "Makbeta" szczególną sympatią, uwielbiając jego klimat, krwawość i zagadkowość. Z tymi samymi odczuciami sięgnęłam po powieść Jennifer Lee Carrell.

W pewnym sensie znalazłam w niej wszystko czego oczekiwałam. Carrel, jako znawczyni Szekspira, doskonale oddaje klimat "Makbeta". Książka jest pełna obrzędów celtyckich, tajemniczych wydarzeń związanych z historią Szkocji, z lady Elisabeth Stuart, a także z faktycznym szkockim królem, pierwowzorem krwawego Makbeta.

Fabuła trzyma w napięciu i nieraz mnie zaskakiwała. Autorka w sposób bardzo ciekawy prowadzi narrację. Godne uwagi są również Interludia, zamieszczone jako przerywniki między poszególnymi częściami powieści. Z nich to można...

Edyta Zawiła | 2015-05-10
Przeczytana: 10 maja 2015

WCIĄŻ MNIE PRZEŚLADUJĄ - Jennifer Lee Carrell ,moje pierwsze spotkanie z tą amerykańską pisarką i bardzo wciągające w czasy teatru elżbietańskiego z Szekspirem i rękopisem Makbeta. Wracamy do współczesności, tajemniczego zamku, rytualne morderstwo, stary nóż z inskrypcją, którą trzeba rozszyfrować, tarota, magiczne lustro, porwanie i mroczną opowieść rodzinną, wywiedzioną od fatum, jakie zawisło nad pierwszą odtwórczynią roli Lady Makbet. Obrzędy magiczne mieszają się z tradycjami celtyckimi, wszystko to pomoże nam ogarnąć Kate, Ben, tajemnicza Joanna......polecam świetna przygoda

Lady_B | 2012-11-24
Przeczytana: 11 listopada 2012

Ciężko dokładnie stwierdzić, czy powieść jest dobra czy zła. Można by ją ocenić z dwóch punktów widzenia. Z jednej strony akcja jest dość lekka jak na sensację, nie jest powalająca, choć znośna. Natomiast drugi aspekt zdecydowanie podnosi jej walory. Jest to klimat jaki autorka stworzyła. Czuć go szczególnie na początku książki. Jest tu coś, co bardzo lubię: szkocki zamek, tajemnicze wzniesienia, zakazane lasy, mistycyzm, magia, szczypta celtyckich legend i obrzędów.

blackbird | 2014-08-06

Zastanawiam się właśnie, kto w życiu nie słyszał o Szekspirze. Mama? Nie, ja jej ciągle o tym mówię więc doskonale o tym wie. Wujek? Pewnie mu kiedyś wpadło w ucho, bo Szekspir to megagwiazda, doprawdy. Dochodzę więc do wniosku, że wszyscy – no, może Murzyni na pustyni nie słyszeli, ale to wyjątki. Należę do jego fanek od kiedy obejrzałam „Romea i Julię” na deskach teatru „Metro”. W domu mam już jego dwa dramaty, które mam zamiar przeczytać - „Makbeta” i „Hamleta”, które już czytałam, ale pospiesznie. Tak, uważam się za początkującą fankę.
Powieść ta została napisana przez Autorkę innej popularnej powieści o Szekspirze, która skończyła, jak możemy się domyślać, studia szekspirologii. Uważa jednak, że wiedzę można przekazywać w bardzo przyjemny sposób wplatając w to kryminał i nieco romansu. Tak więc powstały jej obie powieści – oba kryminały z Williamem Sz. w tle. Z tą akurat, najnowszą, spotkałam...

czarrna | 2012-05-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 22 kwietnia 2012

Druga książka Jennifer Lee Carrell dotyczy również zaginionej sztuki Szekspira, tym razem chodzi jednak o pierwowzór Makbeta. Główna bohaterka, dobrze nam już znana z poprzedniej książki (Szyfr Szekspira) zostaje poproszona o wyreżyserowanie "przeklętej sztuki" i zmuszona do odnalezienia pierwowzoru.
Jako filologa z wykształcenia bardzo interesują mnie książki o tle historycznym, mniej lub bardziej realistycznym. Pierwszą część przygód Kate przeczytałam z zapartym tchem i dlatego sięgnęłam po drugą. Świetnie zarysowane czasy szekspirowskie, rewelacyjne informacje o życiu dramatopisarza, zawrotne wręcz tempo akcji - to był przepis na sukces. Jednak Wciąż mnie prześladują... nie zachwyca. Książka bardziej niż Szekspirem przesiąknięte jest celtycką magią i chociaż trzyma w napięciu, to jednak z zapartym tchem się jej nie pochłania.
Nie można powiedzieć, że ta pozycja jest rozczarowaniem, o nie! Jest to bardzo dobra książka, jednak autorka zbyt wysoko postawiła sobie poprzeczkę...

kargulenka | 2013-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2013

niezbyt czesto zdarza sie, ze druga czesc ksiazki przypada do gustu bardziej niz pierwsza. Tak jest w tym przypadku. Moim zdaniem ciekawsza historia, prezniejsza akcja...i ten cytat, ktory wbil mi sie w pamiec:
"Dalej! zwawo! hasa! hej!
Buchaj, ogniu! Kotle, wrzej"

| 2013-06-11

Ewelina | 2014-05-04
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 03 maja 2014

Po „Szyfrze Szekspira” postanowiłam dać szansę kolejnym przygodom z Kate Stanley. Tak jak Szyfr był w jakiś sposób zaskakujący, tak druga część to taki odgrzewany kotlet. Kolejny raz mamy przygodę z Szekspirem, co nie byłoby takie złe gdyby nie schematyzm. Do kotła „fabuły” wrzucono trochę kryminalnej zagadki, kapkę historii oraz wiedzy o religii i ezoteryce (z nimi wiążą się dość niepasujące elementy „fantastyczne”, które tak właściwie za wiele nie wnoszą).

"Świetność geniuszu Barda zasadzała się po części na skali i rozmaitości jego dzieł: różnorodności nastrojów – od wygłupów po tragizm – i postaci – od niewinnych dziewcząt po wiekowych królów, od wesołych opoków po mordercze królowe, od podstępnych, cynicznych łotrów po porywczych młodzieńców marzących o bohaterskich czynach. Surowcem swoich sztuk uczynił fundamentalne ludzkie doznania, od narodzin po śmierć, wszystkie namiętności: miłość, pożądanie, nienawiść, wesołość, chciwość, zazdrość, gniew i zemstę."

Kolejny raz...